U18 VAIKINŲ FINALO KETVERTAS: kuriai komandai sėkmė šypsosis šįkart?

U18 VAIKINŲ FINALO KETVERTAS: kuriai komandai sėkmė šypsosis šįkart?

Šį savaitgalį finišuos ne tik U18 merginų grupės kovos, bet ir vaikinų, o finalo ketvertą šiais metais teisę rengti gavo Kaunas.

Būtent Kauno KM Žalgirio I ekipa yra turnyro favoritė, o jiems iššūkį yra pasiruošę mesti Klaipėdos V. Knašiaus KM I – LED HEAD, Sostinės KM I – Warranty Expert ir Vilniaus KM I – Rytas komandos.

LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (LIDL-MKL) paruošė U18 vaikinų pusfinalio apžvalgas, bendraudama su finalo ketverto komandų krepšininkais.

I PUSFINALIS: V. Knašiaus KM I – LED HEAD – Sostinės KM I – Warranty Expert

Finalo ketvertą atidarys itin intriguojanti dvikova tarp klaipėdiečių ir sostinės komandų – pastarąjį susitikimą uostamiesčio komanda laimėjo po labai atkaklios kovos – 74:72.

„Nors pralaimėjimas buvo skaudus, nesame nusiminę, nes žinome, jog galime pasirodyti žymiai geriau, kadangi žaidėme tikrai prastai, – kalbėjo Sostinės KM I lyderis Gediminas Alisas. – Pusfinalyje turėsime žaisti kietai ir neleisti jiems įmesti daug taškų iš baudos aikštelės, nes jie tai daro labai gerai.“

„Prieš pusfinalio varžovus bus labai svarbu grįžti į gynybą, nes Vilniuje praleidome labai daug lengvų ir pigių taškų iš greitų atakų, – pasakojo po 20,3 taško metantis klaipėdiečių vedlys Mintautas Mockus. – Jiems taip pat negalime leisti pajusti ritmo prie tritaškio linijos, o patys turėsime susimesti lengvus metimus iš po krepšio, nes tarpusavio rungtynėse to neišnaudojome ir taip praradome 16-20 taškų.“

Tiek G. Alisas, tiek M. Mockus pažymėjo, jog V. Knašiaus KM I turi ūgio persvarą ir vieni bandys tai išnaudoti, o kiti – paslėpti šį minusą savo pliusais.

„Mes varžovams nusileidžiame ūgiu, tačiau esame greitesni ir bandysime tai išnaudoti“, – tikino G. Alisas.

„Mūsų pranašumas – ūgis. Žaidžiame aukštu penketu, esame universalūs. Kita vertus, tokiuose mačuose daugiausiai lemia užsivedimas, vienas kito palaikymas. Krepšinyje yra svarbiausia rūbinė, jos vidus, nes visada atsiranda daugiau motyvacijos ir noro dirbti aikštėje, kai komandos draugai tave palaiko“, – atviravo M. Mockus.

Vieną geriausių karjeros sezonų žaidžiantis G. Alisas šiemet U18 pirmenybėse renka 16,1 taško, 11,7 atkovoto kamuolio ir 25,3 naudingumo balo statistiką, nepaisant to, jog varžosi su vyresniais žaidėjais.

„Aš stengiuosi žaisti savo žaidimą ir tobulėti kiekviename žaidimo aspekte. Šis sezonas buvo sunkus ir ilgas, todėl norisi jį užbaigti gera nata“, – asmeninių rodiklių nesureikšmino tauragiškis.

Tuo metu klaipėdiečiai turi labai solidų komandinį sezoną, kuriame pralaimėjo tik žalgiriečiams (68:71). M. Mockus tikina, jog jei reikės susitikti su turnyro favoritais, jų pliusas – namų sienos.

„Manau, kad tas mūsų pralaimėjimas žalgiriečiams kažkokio pranašumo jiems nesuteikia, ten turėjome rungtynes taškas į tašką. Kitas momentas yra namų sienos, kas gali turėti įtakos, jei reikės žaisti su jais finale“, – tikino M. Mockus.

