LIDL-MKL „Žvaigždžių dienos“ laukiantis K. Lavrinovičius: „Apie tokias šventes vaikystėje svajodavau“

LIDL-MKL „Žvaigždžių dienos“ laukiantis K. Lavrinovičius: „Apie tokias šventes vaikystėje svajodavau“

Kšištofas Lavrinovičius dar puikiai pamena, kaip pats laukdavo moksleivių krepšinio švenčių, kad galėtų atstovauti savo mokyklai „Žvaigždžių“ rungtynėse. O dabar garsusis krepšininkas mielai dalyvauja LIDL-Moksleivių krepšinio lygos „Žvaigždžių dienos“ renginiuose jau kaip svečias bei ambasadorius.

Išimtimi netaps ir artėjanti MKL „Žvaigždžių diena“, vyksianti 2024 metų vasario 10 dieną sostinės „Avia Solutions Group“ arenoje. Joje tarp gausybės dalyvių ir svečių bus ne viena krepšinio garsenybė. Tarp jų ir Kšištofas Lavrinovičius.

„MKL žaidžia net trys mano vaikai, tad apie šią lygą ir jos aktualijas žinau ne iš nuogirdų. Žinau, kad visi labai laukia „Žvaigždžių dienos“, pasakojo K. Lavrinovičius.

– Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje sportuoja kone 7 tūkst. talentingų ir sportiškų vaikų. Kokie yra jūsų įspūdžiai apie šią didelę Lietuvos krepšinio šeimos dalį?

– Net septyni tūkstančiai būsimų krepšinio žvaigždučių! Fantastika! Kalbant rimtai, iš tiesų net sunku suvokti kiek daug vaikų, paauglių sportuoja po MKL vėliava. Tai įrodo, kad ši lyga yra reikšminga krepšinio bendruomenės dalis. Pastebiu nuolatinį lygos augimą. Pats su savo vaikais važinėju į varžybas, matau, kaip sklandžiai jos organizuojamos, tikrai pastebiu progresą.

– „Žvaigždžių dienos“ renginys kasmet sulaukia didelio susidomėjimo tiek tarp dalyvių, tiek tarp žiūrovų. Kiek yra svarbus tokių renginių vykdymas vaikams, visuomenei bendrai?

– Lyga turi gyventi ne tik sportiniais iššūkiais, bet ir mokėti save pateikti visuomenei. „Žvaigždžių dienos“ šventė yra vienas svarbiausių reprezentacinių renginių. Ji vyksta kartą metuose, tad tampa savotišku prisistatymu krepšinio sirgaliams. O jų Lietuvoje, kaip žinote, net trys milijonai. Visi supranta, kas gali treniruoti „Žalgirį“ arba nacionalinę rinktinę, o kas ne? (juokiasi).

– Ką reiškia vaikams dalyvauti „Žvaigždžių dienoje“ renginyje? Kokia jūsų patirtis, prisiminimai?

– Vaikui – tai didžiulė motyvacija, postūmis tobulėti. Pamenu, kaip pats vaikystėje rungtyniaudamas Šarūno Marčiulionio akademijoje laukdavau tokių švenčių. Aišku, tada buvau silpnas, tad į žvaigždžių rinktines nepatekdavau, bet tokių rungtynių stebėjimas motyvuodavo dar daugiau treniruotis ir auginti meistriškumą. Vėliau net ir suaugęs mielai dalyvaudavau LKL Žvaigždžių dienose, taip pat ir panašiuose renginiuose Italijoje bei kitose užsienio šalyse, kur tekdavo žaisti.

– Praėjusiais metais vadovavote „Visų žvaigždžių“ rungtynėms. Kaip jos klostėsi ir kokio scenarijaus tikėtis šiemet?

– Praėjusį sezoną susirinkome Klaipėdoje ir buvo labai smagu. Su broliu buvome komandų treneriai, stengėmės įveikti vienas kitą. Aš mėgavausi ta atmosfera, vaikų emocijomis. Vyko įdomūs konkursai, daug dovanų, šypsenų. Pasidarėme šimtus nuotraukų, išdalinau nemažai autografų. Ir ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams ir net seneliams! Manau, kad ir artėjanti šventė bus ne prastesnė, o žinant, kad renginys vyks vienoje geriausių Lietuvos arenų, vaikams tai taps papildomu stimulu. Galbūt dauguma jų ant ASG arenos parketo žengs pirmą kartą gyvenime.

– Esate MKL „Žvaigždžių dienos“ ambasadorius. Ko palinkėtumėte vaikams, MKL gerbėjams bei sekėjams?

– Per „Žvaigždžių dieną“ nebūkite pernelyg rimti. Pasidžiaukite švente, pasimėgaukite dėmesiu, buvimu su draugais, prisidėkite prie jos savo geromis emocijomis. O tie, kurie nepateksite į artimiausią „Žvaigždžių dieną“, nenusiminkite. Jūsų laikas dar ateis! Net jei netapsite krepšininkais, užaugsite sveikais, savimi pasitikinčiais žmonėmis.