SKM trenerių štabe – Europos vicečempionų treneris E.Ženevičius

SKM trenerių štabe – Europos vicečempionų treneris E.Ženevičius

2012 03 07 Vienas geriausių Lietuvos vaikų krepšinio trenerių Egidijus Ženevičius iš Klaipėdos grįžta į Vilnių. Lietuvos jaunių (iki 17 m.) rinktinės treneris papildė Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) trenerių štabą. „Turėjau keletą pasiūlymų, bet pasirinkau Sostinės krepšinio mokyklą. Tai jauna, bet labai dideliais žingsniais tobulėjanti sporto mokykla, kurios trenerių štabui vadovauja puikus krepšinio specialistas Rūtenis Paulauskas. Tikiu, kad savo žiniomis ir patirtimi sėkmingai prisidėsiu prie ambicingų SKM tikslų įgyvendinimo“, – sakė 1999 m. gimusių berniukų pagrindinę komandą ir 2002, 2004 m. gimusius auklėtinius treniruosiantis vilnietis.

Ženevičiaus karjera moksleivių krepšinyje išties įspūdinga – treneris net 17 metų dirbo Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijoje, su kuria net penkiskart tapo Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) čempionu.

Vilnietis septynerius metus treniravo įvairaus amžiaus Lietuvos jaunimo rinktines, o 2009 metais su Lietuvos jaunių rinktine Kaune tapo Europos vicečempionu. Šiai rinktinei atstovavo net penki Ženevičiaus auklėtiniai – Simonas Lekys, Martynas Paliukėnas, Paulius Leščinskas,Tomas Lekūnas ir Osvaldas Olisevičius.

Ženevičius išugdė Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) sėkmingai rungtyniaujančius krepšininkus – Edviną Ruzgą („Šiauliai”), Evaldą Baniulį (Vilniaus „Sakalai“) ir Karolį Petrukonį (Utenos „Juventus“).

Ženevičius prieš tai treniravo Nacionalionės krepšinio lygoje (NKL) rungtyniaujančią Vilniaus „KK Akademijos“ komandą, o šį sezoną buvo trenerioPauliaus Juodžio asistentas Klaipėdos „Neptūno“ komandoje, tačiau rezultatais nepatenkinta uostamiesčio klubo vadovybė prieš kelias savaites atleido trenerių štabą.

„Džiaugiamės, kad Egidijus papildė mūsų gretas, stengsimės sudaryti treneriui geriausias sąlygas dirbti ir tobulėti. Norime, kad geriausi vaikų krepšinio treneriai galėtų sėkmingai dirbti moksleivių krepšinyje“, – sakė Sostinės krepšinio mokyklos sporto direktorius Rūtenis Paulauskas.

SKM yra didžiausia sporto mokykla Lietuvoje, Vilniuje ir Vilniaus rajone krepšinio treniruotes lanko beveik 2000 moksleivių ir darželinukų. 

Informacija: Sostinės krepšinio mokykla