„Žalgirio“ jaunimas tapo Eurolygos atrankos turnyro nugalėtojais

2012 02 12 Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda įrodė, kad yra viena stipriausių Senajame žemyne. Tomo Masiulio vadovaujami jaunieji žalgiriečiai laimėjo Eurolygos atrankos varžybas Kaune ir pateko į finalo etapą, kuris gegužės 10-13 d. vyks Stambule (Turkija), per Eurolygos finalo ketverto varžybas. Atrankos turnyro finale „Žalgiris“ 107:60 (25:14, 24:18, 32:10, 28:18) nugalėjo Maskvos srities „Chimki“ jaunuosius krepšininkus.

Rungtynes geriau pradėjo kauniečiai (6:0), tačiau netrukus svečiai sumažino skirtumą (6:5). Po kelių nesėkmingų atakų „Žalgirio“ jaunieji žaidėjai vėl pradėjo didinti pranašumą ir iki ketvirčio pabaigos likus pusantros minutės skirtumas pirmą kartą tavo dviženklis (20:9). Kėlinį puikiu tolimu šūviu baigė Marius Grigonis.

Antro kėlinio pradžioje sąlygas ir toliau diktavo žalgiriečiai (31:18). Tačiau netrukus Simonas Januškis buvo nubaustas technine pražanga ir „Chimki“ ekipa tai išnaudojo. Likus šešioms minutės pranašumas sumažėjo iki aštuonių taškų (33:25). „Žalgirio“ komandoje lyderių vaidmens ėmėsi M. Grigonis ir Tomas Dimša. Baigiantis kėliniui – vėl solidus 16 taškų pranašumas (45:29). Paskutinę minutę, po Luko Lekavičiaus reido, skirtumas pasiekia ir 20 taškų ribą (49:29).

Trečiame kėlinyje „Žalgiris“ ir toliau didino savo pranašumą. Sužaidus tris minutes skirtumas jau siekė 25 taškus (59:34), o netrukus po Mantvydo Stašelio reido jis pasiekė ir 30 (68:38). Likus žaisti trims minutėms iki ketvirčio pabaigos, Justas Tamulis skirtumą padidino iki 35 taškų (73:38), o paskutinę minutę po dar dviejų J. Tamulio tritaškių metimų skirtumas beveik pasiekė 40 taškų ribą (81:42).

Paskutinio kėlinio pradžioje skirtumas jau perkopė ir 40 taškų ribą (83:42). Tai dvitaškiu metimu pasiekė vidurio puolėjas Rokas Gustys. Sužaidus keturias minutes „Žalgirio“ pranašumas pasiekė ir 50 taškų (96:45). Tai įvyko po L. Lekavičiaus reido. Ketvirčio pabaigoje „Žalgiris“ nesugebėjo pelnyti taškų tris minutes, tačiau aistruolių džiaugsmui šimtąjį tašką jiems pavyko įmesti. Tai padarė J. Tamulis (101:54). Galutinis teisėjo švilpukas skelbė užtikrintą Kauno ekipos pergalę (107:60).

Rezultatas:

„Žalgiris“ – „Chimki“ – 107:60 (25:14, 24:18, 32:10, 28:18).

„Žalgiris“: J. Tamulis 21 (6/8 tritaškiai), T. Dimša 20 (6/9 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai), L. Lekavičius 17 (7/9 dvitaškiai, 6 atk. kam.), M. Grigonis 15 (4/6 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 16 rez. per., 6 atk. kam.), R. Gustys 13, P. Šatkus 7, T. Miškinis 6, M. Stašelis, K. Červinskis, S. Raupys (7 atk. kam.) ir K. K. Vene po 2 taškus. S. Januškis taškų nesurinko.

„Chimki“: S. Ilnyckij 12 (4/11 dvitaškiai), S. Annajevas 10, R. Kareninas 9 taškai.

Priminsime, kad grupės varžybose „Žalgiris“ nugalėjo „Vaerlose BBK“ (Danija), „Topsportschool VBL“ (Belgija) ir Prahos „USK Future Stars“ (Čekija) komandas.

Naudingiausias atrankos turnyro žaidėjas: – Tomas Dimša (Kauno „Žalgiris“)