Išaiškėjo trijų čempionatų B divizionų nugalėtojai

Išaiškėjo trijų čempionatų B divizionų nugalėtojai

Balandžio 21-22 dienomis Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje (LIDL-MKL) sprendėsi trijų čempionatų B divizionų nugalėtojai. Stipriausios B diviziono komandos varžėsi Jaunių U17 ir Jaunučių U15 vaikinų bei U16 merginų čempionatuose.

Penktadienį Druskininkuose keturios stipriausios Jaunių U17 vaikinų čempionato B diviziono ekipos stojo į kovą dėl čempiono vardo.

Finaliniame etape susigrūmė Šiaulių KA „Saulė“ I-ŠSG  (treneris Dainius Bertulis), Palangos SC (treneris Regimantas Juška), Alytaus SRC (treneris Karolis Marcinkevičius). ir šventės organizatoriai Druskininkų SC (treneris Algimantas Baranauskas)

Pirmojoje pusfinalio kovoje susitiko Šiaulių KA „Saulė“ I-ŠSG ir Druskininkų SC. Ketvirtajame kėlinyje palaikomi vietos sirgalių Druskininkų SC auklėtiniai surengė spurtą ir žengė į didįjį finalą. 67:83. Nugalėtojų gretose pastebimiausias buvo 28 taškų pelnęs Benas Čepulis.

Į didįjį finalą taip pat pateko Alytaus SRC krepšininkai. Pastarieji atkaklioje iki paskutinių sekundžių trukusioje pusfinalio kovoje rezultatu 73:71 įveikė Palangos SC auklėtinius. Šiose rungtynėse nugalėtojų gretose išsiskyrė po 20 naudingumo balų surinkę Titas Nedzinskas ir Matas Gavenauskas. Palangiškių ekipoje 32 taškus ir 47 naudingumo balus surinko Adrijus Kozys.

Mažajame finale triumfavo ir bronzos medaliais pasipuošė Šiaulių KA „Saulė“ I-ŠSG auklėtiniai įveikę varžovus iš Palangos rezultatu 96:72. Šiose rungtynėse Šiauliečiai rodė komandiškumą ir net 7 žaidėjai surinko dviženklį naudingumo balų skaičių.

Didžiajame finale susikibo šventės organizatoriai Druskininkų SC ir Alytaus SRC. Pilnose Druskininkų sporto centro salės tribūnose visų rungtynių metu skambėjo dainos ir aidėjo gausūs sirgalių šūksniai, o vietos ekipa rezultatu 89:73 įveikė varžovus iš Alytaus ir iškėlė virš galvų nugalėtojų taurę. Druskininkų SC į pergalę vedė net 30 taškų ir 28 naudingumo balus surinkęs Adas Averka. Alytaus SRC ekipoje ryškiausiai rungtyniavo 18 taškų pelnęs ir 10 kamuolių atkovojęs Titas Nedzinskas.

„Aš labai džiaugiuosi, kad mano komanda nesugadino Druskininkams šventės. Džiaugiuosi, kad vyrai atrado jėgų ir manyčiau, kad finale pelnytai nugalėjome Alytaus SRC. Žinoma, kamuolys yra apvalus. ”, – po pergalės džiaugėsi Druskininkų SC I treneris A.Baranauskas.

Druskininkuose tradiciškai buvo išrinktas simbolinis geriausių finalinio ketverto žaidėjų penketukas. Į jį pateko:

Benas Čepulis, Druskininkų SC
Adas Averka, Druskininkų SC
Titas Nedzinskas, Alytaus SRC
Yehor Sushkin, Šiaulių KA „Saulė“ I-ŠSG
Adrijus Kozys, Palangos SC

Galutinė komandų rikiuotė:

 1. Druskininkų SC, treneris Algimantas Baranauskas.
 2. Alytaus SRC, treneris Karolis Marcinkevičius.
 3. Šiaulių KA „Saulė“ I, treneris Dainius Bertulis.
 4. Palangos SC, treneris Regimantas Juška.


Druskininkų SC. Treneris – Algimantas Baranauskas. (U17 vaikinų B div. – I vieta)

 

Tomis pačiomis dienomis finalinių ketvertų karuselė sukosi ir Šilalėje. Čia vyko LIDL-MKL Jaunučių U15 vaikinų B diviziono finalinis ketvertas.

Aikštelėje pečius surėmė Mažeikių SM (treneris Vidmantas Bertys, Vilniaus KM II (treneris Rolandas Penikas), Kauno KM “Perkūnas” (treneris Tadas Lukauskas), ir šventės organizatoriai Šilalės SM (treneris Raimondas Matutis).

Pirmoje pusfinalio poroje susitiko Kauno KM “Perkūnas” ir Mažeikių SM krepšininkės. Pajėgesni šioje dvikovoje buvo kauniečiai įveikę varžovus rezultatu 68:54. Nugalėtojų gretose Jonas ŠatasRokas Juodviršis ir Rokas Pieškys surinko dvigubus dublius . Mažeikių SM ekipoje išsiskyrė Arijus Bušma pelnęs 14 taškų ir atvojęs 10 kamuolių.

Kitoje pusfinalio poroje Šilalės SM auklėtiniai palaikomi vietos sirgalių rezultatu 68:60 nurungė poros favoritus Vilniaus KM II krepšininkus ir žengė į didįjį finalą. Šilališkius į pergalę vedė trys mohikanai: Augustas Armonas, Matas Rupšlaukis ir Ignas Toliušis. Vilniaus KM II gretose išsiskyrė 21 naudingumo balą surinkęs Bernardas Novoselskij.

