Vlado Knašiaus krepšinio mokykla – Jaunimo U19 čempionato nugalėtojai!

Balandžio 28-29 dienomis Šiauliuose keturios stipriausios U19 vaikinų čempionato ekipos stojo į kovą dėl čempiono vardo.

Finaliniame čempionato etape susigrūmė Panevėžio SC/RSSG, Kauno KM „Perkūnas“, Klaipėdos Vlado Knašiaus KM ir aikštelės šeimininkai Šiaulių KA „Saulė“-ŠSG krepšininkai.

Ketvirtadienį, pirmosiose pusfinalio rungtynėse nuo pirmųjų minučių vadžias į savo rankas paėmę Panevėžio SC/RSSG (Treneris: Žydrūnas Valuckis) auklėtiniai įveikė aikštelės šeimininkus Šiaulių KA „Saulė“-ŠSG (Treneris: Arūnas Kačerauskas) rezultatu 82:67 ir užtikrintai žengė į finalą.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė 25 taškus pelnęs ir 10 kamuolių sugriebęs Dovydas Butka. KA „Saulė“-ŠSG ekipoje ryškiausias buvo 16 taškų pelnęs ir 23 naudingumo balus surinkęs Titas Pažarauskas.

Antrajame pusfinalyje favoritas išryškėjo tik rungtynių pabaigoje. V.Knašiaus KM (Treneris: Mindaugas Mockus) auklėtiniai ketvirtajame kėlinyje perlaužė rungtynes ir įveikė varžovus Kauno KM „Perkūnas“ (Treneris: Mindaugas Barčaitis) rezultatu 76:70.

V.Knašiaus KM gretose rezultatyviausiai žaidė 24 taškus pelnęs Radvilas Kneižys. KM „Perkūnas“ ekipoje pastebimiausias buvo Tautvydas Baltrušaitis pelnęs 31 tašką ir sugriebęs 15 kamuolių.

Penktadienį, mažojo finalo rungtynėse šiauliečių būgnų griausmo nepabūgę Kauno KM „Perkūnas“ krepšininkai įveikė varžovus ir iškovojo Jaunimo U19 čempionato bronzos medalius 78:96.

Kauniečius į pergalę vedė viso finalinio ketverto metu aikštelėje dominavęs, 31 tašką pelnęs ir 18 kamuolių atkovojęs T. Baltrušaitis. Šiauliečių gretose rezultatyviausias buvo 21 tašką pelnęs T. Pažarauskas.

Didžiojo finalo rungtynės atnešė tikrą emocijų audrą. Panevėžio SC/RSSG ekipa, padedama triukšmingo sirgalių užnugario pirmavo didžiąja rungtynių dalį, tačiau rungtynių pabaigą geriau sužaidę klaipėdiečiai fantastišku Kristupo Keinio metimu paskutiniąją ketvirto kėlinio sekundę išplėšė pergalė rezultatu 86:83 ir padovanojo V.Knašiaus krepšinio mokyklai U19 čempionato aukso medalius ir čempionų trofėjų.

„Sezonas buvo ganėtinai sudėtingas, dauguma vaikinų iš šios kartos jau kabinasi į LKL, NKL ir RKL lygas, todėl prisikviesti juos i MKL buvo sunku. Vaikinams ant nosies egzaminai ir žinoma meilės reikalai, motyvacijos rasti buvo sunku viso sezono metu. Visgi su jaunesnių žaidėjų pagalba pavyko užbaigti šį sezoną ir nukeliauti iki finalinio ketverto suklupus tik vieną kartą. Norisi padėkoti treneriui Mindaugui Bugiui, kad geranoriškai sutiko pagelbėti ir išleisti savo 2004m. gimusius auklėtinius į pagalbą. Finalinis ketvertas buvo labai sudėtingas. Nors ir prisijungė mūsų labiau patyrę žaidėjai, susižaidimo ir komunikacijos neturėjome jokios. Mintautas Mockus atvyko i ketvertą tiesiai iš Prienų, todėl apie taktinius dalykus kalbėti net neverta. Teko remtis individualiu meistriškumu ir juodu darbu. Varžovams lieka atiduoti atitinkamą pagarbą, KM „Perkūną” pavyko palenkti tik ketvirtajame kėlinyje, o Panevėžio komandą tik paskutinę rungtynių minutę. Tuo pačiu norisi padėkoti ir MKL organizacijai, kad yra rengiamas šis Jaunimo U19 čempionatas. Ne visi vaikinai gauna šansus patekti į vyrų komandas, tad šis čempionatas jiems yra dar vienas šansas. Be to, pamačiau daug įdomiu vaikinukų iš Utenos, Marijampolės, Kretingos, Pakruojo kitų miestų kurie nežaidė A divizione ir buvo mažiau matomi. Šis čempionatas jiems taip pat puikus šansas parodyti, kad jie irgi moka žaisti krepšinį.”, – po pergalės sezono mintimis dalinosi V.Knašiaus komandos treneris M. Mockus.

Čempionų gretose nesustabdomas buvo 24 taškus pelnęs ir 19 kamuolių atkovojęs Mintautas Mockus. Jam puikiai talkino 18 taškų pelnęs lemiamo metimo autorius Kristupas Keinys. Panevėžio SC/RSSG ekipoje pastebimiausias buvo 24 taškus pelnęs Dominykas Butka.

Šiauliuose buvo išrinktas simbolinis Finalinio ketverto penketukas. Į jį pateko: