SKM auklėtiniams nepavyko įkasti svečiams iš Olandijos

SKM auklėtiniams nepavyko įkasti svečiams iš Olandijos

2012 03 04 Pirmąją pavasario dieną į Šeškinės vidurinę mokyklą atvyko svečiai iš Olandijos, Groningeno „GasTerra Flames“ jaunių komanda, kurių gretose žaidžia lietuvis Valdas Tamašauskas. Trenerių Anjo Mekel ir Bart Prak komanda keliauja po Lietuvą ir žaidžia draugiškas rungtynes su įvairiausių Lietuvos kampelių komandomis. Vakar „GasTerra Flames“ sužaidė draugiškas rungtynes ir su Vido Svetiko auklėtiniais „SKM-94-1“.

Nuo pat pirmųjų minučių rungtynės įgijo žaibišką tempą. Po 2 olandų taškų, Deividas Malaiška įmetė tritaškį ir išvedė mūsiškius į priekį, tačiau po kelių minučių Deividas gavo traumą ir į aikštelę nebeįžengė, o komandai beveik visas likusias rungtynes teko diriguoti Dariui Bžožovskiui. Beveik visą kėlinį pirmavę „SKM-94-1“ kėlinį pralaimėjo tik jo pabaigoje, kai svečiai įmetė penkis iš eilės baudų metimus, 19:22.

Antrasis kėlinys tapo rungtynių lūžiu. Augaloti Olandijos vyrai pradėjo spausti Vido Svetikos auklėtinius ir šiem klydus, spurtavo kėlinio pradžioje 8:0. Taiklūs Jos van Der Laan tritaškiai toliau žudė namų komandą, o svečių pranašumas išaugo iki dviženklio – 28:44.

Antrąją rungtynių pusę pradėjo du iš eilės taiklūs Povilo Vilko tritaškiai, kurie padėjo deficitą sumažinti iki 10 taškų. Vis dėl to, gynėjo Loran Vrlellnk žudantys tritaškiai ir Rlk Pljp atkovoti kamuoliai vėl leido svečiams pabėgti į priekį, 40:66.

Ketvirtąjame kėlinyje Vidas Svetikas išleido atsarginius komandos žaidėjus, tačiau jų nepakako sustabdyti „GasTerra Flames“ puolimo mašinos. Rungtynės baigėsi rezultatu 88:50 svečių naudai, tačiau niekas nebuvo nuskriausti – abi komandos turėjo gerą treniruotę, didelius įspūdžius, naują patirtį tarptautinėse rungtynėse.

Įdomus faktas, kad Olandijos komanda kiekvieną kėlinį įmetė lygiai po 22 taškus. Tikriausiai šis magiškas skaičius juos lydėjo ir nešė sėkmę visas rungtynes.

„SKM-94-1“ treneris Vidas Svetikas:
„Varžybos man paliko gerą įspūdį, nors varžovai buvo vyresni ir visa galva aukštesni, vyrai didžiąją varžybų dalį kovėsi kaip lygūs su lygiais. Visgi pagrindiniam penketui pristigo jėgų, o nuo suolelio pakilusiem žaidėjams koją kišo jaudulys. Vis dėlto, vaikinai pirmąkart žaidė prieš užsieniečių komandą. Varžybos suteikė neįkainojamos patirties.“

„SKM-94-1“ komandoje rezultatyviausiai žaidė Ignas Cibulskas, pelnęs 17 taškų, Povilas Vilkas pridėjo 15, o Darius Bžožovskis ir Jokūbas Cibulskas įmetė po 7.

Groningeno „GasTerra Flames“ jaunių komandoje labiausiai pasižymėjo Loran Vrlellnk, pelnęs 25 taškus. Jos van Der Laan įmetė 20, o Rlk Pljp pridėjo 13.

Informacija: Sostinės krepšinio mokykla