II PUSFINALIS: KM Žalgiris I – Vilniaus KM I-Rytas

Žalgiriečiai šį sezoną dominavo reguliariajame sezone, nepaisant to, jog didelė dalis žaidėjų derino žaidimą dublerinėse Lietuvos čempionų komandose.

Finalo ketverte Rolando Rakučio auklėtiniai bus pajėgiausios sudėties ir atrodo, kad pagrindinis varžovas jiems – jie patys. Negana to, būsimi pusfinalio varžovai versis be vieno iš lyderių Lauryno Klimo (vid. 15 tšk.), kuris patyrė traumą ketvirtfinalyje.

„Pats žaidžiau ir dublerių komandoje, ir U18 grupėje, todėl galiu pasakyti, jog viską derinti nebuvo sunku – abiejose komandose panašios žaidimo sistemos ir ruošiamės atlikti darbą iki galo šiemet“, – teigė žalgirietis Edas Valenta.

„Žiauriai gaila, kad negalėsiu žaisti finalo ketverte dėl patirtos čiurnos traumos, nors labai norėčiau. Komanda pusfinaliui ruošiasi intensyviai, svarbiausia bus nenusileisti fiziškumu ir sukovoti po krepšiais, nes jie turi ūgio pranašumą, – kalbėjo L. Klimas. – Kiekviena detalė, ypač finaluose, yra svarbi, o kadangi nesame favoritai, turime nejausti spaudimo ir žaisti greitą krepšinį.“

Nors E. Valenta absoliučiai nesirūpina, ką varžovai pasiūlys pusfinalyje, L. Klimas taip pat nestokoja ambicijų nustebinti.

Manau, absoliučiai nėra reikalo kreipti dėmesio į Vilniaus komandą, nes jeigu mes sužaisime geras rungtynes, jie neturės jokių šansų, – užtikrintai kalbėjo E. Valenta. – Niekas neturėtų jausti papildomo spaudimo, nes reikia mėgautis žaidimu ir padaryti tai, ką mokame geriausiai.

Mūsų stiprybė yra tai, kad atskirose rungtynėse gali iššauti vis kitas žaidėjas, o taip pat finalines kovas pasitinkame kovinės atmosferos.“

„Mūsų stiprybė yra puiki atmosfera komandoje, mes tarpusavyje su žaidėjais labai gerai bendraujame ir nors išretėjome, tikslas – tik pirma vieta“, – tikino L. Klimas.

Pats 2004 m. gimęs L. Klimas vasarą iš Žalgirio krepšinio sistemos persikėlė į Vilnių, kur adaptuotis prireikė laiko.

„Adaptacija buvo labai sunki, ypatingai prie miesto, sistemos, kitų komandos draugų, bet manau, jog stipriai patobulėjau. Labai sunkus sezonas psichologiškai, bet vertinu jį tik teigiamai, įgavau patirties aukštesnėse lygose. Savo tikslų nepasiekėme, todėl jau dabar nekantrauju sulaukti kito sezono“, – baigė L. Klimas.

Visi keturi mačai bus transliojami tiesiogiai MKL Facebook ir YouTube paskyrose.

U18 VAIKINŲ F4 RUNGTYNIŲ TVARKARAŠTIS:

Birželio 12 d. (šeštadienis)
14:00 val.: V. Knašiaus KM – LED HEAD v Sostinės KM I – Warranty Expert (:::LIVE:::)
16:15 val.: KM Žalgiris I v Vilniaus KM I – Rytas (:::LIVE:::)

Birželio 13 d. (sekmadienis)
11:00 val.: rungtynės dėl III vietos (:::LIVE:::)
13:30 val.: rungtynės dėl I vietos (:::LIVE:::)

Visas naujienas susijusias su U18 vaikinų krepšinio čempionato finaliniu ketvertu galite sekti mkl.lt puslapyje.