Kėdainiuose startavo šeštasis „Talentų kartos” projekto sezonas

Kėdainiuose startavo šeštasis „Talentų kartos” projekto sezonas

Kėdainiuose įvyko pirmoji šio sezono „Talentų kartos” projekto stovykla ir taip prasidėjo šeštasis šios iniciatyvos sezonas. Pirmąją stovyklos dieną dalyviams buvo atlikti testavimai bei įteikti simboliniai marškinėliai. Juos jauniesiems krepšininkams įteikė projekto ambasadorius Ramūnas Šiškauskas ir Donatas Slanina.

„Ačiū pirmiausia LKF už šitą projektą, už jaunus, pakviestus Lietuvos talentus. Labai smagu čia būti, žiūrėti kaip jie dirba. Tikrai džiaugiuosi, kad jie smalsauja, tikrai klausia, kas neaišku, matosi, kad nori, tai manau ir yra svarbiausia. Svarbu, kad jie dėtųsi į galvą, kas jiems yra sakoma, kad norėtų, suprastų, kur jie papuolė. Jeigu jie nori eiti tolyn, jie turi dirbti, ateiti, klausyti, kaip jau minėjau, trenerių ir tikiuosi, kad iš šitos kartos turėsime bent kelis žaidėjus Lietuvos rinktinėje arba geriausiuose Europos bei Lietuvos klubuose“, – teigė „Talentų kartos“ projekto ambasadorius Ramūnas Šiškauskas.

Pirmą stovyklos dieną susitikti su tėveliais atvyko ir Kauno „Žalgirio“ sporto direktorius Robertas Javtokas, kuris bendravo su tėveliais apie būsimas jaunųjų krepšininkų karjeras, pasirinkimus ateityje, mokslų ir krepšinio derinimą, sutartis/kontraktų sąlygas ir į ką reiktų labiausiai atkreipti dėmesį. Buvęs rinktinės kapitonas atsakė į tėvelių klausimus, kurie gavo daug naudingos informacijos ir liko patenkinti susitikimu.

Stovyklos atidaryme dalyvavo ir dar vienas Europos čempionas – 2003 metais su Lietuvos rinktine ant aukščiausio pakylos laiptelio lipęs Donatas Slanina.

„Kaip visuomet smagu atvykti į „Talentų kartos” stovyklą bei susipažinti su vaikais. Džiugu, kad LKF nepaliaujamai toliau investuoja į jaunimą. Tai yra gera treniruotė. Smagu susipažinti su jaunuoliais, pamatyti jų gebėjimus, jų mąstyseną, jų emocinę, psichologinę būseną ir visą kitą. Per tokius projektus yra išryškinamos visos vaikų savybės. Šios pradinės stovyklos metu stengėmės supažindinti su puolimo judesiais, puolimo judesiais kuomet žaidėjas yra veidu į krepšį. Gaila, tačiau laiko stoka neleido susipažinti su judesiais, kuomet žaidėjas yra nugara į krepšį.

Kitas akcentas – gynyba vienas prieš vieną, gynybos įgūdžiai. Taip išryškėja tam tikri trūkumai, tam tikri privalumai tiek puolime, o ypatingai išryškėja trūkumai gynyboje, tai aš manyčiau kad čia būtent yra tas akcentas, kuriam turėtume skirti daugiau dėmesio bendrai visos Lietuvos mastu, nes matau, kad surinkti vaikai iš daugumos mokyklų turi tam tikrų „žalingų” įpročių, kuriuos šiek tiek reikėtų išgyvendinti. O šiaip visas darbas tikrai vyko nuoširdžiai, vaikai labai stengėsi, priėmė informaciją, klausėsi, tikiuosi kad sužinojo kažką naujo, kažką patobulino”, – po pirmosios treniruotės įspūdžiais dalinasi Europos čempionas Donatas Slanina.

