Dvikovos pabaigoje vos nenudegusios KM Žalgirio II merginos – U18 čempionės

Didžiąją mačo dalį pirmavusios Kauno KM „Žalgirio“ II merginos „LIDL – MKL“ U18 merginų čempionato finale po dramatiškos kovos 76:75(17:21, 21:5, 13:17, 25:32) įveikė Vilniaus KM I ir tapo turnyro čempionėmis.

Mačo kulminacija įvyko dvikovos pabaigoje. Prasidėjus paskutinei mačo minutei, Audronė Zdanevičiūtė pataikė dvitaškį metimą (68:72), tačiau kitoje atakoje Urtė Čižauskaitė sugrąžino KM „Žalgirio“ merginoms šešių taškų persvarą (74:68), o Vilniaus KM I dar ir pažeidė aštuonių sekundžių taisyklę.

Atrodė, kad kaunietės užtikrintai iškovos pergalę, nes iki dvikovos pabaigos buvo likusi 21-a sekundė, tačiau Raminta Gailiūnaitė suklydo, o Justina Miknaitė, likus 9-ioms sekundėms iki rungtynių pabaigos, smeigė tolimą metimą su pražanga bei paliko žalgirietėms vos dviejų taškų pranašumą – 72:74.

Šaltus nervus mačo pabaigoje pademonstravo KM „Žalgirio“ II ekipos kapitonė Simona Visockaitė, kuri realizavo abu baudų metimus (76:72). Aušrinė Belickaitė, likus sekundei, dar pataikė tolimą metimą, tačiau tai rungtynių baigties jau nepakeitė – 75:76.

Didžiąją mačo dalį iniciatyva priklausė Sandros Čižauskienės auklėtinėms, nepaisant to, jog vilnietės laimėjo pirmąjį ketvirtį (21:17).

Kaunietės antrąjį kėlinį pradėjo atkarpa 15:1 (32:22), o po dviejų kėlinių turėjo dviženklį pranašumą – 38:26.

Po pertraukos vyko apylygis žaidimas, o sėkmingiau trečiojo kėlinio pabaigą sužaidusios Jūratės Cicėnienės auklėtinės sumažino atsilikimą iki aštuonių taškų – 43:51.

Lemiamo ketvirčio pradžioje žalgirietės užtikrintai žengė link čempionių titulo (58:45), tačiau tuomet šeimininkės kilo į finalinį šturmą ir sugrąžino intrigą paskutinėmis mačo minutėmis.

Nugalėtojas į priekį vedusi U. Čižauskaitė pasižymėjo galingu dvigubu dubliu: 24 taškai ir 15 atkovotų kamuolių. Puolėja taip pat išprovokavo 7 varžovių pražangas.

Vilnietes tempė A. Zdanevičiūtės ir J. Miknaitės tandemas. Pirmoji Vilniaus KM I ekipai pelnė 25 taškus ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus, o antroji surinko 28 taškus ir atkovojo 7 kamuolius.

Vilniaus KM I: Justina Miknaitė 28 (7/14 dvit., 4/8 trit., 4 per. kam.), Audronė Zdanevičiūtė 25 (7/15 dvit., 3/11 trit., 5 rez. perd.), Aušrinė Belickaitė 13.

KM „Žalgiris“ II: Urtė Čižauskaitė 24 (8/11 dvit., 5/10 baud., 15 atk. kam., 7 išpr. praž.), Aistė Švėgždaitė 15, Klaudija Janionytė 11 (7 rez. perd., 7 kld.).