U12 Mergaičių „Pirmojo iššūkio“ čempionės – Šiaulių KA „Saulė“ krepšininkės!

U12 Mergaičių „Pirmojo iššūkio“ čempionės – Šiaulių KA „Saulė“ krepšininkės!

Birželio 10-11 dienomis Šiauliuose keturios stipriausios U12 Mergaičių „Pirmojo iššūkio“ čempionato ekipos stojo į kovą dėl čempiono vardo.

Finaliniame čempionato etape susigrūmė Kauno KA „Žalgiris“ I (Trenerė: Rimantė Gotautė), Vilniaus KM I (Trenerė: Šarūnė Valinskaitė), Panevėžio SC I (Trenerė: Ilona Rimšienė) ir aikštelės šeimininkės Šiaulių KA „Saulė“ (Trenerė: Jūratė Bertulienė) krepšininkės.

Penktadienį, pirmosiose pusfinalio rungtynėse susitiko Panevėžio SC I ir Vilniaus KM I. Antrojoje mačo pusėje atitrūkusios panevėžietės įveikė varžoves iš Vilniaus rezultatu 62:44 ir užtikrintai žengė į finalą.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė 23 taškus pelniusi Urtė Gurevičiūtė. Vilniaus KM I ekipoje ryškiausia buvo 12 taškų pelniusi Adrė Švilpaitė.

Antrajame pusfinalyje aikštelės šeimininkės Šiaulių KA „Saulė“ auklėtinės įveikė Kauno KA „Žalgiris“ I rezultatu 55:40.

KA „Saulė“ gretose rezultatyviausiai žaidė 14 taškų pelniusi Urtė Obrikaitė. Kauno KA „Žalgiris“ I ekipoje pastebimiausia buvo Kotryna Grunkytė pelniusi 25 taškus.

Šeštadienį, mažojo finalo rungtynėse į aikštę žengė Vilniaus KM I ir  Kauno KA „Žalgiris“ I  krepšininkės. Rungtynėse į priekį įsiverždavo tai viena, tai kita komanda, bet lemiamą spurtą ketvirtajame rungtynių kėlinyje surengė ir U12 Mergaičių „Pirmojo iššūkio“ čempionato bronzos medalius iškovojo kaunietės 54:46.

„Per pertrauką nuteikinėjau merginas, kad jos tikrai gali kovoti šiose rungtynėse. Labai didžiuojuosi savo merginom nes vakarykštį pralaimėjimą ir klaidas pavertė pamokomis ir rezultatu kurį šiandien matome. Komandai rašau 10 balų, džiaugiuosi, kad galėjau pabūti trenerės pozicijoje, labai džiaugiamės ir dėkojame trenerei Rūtai Šilinytei.”, – po pergalės sezono mintimis dalinosi Kauno KA „Žalgiris“ I  komandos trenerė R. Gotautė.

Kaunietes į pergalę vedė viso finalinio ketverto metu aikštelėje dominavusi, 21 tašką pelniusi ir 16 kamuolių atkovojusi Kotryna Grunkytė. Vilniečių gretose pastebimiausia buvo 21 tašką pelniusi Leila Vencevičiūtė.

Didžiojo finalo rungtynės intrigos neatnešė. Šventės organizatorės ir aikštelės šeimininkės Šiaulių KA „Saulė“ krepšininkės nesunkiai susitvarkė su varžovėmis iš Panevėžio 85:53 ir iškovojo U12 Mergaičių „Pirmojo iššūkio“ čempionato aukso medalius ir čempionų trofėjų.

„Esu laiminga, dėkinga auklėtinėms, jų tėveliams ir visiems mus palaikiusiems. Didžiuojuosi savo komanda. Didžiausia pagarba Panevėžio komandai, jos prieš lemiamas kovas turėjo tikrai mažai poilsio, tai mums tikrai labai padėjo.”, – po svarbiausios sezono pergalės mintimis dalinosi Šiaulių KA „Saulė“ komandos trenerė J. Bertulienė.

Čempionų gretose rezultatyviausia buvo 18 taškų pelniusi Rugilė Bukantytė. Panevėžio SC ekipoje pastebimiausia buvo 19 taškų pelniusi ir 13 kamuolių atkovojusi Urtė Gurevičiūtė.

Šiauliuose buvo išrinktas simbolinis Finalinio ketverto penketukas. Į jį pateko:

Urtė Obrikaitė, Šiaulių KA „Saulė“;

Vaida Šiuikaitė, Šiaulių KA „Saulė“;

Urtė Gurevičiūtė, Panevėžio SC I;

Kotryna Grunkytė, Kauno KA „Žalgiris“ I;

Adrė Švilpaitė, Vilniaus KM I.

Galutinė komandų rikiuotė:

Šiaulių KA „Saulė“, trenerė Jūratė Bertulienė;
Panevėžio SC I, trenerė Ilona Rimšienė;
Kauno KA „Žalgiris“ I  “, trenerės Rimantė Gotautė, Rūta Šilinytė;
Vilniaus KM I , trenerė Šarūnė Valinskaitė.