Lietuvos jaunučių rinktinė išvyksta į draugišką turnyrą Turkijoje (video, foto)

Lietuvos jaunučių rinktinė išvyksta į draugišką turnyrą Turkijoje (video, foto)

Lietuvos jaunučių (U16) jaunimo rinktinė tęsia pasiruošimą vasarą vyksiančiam Europos krepšinio čempionatui. Tomo Purlio auklėtiniai surengė trijų dienų treniruočių stovyklą Anykščiuose, o penktadienį išskrenda į tarptautinį turnyrą Turkijoje.

„Ši stovykla ir artėjantis turnyras skirsis savo lygiu. Baltarusijoje turėjome silpnesni turnyrą, tiesa į jį vykome be penkių pagrindinių žaidėjų, kad galėtume išmėginti kitus kandidatus. Turnyras Turkijoje yra rimtas, jau grupės varžybose susikausime su Prancūzija, Serbija, Turkija ir tai bus gera proga pabandyti visus pagrindinius žaidėjus. Tai bus paskutinis rimtas išbandymas prieš artėjantį Europos krepšinio čempionatą“, – sakė Lietuvos vaikinų U16 rinktinės treneris Tomas Purlys.

Jaunučių krepšinio pirmenybės vyks Serbijoje rugpjūčio 10-18 dienomis. Lietuvos rinktinė pateko į A grupę drauge su Slovėnijos, Juodkalnijos ir Izraelio rinktinėmis. Pasak Tomo Purlio, būsimus varžovus čempionate vertinti dar anksti, o šiuo metu svarbiausia gerinti susižaidimą.

„Reikėjo atsirinkti 12-a žaidėjų, ką mes praktiškai jau ir padarėme, toliau gerinsime susižaidimą, kadangi teko įdėmiau pasižiūrėti į ne startinio penketo žaidėjus ir jie padarė gan gerą įspūdį. Jie bus tikrai gera pamaina startiniam penketui ir manau mūsų pagrindinis bus įvestas tuos krepšininkus į žaidimą, kad turėtume lygiavertę pamainą“, – sakė treneris.

Lietuvos rinktinė Turkijoje kovas pradės sausio 27 dieną, kai susikaus su turnyro šeimininkais, sausio 28 dieną laukia akistata su Prancūzijos rinktine, o sausio 29 dieną rungtynės su Serbijos krepšininkais. Turnyre dar taip pat dalyvaus Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkai, Kinijos, Argentinos ir Turkijos U15 rinktinės.

Lietuvos jaunučių (U16) rinktinės krepšininkų sąrašas, kurie vyks į draugišką turnyrą Turkijoje:

Vardas Pavardė Krepšinio mokykla Pirmasis treneris
Laurynas Virbalas Kauno KM „Tornado” Donatas Mikulevičius
Matas Makauskas Kauno KM „Tornado” Andrius Macijauskas
Jokūbas Rubinas Mažeikių sporto mokykla Renata Martinkienė
Augustas Marčiulionis Vilniaus krepšinio mokykla Rolandas Penikas
Julius Vaitkus Sostinės krepšinio mokykla Tomas Purlys
Emilis Butkus Vilniaus Krepšinio Mokykla Tomas Purlys
Tautvilas Tubelis Vilniaus krepšinio mokykla Vytenis Tupčiauskas
Edgaras Preibys Mažeikiu sporto mokykla Vladas Šulcas
Kornelijus Zikas Klaipėdos V.Knašiaus krepšinio mokykla Linas Kaziulionis
Matas Repšys Klaipėdos V.Knašiaus krepšinio mokykla Povilas Jefišovas
Ąžuolas Tubelis Vilniaus krepšinio mokykla Vytenis Tupčiauskas
Olegas Kojenets Kauno A.Sabonio KC Rolandas Rakutis