Kaune praūžė didžiausias Lietuvoje tarptautinis vaikų krepšinio turnyras „Xiaomi Christmas Cup 2018“

Kaune praūžė didžiausias Lietuvoje tarptautinis vaikų krepšinio turnyras „Xiaomi Christmas Cup 2018“

Kaip ir kiekvienais metais, gruodžio 27 – 30 dienomis, Kaune įvyko masiškiausias šalyje tarptautinis vaikų krepšinio turnyras „Xiaomi Christmas Cup 2018“ Kauno rajono mero taurei laimėti. Keturiose amžiaus grupėse – gim. 2003, 2005, 2007 ir 2008 m. berniukų, šiemet varžėsi 34 komandos iš devynių šalių. Išbandyti savo jėgas prieš Lietuvos komandas atvyko svečiai iš Lenkijos, Slovėnijos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos, Švedijos ir Vokietijos.

 

2008 m. grupėje triumfavo svečiai iš Rusijos

Jauniausiųjų krepšininkų grupėje varžėsi aštuonios komandos – turnyro šeimininkai „Tornado KM –Xiaomi“, estai – „KK Viimsi“, rusai – Maskvos „Trinta“, latviai „Sigulda SS“ ir Rygos DSN, baltarusiai Minsko „Tsmoki“, lenkai „MKS Pruszkow“ ir svečiai iš Vilniaus – „Sostinės KM – Panteros“. Į du pogrupius padalintos komandos sužaidė po trejas rungtynes ir dvi pirmosios vietos toliau tęsė kovas dėl medalių atkrintamosiose, o pralaimėjusios liko kovoti dėl 5 – 8 vietų. Taigi pusfinaliuose susitiko Maskvos „Trinta“ prieš Rygos DSN ir „Tornado KM – Xiaomi“ prieš „Sostinės KM – Panteros“. Bronzinėje dvikovoje, pralaimėję pusfinalius susitiko „Sostinės KM – Panteros“ bei Rygos DSN krepšininkai. Po gana nesunkios kovos medaliais pasipuošė svečiai iš Vilniaus. Auksinėje dvikovoje susigrūmė aikštelės šeimininkai Aivaro Grigaliūno „Tornado KM –Xiaomi“ ir Maksvos „Trinta“ krepšininkai. Nors pogrupio mače tornadukai pralaimėjo net 19 taškų skirtumu, finale visas rungtynes lipo rusams ant kulnų. Deja, perlaužti rungtynių nepavyko ir „Xiaomi Christmas Cup 2018“ čempionais tapo Maskvos „Trinta“ laimėjusi finalą rezultatu 42:48.

Tritaškių konkurse triumfavo Minsko „Tsmoki“ snaiperis E. Misliuchik, antrąją vietą iškovojo „Sostinės KM –Panteros“ krepšininkas F. Josgaudas.

Simbolinio penketo žaidėjai: G. Brutans (Rygos DSN), E. Gumuliauskas („Sostinės KM – Panteros“), R. Burokas („Tornado KM – Xiaomi“), F. Geronim ir B. Mitrovič (Maskvos „Trinta“).

 

2007 m. grupėje čempionų titulas iškeliavo į pajūrį!

Metais vyresnių krepšininkų grupėje dalyvavo net dešimt komandų. Tarp jų lietuviai „Tornado KM – 2007“, „KM Perkūnas“ ir „V. Knašiaus KM“, svečiai iš Slovėnijos „Krvavec“, estai „KK Viimsi/Estover“, latviai „Marupes SC“, Rygos DSN ir „Talsi SS“, lenkai „MKS Pruszkow“ ir baltarusiai Minsko „Tsmoki“.

Į du pogrupius padalintos komandos sužaidė po ketverias rungtynes. Į finalą iškart pateko pirmąsias vietas užėmusios ekipos, dėl bronzos medalių kovojo antrąsias vietas užėmusios komandos. Viename pogrupyje klausimų kas keliauja į finalą nekilo. V. Knašiaus KM krepšininkai užtikrintai laimėjo visas kovas ir užsitikrino vietą auksinėje dvikovoje. Kitame pogrupyje trys komandos surinko po vienodą turnyrinių taškų skaičių ir suskaičiavus tarpusavio įmestų ir praleistų taškų santykį, po ko paaiškėjo, jog pirmoji vieta atiteko Rygos DSN krepšininkams. Mažajame finale susitiko aikštelės šeimininkai, trenerio Tomo Rakausko „Tornado KM – 2007“ krepšininkai ir „KM Perkūnas“ ekipa. Visas rungtynes „tornadukai“ vijosi „perkūniečius“, deja šįkart varžovai buvo stipresni ir džiaugėsi trečiąja vieta. Finale užvirė tikras pragaras. Išsiaiškinti nugalėtojams nepakako net pagrindinio laiko, tad teko žaisti pratęsimą. Klaipėdiečiai net negalvojo pergalės padovanoti latviams ir laimėję pratęsimą rezultatu 10:3 tapo turnyro čempionais.

