„LIDL-MKL“ U17 vaikinai: praeitų metų čempionai finale titulo negins

Kaune vykstančiame „LIDL-MKL“ septyniolikmečių vaikinų finalo ketverto varžybose paaiškėjo komandos, rytoj susikausiančios dėl aukso medalių ir nugalėtojų taurės. Jomis po skirtingų rungtynių tapo Vilniaus KM-„Šilputa“ bei titulą gynusius kauniečius eliminavę Šiaulių KA „Saulė-ASKA SG“ krepšininkai.

Vilniečiai pirmame pusfinalyje be didesnio vargo rezultatu 97:65 sutriuškino Klaipėdos V. Knašiaus KM-„Garant Safety“ jaunius.

Nugalėtojai į priekį išsiveržė jau nuo rungtynių pradžios. Vis dėlto, pajūrio ekipa sudėti ginklų nebuvo linkusi ir antrajame kėlinyje priartėjo (33:29). Tačiau Vilniaus komandos tai iš vėžių neišmušė, jo pertraukos jie tik padidino apsukas ir nebesidairydami atgal nurūko į priekį, nebeleisdami oponentams net pagalvoti apie pergalę.

Sostinės komandoje monstrišką pasirodymą surengė Marek Blaževič, kurio sąskaitoje – net 34 taškai ir 19 atkovotų kamuolių. Ąžuolas Tubelis prie laimėjimo prisidėjo19 taškų, Daniel Baslyk – 14.

„Tikrai nepasakyčiau, jog rungtynės buvo lengvos“ – po pergalės kalbėjo nugalėtojų treneris Edvinas Justa. – „Nors pradėjome neblogai, tačiau antrame kėlinyje įkritome į šiokią tokią duobę. Tačiau po pertraukos kelis dalykus pakeitėme savo žaidime, suaktyvinome gynybą ir pabėgome nebepavejamai.

Tikrai nemanau, kad rytojaus finale turėsime kažkokią persvarą. Varžovų komanda laimėjo rungtynes beveik visą laiką atsilikinėdama, todėl jie turėtų būti pakilime, tad nusimato tikrai įdomios rungtynės“.

PIRMOJO PUSFINALIO FOTOGALERIJA

Antrajame pusfinalyje kova buvo daug rimtesnė ir nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis minutėmis. Vis dėlto, rungtynių pabaigą šaltakraujiškiau sužaidė ir antrą kelialapį į kovą dėl pirmos vietos iškovojo Šiaulių KA-„Saulė ASKA SG“ komanda, rezultatu 61:59 palaužusi finalinio ketverto šeimininkus bei titulą gynusius Kauno KM „Perkūno“ krepšininkus.

Nors skirtumas tarp komandų visą laiką nebuvo didelis, tačiau pirmoje dvikovos dalyje priekyje ilgiau buvo kauniečiai. Net ir trečiajame kėlinyje Šiaulių komanda ilgą laiką buvo besivejančių vaidmenyje ir į priekį išsiveržė tik paskutinio ketvirčio pradžioje. Minimalus pranašumas buvo išsaugotas iki finalinio teisėjo švilpuko ir saulės miesto komandą iškovojo progą rytoj kovoti dėl aukščiausių apdovanojimų.

Šiaulių komandą į priekį vedė Lorenas Stoškevičius, kurio sąskaitoje – 26 taškai. Aras Jukna prie pergalės pridėjo 13 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.

Pralaimėtojų gretose po 12 taškų pelnė Adomas Sidarevičius bei Aristidas Lukas Končius, 8 taškus ir tiek pat atkovotų kamuolių pridėjo Gabrielius Čelka.

„Rungtynes pradėjome labai sunkiai, darėme daug psichologinių klaidų, itin stipriai veikė jaudulys, pirmus du kėlinius aikštėje tiesiog kankinomės“ – pradėjo savo komentarą šiauliečių treneris Marius Krapikas. – „Tačiau po pertraukos tarsi nusiėmėme naštą, nebedarėme tiek klaidų ir sužaidėme gerą atkarpą, po kurios varžovams jau buvo sunku grįžti.

„Nemanau, jog tas faktas, kad šiandien mūsų komanda turėjo sunkesnes jėgas turės įtakos rytojaus finalui. Galvoju, kad prieš finalą naudingiau yra sužaisti geras ir atkaklias rungtynes, negu lengvai pasivaikščioti. Vaikinų rytoj nebeturėtų slėgti toks jaudulys, kaip šiandien, ir viskas turėtų būti geriau“.

ANTROJO PUSFINALIO FOTOGALERIJA

Jaunių U17 (gim. 2001m.) vaikinų čempionato finalo ketvertas

(KTU chemijos rūmų sporto salė, Radvilėnų pl. 19, Kaunas)

05.05 12.30 rungtynės dėl 3 vietos: V. Knašiaus KM-„Garant Safety“ – Kauno KM „Perkūnas I“

05.05 14.45 rungtynės dėl 1 vietos: Vilniaus KM-I „Šilputa“ – Šiaulių KA „Saulė-ASKA SG“ (tiesioginė rungtynių transliacija MKL Facebook ir DELFI TV)