LKF prezidentas Lietuvos darželinukų finale: „Džiaugiuosi, kad lietuviai taip myli krepšinį”

„Vilniaus duonos Lietuvos darželinukų čempionato“ taurė po 9 metų sugrįžo į Vilnių.Sekmadienį „Jeep“ arenoje vykusiame didžiajame finale triumfavo Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) trenerio Roko Jankūno treniruojami Pilaitės „Gilužio“ darželinukai.

Finale mažieji „Gilužio“ krepšininkai įveikė Artūro Seržanto treniruojamą Vilniaus „Žilvitį“. Trečioji vieta ir bronzos medaliai atiteko Nacionalinės krepšinio akademijos (NKA) trenerio Dovydo Petraičio vadovaujamai Kauno „Šarkelės“ darželiui. Ketvirti liko Rolando Mocevičiaus treniruojami Vilniaus „Gėlyno“ darželinukai.

Po triumfo „Vilniaus duonos Lietuvos darželinukų čempionate“ treneris R. Jankūnas neslėpė emocijų:

„Laimėjome visas rungtynes. Tikėjausi, kad finale bus sunkiau. Vaikai pavargo, bet emocijos vis tiek ėmė viršų. Dabar belieka džiaugtis – esame Vilniaus ir visos Lietuvos čempionai. Praėjusiais metais iškovojome sidabro medalius, turėjome nebaigtų reikalų, todėl šiandien mums labai smagu.“

„Vilniaus duonos Lietuvos darželinukų čempionato“ nugalėtojus ir prizininkus apdovanojo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Vydas Gedvilas.

„Lietuvos darželinukų čempionatas tapo graži tradicija. Džiaugiuosi matydamas tokią didelę vaikų šventę. Čia ne tik vaikų, bet ir tėvelių, trenerių, teisėjų, visų mūsų šventė. Mes puikiai suprantame, koks Lietuvoje populiarus yra krepšinis. Manau, kad ne vienas čia esantis jaunasis krepšininkas išeis į didįjį krepšinį, bus žvaigždės ir papildys įvairaus amžiaus Lietuvos jaunimo rinktines. Džiaugiuosi, kad lietuviai taip myli krepšinį“, – po finalo sakė LKF prezidentas V. Gedvilas.

Arturas Serzantas siver 2024

„Vilniaus duonos Lietuvos darželinukų čempionatas“ vyksta nuo 2014 m. Pirmuosius du čempionatus laimėjo vilniečiai,  keturis  kartus čempionais tapo kauniečiais. Po kartą triumfavo Klaipėdos ir Marijampolės darželinukai.

Petraitis yra vienintelis treneris, kuriam pavyko laimėti šį čempionatą net du kartus (2016 ir 2019 m.). Pastarąjį kartą jis tai padarė savo komandoje turėdamas Luką Jasikevičių, kuris ir tapo naudingiausiu finalo žaidėju.

Tuo metu čempionato organizatorius, SKM projektų vadovas Karolis Brusokas, po 2024 m. finalo sakė:

„Galiu pritarti tiek čempionų treneriui, tiek LKF prezidentui – renginys buvo pozityvus, įdomus ir atkaklus. Tikėjomės stipresnių Kauno komandų, galbūt vaikai susirgo ar negalėjo atvykti. Maloniai nustebino, kad finale varžėsi Vilniaus darželiai ir po tokios ilgos pertraukos taurė grįžo namo, – kalbėjo K. Brusokas. – Kalbant apie visą čempionatą, jis pasižymėjo jaukumo jausmu. Savo ir visos SKM organizacijos vardu tariu didelį ačiū visiems partneriams, kurie prisidėjo prie šio prasmingo renginio – generaliniam partneriui „Vilniaus duonai“, LKF, „Pieno žvaigždėms, „Sushi Sushi, „Mangų Mangui“, „Žolynėliui“. „Funtastik.lt“. Jeigu vaikams nepasisekė šiais metais, linkiu toliau tikėti, treniruotis ir krepšinio bei gyvenimo pergalės tikrai ateis.“

Čempionato organizatorė – Sostinės krepšinio mokykla (SKM) – visiems Lietuvos darželinukams linki džiaugtis vaikyste ir artėjančią vasarą praleisti aktyviai su krepšiniu kamuoliu.