Vaikų berniukų A čempionato III divizione niekas neprilygo „marčiulioniukams“ (KOMENTARAI, VIDEO)

Vaikų berniukų A čempionato III divizione niekas neprilygo „marčiulioniukams“ (KOMENTARAI, VIDEO)

2012 03 04 Šį savaitgalį toliau tęsiasi „Manijos Moksleivių krepšinio lygos“ finalo ketvertai. Vilniuje varžėsi keturios geriausios Vaikų berniukų A (gim. 1998 m.) krepšinio čempionato III diviziono komandos. Aikštės šeimininkais tapo Sostinės krepšinio mokyklos jaunieji krepšininkai, o su jais grūmėsi dar dvi Vilniaus komandos: Š.Marčiulionio KA III ir „IV-Electrolux“ bei svečiai iš Kupiškio sporto mokyklos.

Finalo ketverte visos dalyvės vieno rato principu sužaidė su likusiomis ekipomis.

Finalo ketverto nugalėtojais tapo Š.Marčiulionio KA „IV-Electrolux“ krepšininkai. Donato Sabaliausko treniruojami vaikinai 70:69 palaužė tos pačios akademijos krepšininkus, 70:66 nugalėjo Kupiškio SM ir 53:52 palaužė Sostinės krepšinio mokyklos „I-Jūsų spurtas“ komandą.

Š.Marčiulionio KA „IV-Electrolux“ krepšininkai yra gimę 1999 metais ir buvo metais jaunesni už savo varžovus. „Marčiulioniukai“ visas trejas rungtynes vidutiniškai laimėjo 1,6 taško persvara.

Itin atkakli kova vyko dėl antrosios vietos. Čia nugalėtojas paaiškėjo tik paskutinę finalo ketverto dieną. Š.Marčiulionio KA III ekipa 70:43 sutriuškino Sostinės krepšinio mokyklos I-Jūsų spurtas komandą ir užėmė antrąją vietą. SKM auklėtiniai liko treti, o Kupiškio SM  – ketvirta.

Nugalėtojų treneris Donatas Sabaliauskas: “Mes labai džiaugėmės, kad patekome į Finalinio ketverto varžybas, ketvirtfinalyje nugalėję kito pogrupio nugalėtoją – Jonavos KKSC ekipą. Pogrupyje užėmėme III vietą ir buvome pralaimėję ir Sostinės KM I, ir Š.Marčiulionio KA III komandoms. Taigi, nugalėjome jas tada, kai to labiausiai reikėjo… Mes labai sustiprinome savo gynybą, manau, todėl ir laimėjome. Vaikai puikiai gynėsi ir buvo labai kovingi. Abiejų vienu taškeliu laimėtų rungtynių scenarijus buvo labai panašus: persvėrėme rezultatą, likus 20 sek. iki rungtynių pabaigos, o varžovai metė po 3 kartus ir nepataikė… Finalinio ketverto varžybų metu visi mano komandos žaidėjai kovojo labai gerai, bet noriu pasidžiaugti Luko Kišūno tobulėjimu: jo indėlis buvo didžiausias tiek ginantis ir kovojant dėl atšokusių kamuolių, tiek ir puolant. Nors ūgiu ir nusileidome varžovams, bet greičiu ir kovingumu – tikrai ne.”

Antrosios vietos laimėtojų treneris Edvinas Justa: “Labai džiaugiamės antrąja vieta ir galimybe žaisti peržaidimo varžybas dėl teisės rungtyniauti II divizione. Tai pirmoji tokia didelė trečiosios komandos sėkmė, nes anksčiau vis nugalėtojomis ir prizininkėmis būdavo tik pirmoji ir antroji gim. 1998 m. komandos. Pirmąją dieną gana nesunkiai įveikėme Kupiškio SM komandą, antrąją dieną žinojome rungtynių svarbą, bet vienu taškeliu pralaimėjome mūsų akademijos ketvirtajai komandai. Sveikiname savo jaunesniuosius kolegas su tokia sėkme. Trečiąją dieną buvo tikras mūšis, kuriame išbandomos visos priemonės. Džiaugiuosi, kad susirinko didelis sirgalių būrys, o mano vaikinai kovojo puikiai ir atidavė visas jėgas, siekdami pergalės. Finalinio ketverto metu geriausiai žaidė šis penketukas: Paulius Borkys, Lukas Šidlauskas, Dominykas Deltuva, Lukas Osipovič ir Ernestas Palskis.”

Algirdas BUDĖNAS, „SKM-Jūsų spurtas“ vyr. treneris: “Kalbant apie mūsų žaidimą, komandai koją labiausiai pakišo pirmos rungtynės su Š.Marčiulionio KA-“Electrolux” krepšininkais. Išbarstėme dviženklę persvarą ir gavome skaudžią pamoką. Lemiamose rungtynėse nepataikėme savo metimų, pritrūko tokių svarbių rungtynių patirties. Bet mes nenuleidžiame galvos ir toliau sunkiai dirbsime, kad pasiektume savo tikslus.”

Pirmąsias dvi vietas iškovojusios komandos gauna galimybę kovoti dėl medalių ir II divizione. Abi Š.Marčiulionio KA komandos peržaidimuose kausis su 7-8 vietas II divizione užėmusiomis komandomis. Porų nugalėtojai rungtyniaus II diviziono atkrintamosiose varžybose. 

VIDEO reportažą galite pažiūrėti čia…

Informacija: MKL.lt, Š.Marčiulionio krepšinio akademija, Sostinės krepšinio mokykla