Leidžiasi LIDL–MKL uždanga: įdomiausi sezono akcentai – „MKL-Inside“ podkaste

Leidžiasi LIDL–MKL uždanga: įdomiausi sezono akcentai – „MKL-Inside“ podkaste

Leidžiasi 22-ojo Moksleivių krepšinio lygos (LIDL–MKL) sezono uždanga. Masiškiausios Lietuvos krepšinio lygos organizatoriai šį sezoną pristatė aibę naujovių, kurios padėjo į lygos veiklą įtraukti dar daugiau moksleivių, jų draugus, šeimos narių ir krepšinio sirgalių.

Jau birželio 8 d., ketvirtadienį, Raudondvario pilyje įvyks iškilminga LIDL–MKL sezono uždarymo šventė. Ceremonijos metu bus apdovanoti geriausi sezono krepšininkai ir krepšininkės, skelbiamos įvairios nominacijos, bus atskleisti naujausi krepšinio mokyklų reitingai. Šventės metu krepšinio centrai, mokyklos ir akademijos taip pat bus pagerbtos už pasiekimus sporto vadyboje ir pastangas telkti miesto ir rajonų bendruomenes.

2022–2023 m. sezone į LIDL–MKL čempionatus buvo siekiama dar labiau įtraukti ne tik didmiesčių atstovus, bet ir mažesnių regionų komandas.

LIDL-MKL sezonas tradiciškai buvo masiškiausias tarp visų lygų. Lyga apjungė net 25 čempionatus, kuriuose varžėsi kone 500 komandų, atstovavusių daugiau nei pusšimčiui sporto mokykloms.

Įvairiose amžiaus grupėse – Pirmojo iššūkio, A, B ir C divizionuose, įvyko daugiau nei 4 000 rungtynių, kuriose varžėsi bene trys tūkstančiai moksleivių. Visi jie rungtyniavo U12–U19 čempionatuose. Būtent po ilgos pertraukos į MKL arsenas sugrįžęs C divizionas suteikė galimybę atsiskleisti ir mažesnių Lietuvos miestų moksleiviams.

Šis sezonas buvo debiutinis ir 3×3 LIDL-MKL pirmenybių sekcijai. Jas LIDL–MKL direktoriui Petrui Aleksoniui padėjo organizuoti  Sostinės krepšinio lygos (GEALAN–SKL) vadovas Vaidas Indriliūnas.

Viso sezono metu vyko ir tinklalaidė „MKL Inside“, kurioje buvo kalbinami geriausi lygos krepšininkai, treneriai ir teisėjai.

LIDL–MKL komunikacijos vadovas Rytis Rinkevičius sezono uždarymo išvakarėse sakė:

„Tinklalaidė apie moksleivių čempionatuose vykstančius procesus jau kuris laikas buvo mūsų planuose. Didžiuojamės ir džiaugiamės MKL herojais, todėl viso sezono metu siekėme pastebėti kuo daugiau komandų, atskleisti jų sunkų, dažnai nematomą sporto centrų darbą, parodyti jį plačiajai krepšinio visuomenei.“

Paskutinėje sezono tinklalaidėje laidos vedėjai R. Rinkevičius, Erikas Petrikas ir Balys Šmigelskas pasidalino savo mintimis apie šį ilgą, turiningą ir itin įdomų MKL sezoną bei prognozavo kas taps geriausiomis krepšinio mokyklomis.

Per du dešimtmečius MKL čempionatuose žaidė tokie žinoma Lietuvos krepšininkai kaip Jonas Valančiūnas, Linas Kleiza, Jonas Mačiulis, Paulius Jankūnas, Mantas Kalnietis, Lukas Lekavičius, Marius Grigonis, Gytis Radzevičius, Margiris Normantas, Mindaugas Girdžiūnas ir daugelis kitų.

LIDL–MKL dėkoja visiems čempionato dalyviams, rėmėjams ir partneriams už nuostabų 2022–2023 m. sezoną ir linki smagios bei aktyvios vasaros su krepšinio kamuoliu.