Mergaičių komandą Vilkaviškyje subūręs J. Bagurskis „Tikiu, kad atliekame prasmingą misiją“

Mergaičių komandą Vilkaviškyje subūręs J. Bagurskis  „Tikiu, kad atliekame prasmingą misiją“

Pastaruosius dvejus metus Kauno miesto, rajono ir Vilkaviškio miesto mergaitės krepšinio treniruotes lanko nemokamai ir kuria savo ateičiai naudingus kontaktus.

Sporto rėmimo fondo (SRF) lėšomis vykstančio projekto metu, kurį įgyvendina Nacionalinė krepšinio akademija (NKA), Vilkaviškyje gyvenančios pradinių moksleivės reguliariai sportuoja su krepšinio treneriu Justu Bagurskiu, dalyvauja protmūšiuose, stebi Vilkaviškio „Perlo“ rungtynes Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL).

NKA krepšinio treneris ir Vilkaviškio „Perlo“ klubo direktorius J. Bagurskis, kalbėdamas SRF finansuojamą mergaičių projektą, sakė:

„Sakyčiau, kad tai – neeilinis įvykis, nes mergaičių krepšinis Vilkaviškyje atsirado bene pirmą kartą po 30 metų. Ėjome per mokyklas ir kvietėme mergaites pradėti judėti. Vilkaviškyje nėra labai daug pasirinkimų, visas miestas yra gyvena krepšiniu. Mergaitės yra motyvuotos ir suinteresuotos sportuoti, bendrauti palaikyti savo miesto klubą“.

Tuo metu su Kauno miesto pradinių klasių mergaitėmis dirbęs NKA treneris Klaudijus Jašinskas, apžvelgdamas jau dvejus metus trunkantį projektą, sakė:

„Mergaitės labai laukia treniruočių ir jas lanko noriai. Net per pertraukas sutikus jas mokyklos koridoriuose, mergaitės klausinėja, kada kita treniruotė ar kitos rungtynes.  Treniruočių pobūdis yra žaidybinis – viskas per gerą  nuotaiką ir emociją, o viena mergaičių komanda netgi laimėjo krepšinio turnyrą.“

Vilkaviškyje dirbantis J. Bagurskis akcentavo ir socialinę sporto vertę:

„Džiaugiuosi, kad mergaitės tampa svarbia Vilkaviškio krepšinio bendruomenės dalimi. Labai svarbu ir užklasinė sporto veikla. Pavyzdžiui, protmūšiai, kalėdiniai turnyrai ir kiti renginiai už aikštės ribų. Per bendravimą užsimezga labai daug kontaktų, ryšių, atsiranda vertingų idėjų, o visa tai moksleivės gali panaudoti gyvenimiškose situacijose.”

 „Tikiu, kad atliekame prasmingą misiją ir bent kažkiek prisidedame prie Lietuvos moterų krepšinio atgimimo. Labai norisi, kad projektui pasibaigus merginos toliau sportuotų ir atrastų save sporte. Treniruočių kaina pasibaigus projektui sieks 10–15 eurų, mūsų tikslas tikrai nėra užsidirbti ir tikimės, kad ši kaina tėvelių neišgąsdins. Norime toliau auginti mergaites ir išlaikyti jas krepšinio bei apskritai sveiko gyvenimo būdo aplinkoje“, – vylėsi J. Bagurskis.

NKA krepšinio treneris K. Jašinskas, papildydamas kolegą, pridūrė:

„Turime protmūšių, teorinių paskaitų, kuriose mergaitės gilina žinias apie krepšinį ir konkrečiai moterų krepšinį. Tokie projektai labai prisideda prie Lietuvos moterų krepšinio populiarinimo. Norėtųsi vis tai tęsti ir į sportą atvesti dar daugiau mergaičių.“

Visos projekte dalyvaujančios moksleivės gauna aprangas, kuprines, krepšinio batelius ir kitą reikalingą ekipiruotę.

SRF finansuojamo projekto tikslas – skatinti kuo didesnę pradinių klasių mergaičių, gyvenančių Kauno mieste ir rajone, įsitraukimą į mėgėjų krepšinį bei užtikrinti jų reguliarų dalyvavimą fizinio aktyvumo veiklose

Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo (SRF) lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.