Su merginų komanda dirbę Vilius Stanišauskas ir Martynas Gailiūnas taip pat nestokojo gražių atsiliepimų.

„Šiandien pradėjome talentų kartos projektą, esu dėkingas LKF, kad pakvietė mane čia dalyvauti. Pirmas įspūdis po pirmos treniruotės ganėtinai neblogas, mergaitės darė viską, ką sakiau ir tikrai buvo linksma su jomis dirbti. Šitoje treniruotėje mes akcentavome bazinius judesius, tai mergaitės tikrai noriai dirbo, įdėmiai klausėsi, buvo įdomu“, – teigė M.Gailiūnas.

„Labai smagu grįžti į „Talentų kartą ”. Labai smagu, kad federacija ir toliau vykdo šį projektą, smagu, kad jaunieji krepšininkai ir krepšininkės gali sportuoti ir tobulinti savo įgūdžius. Šitos stovyklos tema buvo atsidengimai, taisyklingas kojų darbas. Panelėms tai nebuvo kažkokia naujiena, pamačiau, kad jos jau yra su tuo susipažinusios. Smagu matyti, kad yra jaunų panelių, su kuriomis man teko padirbėti šitoje stovykloje, tikrai perspektyvių, gabių ir norinčių žaisti krepšinį. Ką pastebėjau per treniruotę, kad labai įdėmiai ir atsakingai jos visko klausosi. Nori įsisavinti ir parsivežti iš šitos stovyklos kuo daugiau žinių, taip kad labai tikiuosi, kad tos treniruotės tiek su manimi, tiek su kitais treneriais joms išeis į naudą, jos kažką parsiveš, kažką pritaikys savo asmeninėse treniruotėse ir tiesiog judės į priekį”, – merginų darbu patenkintas buvo Europos vicečempionių treneris Vilius Stanišauskas.

Stovyklos metu dalyviai tradiciškai dalyvavo viktorinoje. Šį kartą jos tema buvo apie Europos čempionatą, todėl nieko keisto, kad šią viktoriną laimėjo Ramūnas Šiškauskas, kuris mielai savo prizą perleido kitam pasižymėjusiam jaunajam talentui.

Vakare po treniruočių projekto dalyviai ne tik aptaria treniruočių procesą bet dalyvauja ir specialiai „Talentų kartai“ paruoštose viktorinose. Jų tikslas yra, kad vaikai domėtųsi ne tik krepšiniu, bet ir pasaulio istorija, geografija, tam tikrais įvykiais, atradimais. Šioje stovykloje viktorinos buvo skirtos krepšinio taisyklėms ir žymiausiems pasaulio žmonėms pažinti ir įsiminti. Didelei trenerių nuostabai, vaikai gana sėkmingai atsakinėjo į užduotus klausimus bei sulaukė dovanų iš prekybos centro „LIDL“ – jaunieji krepšininkai stiprinosi „Čempionų užkandžiais“.

2020-2021 metų „Talentų kartos“ sezono metu bus surengtos penkios stovyklos. Planuojama, kad antroji stovykla gruodžio 11-13 dienomis vyks Anykščiuose. Berniukų ir mergaičių rinktinių sezono gale laukia egzaminas – dalyvavimas U14 Baltijos taurės turnyre. Dar kitą sezoną šių rinktinių lauktų ir tarptautinis Ramūno Šiškausko turnyras.

„Talentų karta“ – ilgalaikis projektas, vykstantis jau šeštą kartą. Jis yra dalinai finansuojamas FIBA Youth Development Fund (jaunimo ugdymo fondo). Visi projekto dalyviai gauna sportines aprangas, jiems atliekami išsamūs fiziniai bei medicininiai tyrimai. Pagal juos specialistai sudaro individualias rekomendacijas, ką reikia tobulinti, kaip maitintis ir kokio režimo laikytis. Specialistai prižiūri jaunuosius krepšininkus ištisus metus.