U14 BERNIUKŲ FINALO KETVERTAS: ką sako skaičiai?

U14 BERNIUKŲ FINALO KETVERTAS: ką sako skaičiai?

Jau šį ketvirtadienį Šiauliuose prasidės Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (LIDL-MKL) U14 berniukų grupės finalo ketvertas, kuriame susitiks keturios stipriausios A diviziono komandos: KA Saulė – SG I (Šiauliai), Sostinės KM I (Vilnius), Klaipėdos KM I (Klaipėda) ir KM Perkūnas – Vytrita (Kaunas).

Šis finalo ketvertas – itin sunkiai prognozuojamas. Net keturios komandos reguliariajame sezone surinko vienodą pergalių ir pralaimėjimų balansą (9-2), trys iš jų pateko į lemiamas kovas, o Klaipėdos V. Knašiaus KM eliminavo juoduoju arkliuku tapęs KM Perkūnas – Vytrita.

Tinklalapis mkl.lt prieš artėjantį finalo ketvertą apžvelgia pusfinalių poras per skaičių prizmę.

I PUSFINALIS: Klaipėdos KM I – KM Perkūnas

Saulės mieste pusfinalio kovas atidarys kauniečių ir klaipėdiečių dvikova – uostamiesčio krepšininkai laimėjo reguliarųjį sezoną, o Laikinosios sostinės komanda liko penkta.

Iš pažiūros atrodytų, jog klaipėdiečiai yra aiškūs poros favoritai, bet reguliariajame sezone Andriaus Majauskio auklėtiniai iškovojo vos dviem pergalėmis daugiau nei KM Perkūnas – Vytrita.

Kauniečių akcijas kelia ne tik sausai laimėta ketvirtfinalio serija prieš V. Knašiaus KM, bet ir pergalė tarpusavio susitikime reguliariajame sezone – 70:63. Šiose rungtynėse įvairiapusišką pasirodymą nugalėtojų gretose surengė Kajus Gerdžiūnas – 9 taškai, 16 atkovotų kamuolių, 6 rezultatyvūs perdavimai ir 29 naudingumo balai. Klaipėdiečiams 22 taškus įmetė Kajus Mikalauskas.

Žiūrint į pusfinalio dalyvių vienintelę tarpusavio dvikovą, į akis krenta kauniečių net 41 mesta bauda, kai uostamiesčio ekipa prie baudų metimo linijos stojo vos 17 kartų. Taip pat abi komandos labai dažnai klydo – KM Perkūnas – Vytrita prarado 22 kamuolius, Klaipėdos KM I – 27.

Nors Klaipėdos KM I ir laimėjo reguliarųjį sezoną, dauguma svarbiausių statistinių rodiklių yra kauniečių pusėje – 78 pelnomi taškai (4 vieta) prieš 72,5 (6 vieta), 14,8 perimto kamuolio (2 vieta) prieš 12,4 (9 vieta) ir 82,1 naudingumo balo (4 vieta) prieš 77,7 (6 vieta).

Tiesa, uostamiesčio ekipa pergales grindžia gynyba, o būtent ir yra sakoma, jog darbas savoje aikštės pusėje atneša titulus – 58,4 praleidžiamo taško prieš 71,1.

Reguliariojo sezono nugalėtojus į priekį šiemet veda K. Mikalauskas, pelnantis po 23 taškus (3 vieta) ir renkantis po 19,2 naudingumo balo (13 vieta). Tuo metu Modesto Bižio kariaunoje lyderiauja net po 11 tritaškių per rungtynes išmetantis Dominykas Grunkis – 23,3 taško (2 vieta), 4,3 rezultatyvaus perdavimo (3 vieta) ir 19,8 naudingumo balo (10 vieta).

II PUSFINALIS: KA Saulė I – Sostinės KM I

Kaip ir pirmajame pusfinalyje, taip ir čia favoritus įžvelgti yra labai sunku, nes abi komandos reguliariajame sezone iškovojo po tiek pat pergalių, rikiavosi 2-oje ir 3-ioje vietose, o vienintelį pranašumą galime įžvelgti namų arenoje – šiauliečiai yra šio finalo ketverto šeimininkai.

Abi komandos ketvirtfinalius laimėjo sausais rezultatais, o vienintelėje tarpusavio šio sezono dvikovoje pergale džiaugėsi vilniečiai – 87:67. Vilniuje vykusioje dvikovoje nugalėtojams Ernas Pakamanis surinko 23 taškus ir 26 naudingumo balus, o svečiams 21 tašką įmetė, 9 kamuolius atkovojo ir su 24 naudingumo balais mačą baigė Rokas Norutis.

Sostinės KM I tarpusavio rungtynėse varžovus pranoko beveik visose statistikos kategorijose – 37 atkovoti kamuoliai prieš 23, 23 rezultatyvūs perdavimai prieš 11 ir 50 procentų pataikymas iš toli prieš 21.

Žiūrint į bendrą sezono statistiką, vilniečiai taip pat turi pranašumą – 78,8 pelnomų taškų (3 vieta) prieš 72,2 (7 vieta), 17,8 rezultatyvaus perdavimo (2 vieta) prieš 14,5 (6 vieta) ir 95,6 naudingumo balo (2 vieta) prieš 77,2 (7 vieta). Sostinės KM I geriau dirba ir gynyboje – 58 praleidžiami taškai prieš 63,8.

Finalo ketverto šeimininkų ekipoje išsiskiria R. Norutis – 19 taškų (8 vieta), 13,5 atkovoto kamuolio (3 vieta) ir 27,9 naudingumo balo (3 vieta), tačiau mkl.lt žiniomis Rokas neseniai patyrė kojos traumą ir veikiausiai finalo ketverte nerungtyniaus, galime įsivaizduoti kokius nuostolius veikiausiai patirs šiauliečiai netekę šio žaidėjo. Vilniečiai tokiu išreikštu lyderiu pasigirti negali, tačiau turi daug lygiaverčių žaidėjų – penki krepšininkai renka po dviženklį naudingumo balų skaičių.

Visi keturi mačai bus transliojami tiesiogiai MKL Facebook ir YouTube paskyrose.

U14 BERNIUKŲ F4 RUNGTYNIŲ TVARKARAŠTIS:

Birželio 10 d. (ketvirtadienis)
16:00 val.: Klaipėdos KM I v KM Perkūnas – Vytrita (:::LIVE:::)
18:15 val.: KA Saulė – SG I v Sostinės KM I (:::LIVE:::)

Birželio 11 d. (penktadienis)
16:00 val.: rungtynės dėl III vietos (:::LIVE:::)
18:30 val.: rungtynės dėl I vietos (:::LIVE:::)

Visas naujienas susijusias su U19 vaikinų čempionato finaliniu ketvertu galite sekti mkl.lt puslapyje.