Mažojo finalo rungtynėse nuo pirmųjų akimirkų pirmavę Vilniaus KM II krepšininkai susikrovė 15 taškų pranašumą, tačiau Vidmanto Berčio auklėtiniai nepasidavė ir sugrįžo į rungtynes. Likus žaisti keletui sekundžių rezultatas buvo lygus ir vilniečiai turėjo kamuolį savo rankose, tačiau Mažeikių SM gynėjas Gvidas Juodis sugebėjo perimti kamuolį ir lemiamu metimu iš po krepšio atnešė komandai pergalę ir bronzos medalius – 65:63. Šiose rungtynėse rezultatyviausias buvo 21 tašką pelnęs Titas Šadauskas. Vilniaus KM II ekipoje išsiskyrė Marius Lazko pelnęs 15 taškų.

Didžiajame finale kauniečiai lemiamo spurto ketvirtajame kėlinyje dėka, rezultatu 86:68 įveikė šventės šeimininkus Šilalės SM krepšininkus. Finalo rungtynėse kauniečių gretose pastebimiausias buvo 27 taškus pelnęs Rokas Pieškys. Šilalės SM gretose išsiskyrė 22 taškus pelnęs Augustas Armonas.

„Ačiū Šilalei už puikiai suorganizuotą šventę. Į šį ketvertą atkeliavome kovoti tik dėl pirmosios vietos, tokį tikslą sau kėlėme nuo sezono pradžios. Norėčiau perduoti linkėjimus Vilkaviškio ekipai, kuriai nusileidome pirmosiose sezono rungtynėse ir gavę šaltą dušą daugiau pralaimėjimų sezone nepatyrėme. Į finalinį ketvertą atvykome išsigydę traumas ir būdami pilnos sudėties. Lengva nebuvo, bet pergalę pavyko iškvoti. Dėkojame už palaikymą ir susitiksime A divizione.”, – po pergalingų finalo rungtynių džiaugėsi Kauno KM “Perkūnas” treneris T. Lukauskas.

Šilalėje buvo išrinktas simbolinis LIDL-MKL U15 vaikinų čempionato B diviziono penketukas. Į jį pateko:

Rokas Juodviršis, Kauno KM “Perkūnas”;
Rokas Pieškys, Kauno KM “Perkūnas” ;
Ignas Toliušis, Šilalės SM;
Titas Šadauskas, Mažeikių SM;
Benas Riebžda, Vilniaus KM II.

Galutinė komandų rikiuotė:

 1. Kauno KM “Perkūnas”, treneris Tadas Lukauskas;
 2. Šilalės SM, treneris Raimondas Matutis;
 3. Mažeikių SM, treneris Vidmantas Bertys;
 4. Vilniaus KM II, treneris Rolandas Penikas.


Kauno KM “Perkūnas”. Treneris – Tadas Lukauskas. (U15 vaikinų B div. – I vieta)

 

Tuo pačiu metu uostamiestyje sprendėsi LIDL-MKL Jaunučių U16 merginų čempionato B diviziono atomazga.

Aikštelėje pečius surėmė aikštės šeimininkės Klaipėdos KM (treneris Tomas Tupalskis), Vilniaus KM II (treneris Algirdas Paulauskas), Panevėžio SC (trenerė Ilona Rimšienė) ir Plungės SRC (trenerė Edita Lapienė).

Pirmoje pusfinalio poroje susitiko Panevėžio SC ir Vilniaus KM II krepšininkės. Lyg ant sparnų rungtyniavusios panevėžietes įveikė savo varžoves – 90:52. Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo mums jau gerai pažįstamas trio: Gabija Galvanauskaitė, Urtė Gurevičiūtė ir Marija Šiškinaitė.

Antroje pusfinalio kovoje intrigos taip pat neišvydome. Tomo Tupalskio auklėtinės užtikrintai 88:44 įveikė Plungės SRC atstoves. Klaipėdietes į pergalę vedė Augustė Pušinskaitė ir Greta Vainorytė atitinkamai surinkusios 33 ir 37 naudingumo balus. Plungės SRC ekipoje pastebimiausia buvo Elinga Einikytė pelniusi 30 taškų.

Mažojo finalo rungtynėse Vilniaus KM II krepšininkės užtikrintai įveikė varžoves iš Plungės SRC ir iškovojo bronzos medalius – 86:15. Šiose rungtynėse ryškiausiai žibėjo 22 taškus pelniusi Viltė Radžiūtė.

Finalinė akistata tarp Panevėžio SC ir Klaipėdos KM buvo verta didžiojo finalo vardo ir padovanojo mums tikrai gražią kovą visų rungtynių metu. Vietos sirgalių palaikymo vedamos klaipėdietės sėkmingiau sužaidė ketvirtojo kėlinio pabaigą ir išplėšė Jaunučių U16 merginų čempionato B diviziono aukso medalius – 76:66. Nugalėtojų gretose išsiskyrė Greta Vainorytė surinkusi 32 naudingumo balus. Panevėžiečių ekipoje žibėjo 20 taškų, 24 atkovotus kamuolius ir 36 naudingumo balus surinkusi Marija Šiškinaitė

Į simbolinį geriausių žaidėjų penketuką pateko:

Greta Vainorytė, Klaipėdos KM
Augustė Pušinskaitė, Klaipėdos KM
Urtė Gurevičiūtė, Panevėžio SC
Viltė Radžiūtė, Vilniaus KM II
Elinga Einikytė, Plungės SRC

Galutinė U16 merginų čempionato B diviziono finalinio ketverto rikiuotė:

 1. Klaipėdos KM, treneris Tomas Tupalskis;
 2. Panevėžio SC, trenerė Ilona Rimšienė;
 3. Vilniaus KM II, treneris Algirdas Paulauskas;
 4. Plungės SRC, trenerė Edita Lapienė.


Klaipėdos KM. Treneris – Tomas Tupalskis. (U16 merginų B div. – I vieta)