„MKL Inside” podkastas: įdomiausios sezono intrigos ir diskusija dėl užsienio akademijų

„MKL Inside” podkastas: įdomiausios sezono intrigos ir diskusija dėl užsienio akademijų

Lietuvos moksleivių krepšinio lyga (MKL) pradeda savo 22-ąjį sezoną. Masiškiausios Lietuvos krepšinio lygos organizatoriai šį sezoną žada naujovių, kurios padės į lygos veiklą dar labiau įtraukti pačius dalyvius, jų draugus, šeimos narius ir visus krepšinio sirgalius.

Viena sezono naujovių – tinklalaidė „MKL Inside“. Joje kas dvi savaites bus apžvelgiamos lygos aktualijos, podkaste savo mintims dalinsis svarbiausių įvykių herojai ir ryškiausios lygos asmenybės.

Pristatydamas pagrindinę podkasto idėją, MKL komunikacijos vadovas Rytis Rinkevičius sakė:

„Tinklalaidė apie moksleivių čempionatuose vykstančius procesus jau kuris laikas buvo mūsų planuose. Praėjusi jaunimo rinktinių krepšinio vasara parodė MKL glūdintį potencialą, kuriuo turime didžiuotis ir jį branginti. Būtent Moksleivių lygoje grūdinasi charakteriai, ugdosi čempioniškas mentalitetas. Norime atskleisti sunkų, dažnai nematomą trenerių ir žaidėjų darbą, parodyti jį plačiajai krepšinio visuomenei.“

Pirmoje tinklalaidėje vedėjai MKL komunikacijos vadovas R. Rinkevičius, Vilniaus „Kibirkšties“ komandos vadovas Erikas Petrikas ir Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) atstovas spaudai Balys Šmigelskas dalinosi savo lūkesčiais apie prasidedantį sezoną ir išskyrė po 3 intrigas, ko tikisi iš 22-ojo MKL sezono.

Pristatydamas vieną iš trijų savo lūkesčių naujame sezone, B. Šmigelskas sakė:

„Vienas iš pagrindinių mano norų, kad MKL lyga stabiliai augintų individualiai stiprius krepšininkus. Dabar visi sako, kad tokio talento žaidėjų kaip Luka Dončičius neišugdysi, nes tokiu reikia gimti. Galbūt, bet aš manau, kad mums reikia to siekti, nes siekdami neįmanomo pasieksime maksimumą. Kiek teko kalbėtis ir girdėti, viena pagrindinių MKL prezidento Rimanto Kaukėno misija tokia ir yra – sudaryti sąlygas individualiam žaidėjų tobulėjimui. Labai tikiuosi, kad komandų treneriai naujajame sezone sugebės atrasti balansą tarp medalių ir krepšininkų ugdymo. Vis dėl to pirminis tikslas turėtų būti ne medaliai, o tai, kad kuo daugiau krepšininkų papildytų jaunimo, o vėliau ir vyrų rinktines.“

Tarp laidos vedėjų kilo diskusija – ar moksleiviams verta susivilioti užsienio sporto mokyklų pasiūlymais ir palikti gimtąją šalį?

E.Petrikas atkreipė dėmesį, kad U18 Europos merginų čempionate triumfavusių lietuvių sudėtyje buvo net 10 MKL krepšininkių.

„Reikėtų nepamiršti, kad tai nebuvo vien Justės Jocytės komanda. Tai buvo ir Ugnė Sirtautaitė, ir Gerda Laurušaitytė, ir Rusnė Augustinaitė, ir Neda Pletkutė. Yra daug žaidėjų, kurios prisidėjo prie tos pergalės. Justė ir Rusnė mokosi ir tobulėja užsienyje, o visos kitos dešimt merginų praėjusį sezoną tobulėjo Alytuje, Klaipėdoje, Vilniuje, kitose MKL komandose.“

Reaguodamas į šį faktą, B. Šmigelskas sakė: „Atrodo, kad mes kartais pernelyg aukštiname tą užsienį, kur saulė šviečia skaisčiau, nors patys turime puikias sąlygas. Labai noriu visus paskatinti prieš važiuojant į koledžus ar NCAA labai rimtai pagalvoti, ar tai jums tikrai yra geriausias sprendimas. Kas tinka vienam, netinka kitam. Čia yra jūsų namai, čia yra jūsų treneriai ir kažin, ar iš vokiečio, ispano gausite tokį artimą dėmesį, kokį gaunate Lietuvoje. Aišku, yra išimtys, kurioms tas tinka ir kurioms tai būtina. Pavyzdžiui, kai tave kviečia „Barcelona“ ar ASVEL jaunimo akademija, tu to atsisakyti negali. Bet 80 proc. atvejų siūlyčiau tėvams ir vaikams nesusivilioti per anksti ir siekti aukštumų Lietuvoje.“

Kiek kitokią nuomonę išsakė E. Petrikas: „Taip, nereikėtų skubėti, Lietuva yra pakankamai gera vieta tobulėti, bet kiekvienas atvejis yra išskirtinis. Būna atvejų, kai išvykę moksleiviai save atranda naujai ne tik kaip žaidėjus, bet ir kaip žmones. Tame nieko blogo nematau. Neuždarinėkime sau durų per anksti. Dabar gyvename 2022-aisiais ir dabar pasaulis yra ypač atviras. Kiekvieno kelias yra skirtingas ir jeigu esate pasitikintis savimi, siūlyčiau nebijoti išeiti iš tradicinio kelio.“

Tuo metu R. Rinkevičius, kalbėdamas apie moksleivių ir jų tėvų pasirinkimą, sakė:

„Viskas atsimuša į individualumą. Vienam tas užsienis gali padėti, o kitas ten neatsiskleis. Kiekvienas sportininkas jaučia savo charakterį ir gali numatyti, kad jam užsienyje gali būti tam tikrų socialinių barjerų. Tokiam žaidėjui galbūt išties būtų geriau likti Lietuvoje ir eiti per visą MKL piramidę su savo treneriais, kvėpuoti savo oru taip siekti sportinių rezultatų.“

Pirmajame „MKL Inside“ podkasto epizode taip pat kalbėta apie merginų krepšinį, regionų komandų svarbą ir apžvelgti prasidedantys MKL U18 vaikinų ir merginų čempionatai.

Jau sekmadienį nuo 11:00 val. MKL „Facebook“ kanalu kviečiame stebėti tiesioginę rungtynių transliaciją iš U18 čempionato. Sezono starte susitiks  Kauno „Žalgiris-I“ (treneris Remigijus Bardauskas) ir Kauno „Tornado KM-I Alburnus“ (treneris Šarūnas Zablockis) ekipa.

Turite temų, kurias reiktų aptarti „MKL Inside“ podkaste? Visi pasiūlymai ir idėjos laukiamos el.  paštu promo@mkl.lt.

 

 

„MKL Inside“ temos:

00:00 Įžanga

01:47 Sezono startas po įspūdingos vasaros

05:13 MKL komunikacijos naujovės

10:29 MKL „Žvaigždžių diena“

12:33 Laukiamiausi sezono įvykiai ir lūkesčiai

32:03 Diskusija apie Lietuvos ir užsienio krepšinio mokyklas

43:20 U18 merginų čempionato apžvalga

48:40 Visų merginų čempionatų organizavimo sistema

51:55 E. Petriko prakalba ir raginimas sekti merginų krepšinį

53:10 MKL merginų krepšinio specifika

55:20 U18 vaikinų čempionatas

1:01:25 MKL savaitės rungtynės ir prognozės

1:06:00 Kvietimas prisidėti