„Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos jaunimo turnyrą pradėjo dviem pergalėmis

2012 02 10 Penktadienį „Žalgirio“ arenoje prasidėjo Eurolygos jaunimo atrankos turnyro kovos. Aštuonios komandos grumiasi dėl vienintelio kelialapio į pagrindinį jaunimo turnyrą Stambule. Kauno „Žalgirio“ jaunimo ekipa pirmosiose rungtynėse sutriuškino „Vaerlose BBK“ komandą iš Danijos 100:65 (26:21, 21:9, 34:12, 19:23).

Pirmosios pora minučių klostėsi lygiai (6:6), tačiau 11-ąjį tašką pelnius Mariui Grigoniui „Žalgiris“ spurtavo 12:0 ir atsiplėšė 18:6. Tai neužgesino svečių iš Danijos entuziazmo ir po kelių minučių jie priartėjo 16:22. Po pirmojo kėlinio šeimininkai buvo priekyje 26:21.

Antrajame kėlinyje Tomo Masiulio auklėtiniai pradėjo naudoti zoninę gynybą, kuri davė akivaizdžią naudą. Apsigynę žalgiriečiai po Mantvydo Staselio 4 taškų iš eilės ir Luko Lekavičiaus metimo vėl įgijo dviženklę persvarą – 36:25. Pirmajame kėlinyje tylėjęs Tomas Dimša įsižaidė ir po jo dviejų identiškų 2+1 atakų „Žalgiris“ nutolo 42:27. Justui Tamuliui įmetus tritaškį ir T.Dimšai pelnius 10-ąjį tašką šeimininkai įpusėjus mačui pirmavo 47:30.

Trečiajame kėlinyje kauniečiai galutinai palaužė varžovus. T.Dimša ir M.Grigonis įmetė iš toli, J.Tamulis pelnė 11 taškų iš eilės ir po 30 minučių žaidimo „Žalgiris“ dominavo 81:42. Paskutiniajame ketvirtyje „Žalgirio“ lyderiai ilsėjosi, tačiau tai nesutrukdė triuškinančia persvara laimėti rungtynių 100:65.

„Žalgiris“: T.Dimša 19, M.Grigonis 18 (5 atk. kam., 2 blk.), J.Tamulis 16, S.Januškis 10, R.Gustys 10, M.Staselis 8, L.Lekavičius 6 (5 rez. perd.), S.Raupys 5 (5 atk. kam.), P.Šatkus 4, T.Miškinis 2, K.Vene 2, K.Červinskis 0.

„Vaerlose BBK“: D.Knudsenas 18, M.Fabriciusas 15 (9 atk. kam.), P.Molleris 12 (5 atk. kam.).

„Žalgirio“ arenoje vykstantis Eurolygos jaunimo atrankos turnyras įsibėgėja. Antrosiose dienos rungtynėse Kauno „Žalgirio“ jaunimas sutriuškino dar vienus varžovus.  „Topsportschool VBL“ aštuoniolikmečiai iš Belgijos įveikti 102:67 (19:11, 27:14, 30:15, 26:27).

„Topsportschool VBL“ krepšininkai po pirmojo tritaškio vienintelį kartą pirmavo rungtynėse – 3:2. Tada kauniečiai pelnė 8 taškus be atsako (9:3) ir, nors svečiai kurį laiką neleido „Žalgiriui“ atsiplėšti (7:11, 11:15), po Mariaus Grigonio šeštojo taško pasibaigus pirmajam kėliniui lietuviai buvo priekyje 19:11.

Antrajame kėlinyje šeimininkai galutinai atsiplėšė. Simonas Januškis, Lukas Lekavičius, Justas Tamulis ir Tomas Dimša įmetė po tritaškį ir „Žalgiris“ nutolo 38:15. Prieš pat didžiąją pertrauką kauniečių rezultatyvumas kiek apslopo, bet du T.Dimšos dėjimai neleido nuobodžiauti „Žalgirio“ arenoje susirinkusiems žiūrovams – 46:25.

Po didžiosios pertraukos aikštėje ir toliau dominavo jaunieji žalgiriečiai. Trečiąjį kėlinį jie laimėjo dvigubai (30:15), o ketvirtajame L.Lekavičius tritaškiu pelnė šimtąjį tašką.

„Žalgiris“: T.Dimša 21, L.Lekavičius 17 (3/3 trit., 5 rez. perd.), J.Tamulis 15 (6 atk. kam.), R.Gustys 10 (6 atk. kam.), S.Raupys 8 (12 atk. kam.), M.Grigonis 8 (5 atk. kam.), P.Šatkus 6 (5 atk. kam.), T.Miškinis 6 (6 atk. kam.), S.Januškis 3, K.Vene 2, K.Červinskis 0.

„Topsportschool VBL“: S.Stevensas 17, N.EL Khouncharas 13, S.Hemeleersas 10.

Informacija: "zalgiris.lt"