„Team’97 – Sabonis Cup 2011“ turi naujus čempionus

„Team’97 – Sabonis Cup 2011“ turi naujus čempionus

2011 12 28 Ketvirtą kartą į tarptautinį jaunučių vaikų krepšinio turnyrą sukviestos komandos kovą dėl stipriausios vardo pradėjo gruodžio 27 dieną, mūsų centre. Šiais metais turnyras šiek tiek skyrėsi nuo praėjusių ne tik dėl pasikeitusio pavadinimo, kuriame atsirado „Sabonis Cup“, bet ir dėl žaidimo taisyklių ir reglamento.

Į šių metų turnyrą atvyko pajėgios komandos iš Rusijos, Italijos, Lenkijos, Baltarusijos bei žinoma Lietuvos. Iš viso turnyre dalyvo 12 ekipų, kurios buvo suskirstytos į keturis pogrupius, po 3 komandas. Visos komandos šiais metais rungtyniavo pagal „vyrų“ krepšinio taisykles, ko ankstesniuose turnyruose nebuvo.  Turnyre dalyvavo ir dvi mūsų centro komandos: „Sabonio KC – Selteka“ ir „Sabonio KC – Ainera“. 

Pirmąją turnyro dieną buvo žaidžiami grupių susitikimai. Abiem mūsų centro komandoms sekėsi panašiai. „Sabonio KC – Ainera“ žaidė D grupėje, su varžovais iš Klaipėdos „V. Knašiaus – B. Auto Shipping'97“, kuriems buvo pralaimėta rezultatu 45:66 bei Rusijos „Frunzenskaya'97“, kurie buvo įveikti 53:39. „Sabonio KC – Ainera“ iškovojusi vieną pergalę, savo grupėje užėmė 2-ąją vietą. 

Kitai mūsų komandai „Sabonio KC – Selteka“ grupėje teko stipresni varžovai, todėl visos komandos pasidalino po pergalę. Mūsiškiai įveikė rusus iš „Khimki’97“ komandos 55:38, tačiau kiek netikėtai pralaimėjo lenkams „Mazovia’97“ 44:39. Todėl stipriausia B pogrūpio komanda paaiškėjo tik po matematinių skaičiavimų, kurie buvo palankūs mums, užimta 1-oji vieta. Taip baigėsi pirmoji turnyro diena.

Sekančią dieną prasidėjo kovos dėl pozicijų. Grupės varžybose paskutinias vietas užėmusios komandos žaidė tarpusavyje, kas užims aukštesnę vietą, o pirmos dvi visų grupių komandos žaidė ketvirtfinaliuose. „Sabonio KC – Ainera“ komandai teko labai rimtas varžovas – praėjusių metų šio turnyro nugalėtoja „Trinta-1'97“. Rungtynės buvo begalo įtemptos. Nugalėtojui išsiaiškinti nepakako net viso pagrindinio rungtynių laiko, teko komandoms žaisti pratęsimą, kuriame kaip bebūtų gaila „saboniukams“ teko pripažinti svečių pranašumą 53:49.

Kita mūsų komanda ketvirtfinalyje susidūrė su dar rimtesniu varžovu – Maskvos CSKA’97. Po permainingos ir daug nervų pareikalavusios kovos pergalę rezultatu išplėsė „Sabonio KC – Selteka“ 60:57. Ketvirtfinalyje savo varžovus taip pat įveikė „Š. Marčiulionio KA – ČILI“ komanda bei „Khimki“.

Tą pačią dieną po pietų ketvirfinalio susitikimą pralaimėjusi „Sabonio KC – Ainera“ turėjo susitikti su kitos mūsų komandos nuskriausta CSKA’97 komanda. Vaikinai šį kartą negalėjo pasipreišinti varžovams ir pralaimėjo 39:53, todėl paskutinę turnyro dieną turės galimybę kautis tik dėl 7-8 vietų.

„Sabonio KC – Selteka“ komandai pusfinalio susitikime teko kautis su „Trinta-1‘97“ ekipa. „Saboniukai“ nuo pat rungtynių pradžios įgijo pranašumą, kurį išlaikė iki pat pabaigos. Rezultatu 59:43 nugalėję savo priešininkus vietą finale užsitikrino mūsų centro komanda. Kitame pusfinalyje intriga buvo tik pirmus du kėlinius, kada dar rezultatas buvo apyligis. Po didžiosios pertraukos dar labiau suaktyvinę savo žaidimą į dydįjį finalą pateko „marčiulioniukai“. Taigi po antrosios turnyro dienos buvo aišku, kad turėsime „rusišką“ mažajį ir principinį lietuvišką „didįjį“ finalus.

Paskutinę turnyro dieną „Sabonio KC – Ainera“ savo vieninteles likusias rungtynes žaidė prieš klaipėdiečius, tačiau pergalės ir vėl nepavyko iškovoti. „Saboniukai“ pralaimėjo rezultatu 68:42 ir „Team’97 – Sabonis Cup 2011“ liko galutinėje 8-ojoje pozicijoje.

Mažajame finale susitikus dviem rusų komandoms rodėsi, jog mačas bus tikrai atkaklus, bet buvo šiek tiek kitaip. Nuo pat pirmojo teisėjo švilpuko „Khimki‘97“ krepšininkai pradėjo diktuoti sąlygas, pagal kurias ir vyko visas žaidimas. „Trinta-1‘97“ ekipa nerado būtų kaip buvo galima jiems pasipriešinti ir pralaimėjo rezultatu 64:56. Trečiąją vietą iškovojusi „Khimki‘97“ komandai taurę įteikė „Sabonio krepšinio centras“ direktorė D. Komskienė, kuri taip pat apdovanojo ir po du geriausius žaidėjus iš kiekvienos, mažajame finale rungtyniavusios, komandos.

Didysis finalas prasidėjo ir jame dviejų principinių varžovų dvikova. „Sabonio krepšinio centras“ salėje susirinkę žiūrovai audringai palaikė tiek „saboniukus“, tiek ir „marčiulioniukus“. Pastarieji geriau pradėjo rungtynes ir atitrūko 10-ies taškų skirtumu. „Saboniukai“ bandė vytis, tačiau nesėkmingai. Puolimas strigo, gynyboje varžovai susikurdavo progas atakuoti ir skirtumas vis augo. „Saboniukams“ nepavykdavo taikliai užbaigti savo atakų, nuo trijų taškų linijos atakuota vos 18% taiklumu, o dvitaškiais taip pat nepavyko švaistytis – tik 20%. Po finalinės rungtynių sirenos į viršų kilo „Š. Marčiulionio KA – ČILI“ komandos žaidėjų rankos. Galutinis rungtynių rezultatas 61:42. 

„Team’97 – Sabonis Cup 2011“ turi naujus čempionus. Kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiais mūsų centro krepšininkai liko antri. Abiejų komandų žaidėjai pasipuošė unikaliais turnyro medaliais – marškinėliais, o pirmos ir antros taures jiems įteikė krepšininkas Jonas Mačiulis. Buvo apdovanoti ir geriausi komandų žaidėjai bei simbolinio penketas.

Pasikeitęs šių metų „Team’97 – Sabonis Cup 2011“ turnyras neprailgo, jaunieji krepšininkai patobulėjo ir suteikė dar smagesnių akimirkų visiems žiūrovams stebėjusiems atkaklias kovas mūsų centro krepšinio aikštelėse.

Informacija: A.Sabonio krepšinio centras