Tritaškių konkurse taikliausią ranką pademonstravo „V. Knašiaus KM“ krepšininkas N. Čikunov, antroji vieta atiteko „Tornado KM“ auklėtiniui D. Jasiukaičiui.

Simbolinio penketo žaidėjai: B. Jelews („Krvavec“), Ą. Hopenas („Tornado KM“), J. Jančiauskas („KM Perkūnas“), A. Kivleniers (Rygos DSN) ir T. Rinkevičius („V. Knašiaus KM“).

2005 m. grupėje auksu pasipuošė „Tornado KM – Alburnus“ krepšininkai

2005 m. amžiaus grupėje žaidė aštuonios komandos. Tuo pačiu principu, suskirstytos į du pogrupius, ekipos pirmiausiai išsiaiškino, kas tęs kovą dėl medalių, o kas kovos dėl 5 – 8 vietų. Į pirmąjį pusfinalį nesunkiai prasimušė „Tornado KM – Alburnus“ ekipa, o jos varžove tapo Biržų SM komanda. Antrajame pusfinalyje susitiko „V. Knašiaus KM“ krepšininkai ir Rygos DSN. Bronzinėje dvikovoje susigrūmė Biržų SM ir Rygos DSN ekipos. Čia nesunkią pergalę iškovojo svečiai iš Latvijos ir pasipuošė trečiosios vietos medaliais. Dėl čempionų titulo kovą tęsė aikštelės šeimininkai – „tornadukai“ ir svečiai iš pajūrio „V. Knašiaus KM“ komanda. Finalas buvo labai įtemptas – nors tornadiečiai visas rungtynes išlaikė kelių taškų pranašumą, svečiai iš Klaipėdos nuolat alsavo jiems į nugaras. Laimei, Šarūno Zablockio auklėtiniai išliko susikaupę iki pat susitikimo pabaigos ir šventė sunkiai iškovotą pergalę.

Tritaškių konkurse pergalę šventė Rygos DSN  krepšininkas A. Lola, antrąją vietą iškovojo „Tornado KM – Alburnus“ snaiperis J. Riškus.

Simbolinio penketo žaidėjai: A. Lola (Rygos DSN), T. Pelanius (Biržų SM), L. Keršys („V. Knašiaus KM“), J. Stašaitis ir E. Bublys („Tornado KM – Alburnus“).

2003 m. grupėje čempionais tapo Lietuvos U15 rinktinė

Vyriausiųjų, 2003 m. gimusių vaikinų amžiaus grupėje, žaidė aštuonios komandos. Lietuviai – „Tornado KM – Sharp“ ir Lietuvos U15 vaikinų rinktinė, baltarusiai Minsko „Tsmoki“, latviai – „Talsi SS“, vokiečiai – „TK Hannover“, slovėnai „Krvavec“, rusai – Maskvos „Trinta“ bei švedai „Akresberga Basket“.

Po grupės varžybų, pusfinaliuose susitiko „Tornado KM – Sharp“ ir Lietuvos U15 rinktinė bei Maskvos „Trinta“ ir Minsko „Tsmoki“. 17 taškų skirtumu įveikę varžovus, pirmąjį  kelialapį į finalą pasiėmė Lietuvos U15 rinktinė. Antrasis atiteko – Minsko „Tsmoki“ ekipai. Bronzinėje dvikovoje maskviečiai nesunkiai įveikė „Tornado KM – Sharp“ krepšininkus ir pasipuošė bronzos medaliais. Finale, atrodė, nesunkią pergalę iškovos Lietuvos U15 rinktinės krepšininkai. Vis tik baltarusiai nepasidavė ir sumažino savo atsilikimą iki kelių taškų, taip priversdami lietuvaičius dar labiau pasistengti. Vis tik svečiams perlaužti rezultato nepavyko ir čempionais tapo Lietuvos U15 rinktinė.

Simbolinio penketo žaidėjai: B. Ališauskas („Tornado KM – Sharp“), S. Chigishov (Maskvos „Trinta“), I. Milashevskij (Minsko „Tsmoki“), P. Murkauskas ir L. Klimas (Lietuvos U15 rinktinė).

„Džiaugiamės, kad ir vėl pavyko suorganizuoti gražų ir didelį tarptautinį vaikų krepšinio turnyrą, – gerų emocijų neslėpė „Tornado“ KM direktorius Dainius Čiuprinskas. – Šiemet visose amžiaus grupėse buvo tikrai aukšto lygio komandų, tad tiek vaikai tiek treneriai pasisėmė patirties. Nuoširdžiai dėkojame Kauno rajono savivaldybei už galimybę vykdyti turnyrą jų sporto bazėse, už įteiktus apdovanojimus, rėmėjams – Mi Lietuva už prizus simbolinio penketo žaidėjams, taip pat kietiems rėmėjams, tėveliams ir mokyklos kolektyvui – už didelę pagalbą viso turnyro metu. Linkime visiems naujaisiais metais kuo daugiau pergalių ir iškovoti pirmąsias vietas savo šalių čempionatuose“.

Informacija: www.tornadas.lt