U18 MERGINŲ FINALO KETVERTAS: ar panevėžietėms padės namų sienos?

U18 MERGINŲ FINALO KETVERTAS: ar panevėžietėms padės namų sienos?

Lietuvos moksleivių krepšinio lyga (LIDL-MKL) pirmenybės įgauna pagreitį, o šią savaitę įvyks net trys A diviziono finalo ketvertai. Vienas iš jų – U18 merginų grupėje, kuris vyks Panevėžyje.

Aukštaitijoje kovos keturios stipriausios šios grupės komandos – šeimininkės ir reguliariojo sezono nugalėtojos Panevėžio R. Sargūno SG, Kauno KM Žalgiris II, Klaipėdos V. Knašiaus KM ir Vilniaus KM I.

Tinklalapis mkl.lt pakalbino komandų lyderes ir apžvelgė pusfinalių poras.

I PUSFINALIS: R. Sargūno SG – Vilniaus KM I

Finalo ketvertą šios komandos pasitinka skirtingomis nuotaikomis – panevėžietės yra favoritės jį laimėti, o sostinės ekipa atvyksta į Aukštaitiją neturėdama ką prarasti.

„Favorito statuso mes absoliučiai nesureikšminame, esame susikoncentravusios ties savo žaidimu ir apie jokius statusus negalvojame“, – varžovių nežadėjo nuvertinti Panevėžio komandos lyderė Evelina Razgutė.

„Sezono pradžioje, praradus dvi lyderes, dauguma į mus žiūrėjo skeptiškai ir netikėjo, kad galime kažką pasiekti, – pasakojo vilnietė Ieva Belickaitė. – Reguliariajame sezone patyrėme pralaimėjimų, bet svarbiausiu metu susiėmėme ir ketvirtfinalyje palaužėme Alytaus komandą. Ši pergalė mums buvo labai svarbi emociškai, dabar esame visos labai užsivedusios ir pasiruošusios atiduoti visą save likusioms kovoms.“

Tai, kad vilnietės neturės ką prarasti akcentavo ir E. Razgutė, o I. Belickaitė išskyrė stiprią varžovių priekinę liniją.

„Vilnietės yra kamuojamos traumų, todėl finalo ketverte neturės ką prarasti. Turime išlikti susikoncentravusios, žaisti savo žaidimą pagal trenerės planą. Jokių žaidėjų neišskiriame, nes tai – komanda, kurioje bet kas gali iššauti“, – pasakojo E. Razgutė.

„Panevėžys turi labai stiprią priekinę liniją, tad labiausiai akcentuosime gynybą, ypatingai baudos aikštelėje, – teigė I. Belickaitė. – Taip pat stengsimės neleisti oponentėms išsimesti laisvų metimų perimetre.“

Panevėžietėms sparnus suteikti turėtų ir namų sienos, o tuo metu viešniomis būsiančios vilnietės tai žada kompensuoti kova ir dideliu noru.

„Nors dėl pandemijos negalės dalyvauti didžioji dalis sirgalių, bet namų sienos turės daug reikšmės, jog taurė liktų namuose, todėl stengsimės tai įgyvendinti“, – kalbėjo E. Razgutė.

„Patekus į finalinį etapą ir likus tik dvejoms rungtynėms, laiko taupytis nebėra – kausimės, kovosime dėl kiekvieno centimetro ir tikėsimės kuo geresnių rezultatų“, – motyvacijos neslėpė I. Belickaitė.

II PUSFINALIS: KM Žalgiris II – V. Knašiaus KM

Antrasis pusfinalis taip pat turės favorites – žalgirietės šį sezoną uostamiesčio komandą įveikė 65:44, bet čia yra finalo ketvertas, kur dažniausiai didesnė įtampa slegia sąlyginai stipresnes komandas.

„Iš tų rungtynių prisimename trenerės akcentus gynyboje, užduotis yra neleisti jų lyderėms išsimesti lengvų metimų bei gerai atsitverti varžoves po metimų, – pasakojo žalgirietė Ugnė Sirtautaitė. – Taip pat turime išlaikyti koncentraciją 40 minučių.“

„Kaip yra sakoma – kamuolys apvalus. Tarpusavio rungtynės jau yra praeitis, kas penktadienį geriau pasirodys, tas ir nuskins bilietą į finalą“, – sakė klaipėdietė Dominyka Gerkytė.

Tik vieną kartą pralaimėjusi KM Žalgirio II komanda pasižymi nenuspėjamumu ir lygia sudėtimi, o tai akcentavo tiek pati U. Sirtautaitė, tiek būsima kauniečių varžovė D. Gerkytė.

„Mūsų komandos stiprybė yra sunkus darbas treniruotėse, didelis noras laimėti ir malonumas žaisti. Be to, stengiamės žaisti vieningai ir energingai“, – dėstė U. Sirtautaitė.

„Sunku dėliotis kažkokius akcentus, kai su varžovėmis per sezoną sužaidi vos sykį, bet smagu, jog kaunietės turi tiek daug skirtingų ginklų. Tikėkimės, kad tiek jos, tiek mes parodysime geriausią savo veidą ir bus geras pusfinalis“, – pozityviai kalbėjo D. Gerkytė.

Kaunietės šį sezoną pralaimėjo tik finalo ketverto šeimininkėms ir nori, nenori, pagalvoja apie laukiančią finalo akistatą su jomis, kai, savo ruožtu, uostamiesčio ekipa planuoja nustebinti.

„Tikrai pagalvojame, kad panevėžietės turės namų pranašumą ir tai yra didelis pliusas joms, – sakė U. Sirtautaitė. – Vis dėlto, jei išliksime agresyviomis ir vieningomis, šansų laimėti turėsime. Tikiu, kad jei žaisime, nesureikšminsime panevėžiečių namų pranašumo ir kovosime iki paskutinės sekundės.“

„Finalo ketvertą, kaip ir visada, pasitinkame su aukščiausiais tikslais. Sezonas, nors ir trumpesnis, vertinu jį gerai, belieka sudėti visus taškus ant i“, – baigė klaipėdiečių lyderė.

Visi keturi mačai bus transliojami tiesiogiai MKL Facebook ir YouTube paskyrose.

U18 MERGINŲ F4 RUNGTYNIŲ TVARKARAŠTIS:

Birželio 11 d. (penktadienis)
15:00 val.: R. Sargūno SG v Vilniaus KM I (:::LIVE:::)
17:15 val.: KM Žalgiris II v V. Knašiaus KM (:::LIVE:::)

Birželio 12 d. (šeštadienis)
11:00 val.: rungtynės dėl III vietos (:::LIVE:::)
13:30 val.: rungtynės dėl I vietos (:::LIVE:::)

Visas naujienas susijusias su U18 merginų krepšinio čempionato finaliniu ketvertu galite sekti mkl.lt puslapyje.