„LIDL-MKL“ U12 vaikinai: kauniečiai egzaminuos finalo ketverto šeimininkus

Panevėžyje šiandien vyko „LIDL-MKL“ U12 vaikinų finalo ketverto pusfinalio etapo varžybos, kuriose paaiškėjo dvi ekipos, rytoj susikausiančios dėl aukščiausios vertės apdovanojimų. Jomis po sunkiai laimėtų dvikovų tapo Kauno KM „Aisčių“ bei turnyro šeimininkų Panevėžio KKSC komandos.

Pirmajame pusfinalyje Kauno KM „Aisčiai“ tik paskutiniame kėlinyje panaikino turėtą deficitą ir rezultatu 69:65 palaužė Sostinės KM II komandą.

Kauniečiai rungtynes pradėjo kiek vangokai ir ilgai už tai buvo baudžiami – sostinės komanda pabėgo į priekį ir jau po pirmo kėlinio pirmavo 20:5. Antrame kėlinyje skirtumas kiek apmažėjo, tačiau Kauno ekipa į pertrauką išėjo vis dar turėdama dviženklį deficitą – 40:28. Vis dėlto, iškart po pertraukos „Aisčiai“ įjungė aukštesnę pavarą bei pradėjo vis greičiau artėti prie savo varžovų ir paskutiniame kėlinyje galų gale išsiveržė į priekį. Per likusį laiką iniciatyva nebebuvo paleista ir kauniečiai, pademonstravę stiprią valią, iškovojo pirmąjį kelialapį į finalo rungtynes.

Nugalėtojų gretose dvigubu dubliu pasižymėjo Mantas Juzėnas, kurio sąskaitoje – 24 taškai ir 11 atkovotų kamuolių. Solidžias rungtynes sužaidė ir Nojus Kiselevičius, surinkęs 15 taškų bei taip pat atkovojęs 11 kamuolių.

Sostinės KM komandoje kiek ryškiau išsiskyrė Dovydas Buika, pelnęs 14 taškų, Steponas Žilakauskis pridėjo 11 taškų ir tiek pat atkovotų kamuolių.

„Pergalę labiausiai lėmė charakteris, nepasidavimas ir noras patekti į rytojaus finalą“ – po gražios pergalės kalbėjo nugalėtojų treneris Tomas Bakanauskas. – „Rungtynių pradžioje vaikinai kiek sutriko, nors ir ruošėmės tad, kad varžovai žais agresyviai ir mus spaus. Tačiau gynyba neveikė, pridalinome nemažai „pigių“ taškų.

Bet nebuvo tokių minčių nei man nei vaikinams, kad galime nepatekti į finalą – tas skirtumas nebuvo toks didelis, kad jo nebūtų galima panaikinti, tad tiesiog tikėjome savo jėgomis ir džiugu, kad patekome į finalą“.

Finalinėse rungtynėse kauniečių lauks finalo ketverto šeimininkai – Panevėžio KKSC krepšininkai, kurie taip pat po permainingos kovos 66:57 nugalėjo Sostinės KM I komandą.

Čia panevėžiečiai gana greitai šovė į priekį ir jau po pirmo kėlinio pirmavo dešimties taškų skirtumu – 19:9. Tačiau sostinės krepšininkų tai iš vėžių neišmušė, jie grįžo į rungtynes ir įpusėjus dvikovai rezultatas jau buvo lygus – 28:28. Vis dėlto, iš karto po pertraukos šeimininkai dar kartą pabėgo dviženkle persvara, jos dar kartą nebepaleido ir iškovojo progą rytoj savų žiūrovų akivaizdoje kovoti dėl pergalės finale.

Panevėžiečius į priekį vedė Rokas Jurčiukonis, surinkęs 15 taškų ir net 17 kartų atkovojęs kamuolį. 13 taškų pridėjo Egitas Latanauskas, 10 – Dominykas Šimonis.

Vilniaus komandai 12 taškų pelnė Airidas Petraitis, 11 taškų ir tiek pat atkovotų kamuolių pridėjo Kasparas Jakučionis, o Paulius Pilkauskas pasižymėjo 10 taškų.

„Padarėme išvadas po antrojo kėlinio, nes manęs netenkino vaikinų žaidimas“ – sakė panevėžiečių treneris Aurimas Puodžiūnas. – „Nors po pirmojo kėlinio ir pirmavome, tačiau antrajame vaikinai nebevykdė žaidimo plano, nors tarėmės vienaip, jie žaidė kitaip. Tačiau per pertrauką pakalbėjome, pasakiau, ką reiktų pakeisti, pavyko atitrūkti ir iškovoti pergalę.

Apetitas kyla bevalgant – žiūrime po vienas rungtynes į priekį ir bandysime laimėti. Žinoma, mūsų pliusas tas, kad mūsų neslėgs kažkokia papildoma įtampa, kad būtina laimėti finalo rungtynes. Tikimės didesnio žiūrovų palaikymo ir bandysime kovoti“.