Merginų jaunučių žaidynių taurė iškeliavo į pajūrį

Merginų jaunučių žaidynių taurė iškeliavo į pajūrį

Alytuje šiandien baigėsi dvi dienas trukęs MKL merginų jaunučių žaidynių finalo ketverto turnyras. Jame triumfavo ir nugalėtojų apdovanojimus po atkaklios kovos namo išsivežė Klaipėdos komandos krepšininkės.

Finale klaipėdietės 75:55 (21:13; 12:15; 17:16; 25:11) palaužė viešnias iš sostinės – Vilniaus I ekipą.

Nors rezultatas ir atrodo didelis, tačiau galima paminėti, jog rungtynių metu tokios didelės persvaros nebuvo – ji taip staigiai išaugo jau tik paskutiniajame ketvirtyje.

„Šias dvi pergales labiausiai lėmė komandinė dvasia, susižaidimas, pasitikėjimas viena kita, didelis noras laimėti ir trenerės tikslų išpildymas, – po sėkmingo savo ekipai savaitgalio sakė finale 24 taškus pelniusi klaipėdiečių kapitonė Dominyka Gerkytė. – Norėjome nuo pat pirmos minutės gerai pradėti rungtynes, susikrauti kuo didesnį pranašumą ir išsivežti namo pergalę.

Tokie turnyrai išeina tik į naudą – komanda turi gerą progą susižaisti, pagerinti tarpusavio supratimą. Visada siekiame gerinti savo žaidimą, tačiau šalia to norime ir iškovoti pergales.“

 

Anksčiau vyko ir rungtynės dėl trečiosios vietos, o jos klostėsi ne ką mažiau dramatiškai negu ir pats finalas. Ten finalo ketverto šeimininkės Alytaus krepšininkės po rimtos kovos ir net pratęsimo 64:62 (8:12; 15:15; 16:9; 16:19; 9:7) palaužė Panevėžio komandos pasipriešinimą.

Rungtynėse nuolat pirmavo tai viena, tai kita komanda, tačiau esminius ir kertinius momentus sėkmingiau sužaidė alytiškės, tokiu būdu sau garantuodamos trečios vietos apdovanojimus sezono starto turnyre.

„Turnyrą vertinti galime gerai, kadangi visos rungtynės buvo nenuspėjamos ir labai įdomios, intriga išliko iki paskutinių sekundžių, – reziumavo 19 taškų alytiškių gretose pelniusi Amalija Pašajevaitė. – Trečia vieta galbūt netenkina taip, kaip tenkintų pirma ir tikrai galvoju, kad galėjome dar geriau sužaisti su Vilniaus komanda, tačiau truputį pritrūko charakterio ir šalto proto, nors noras laimėti buvo begalinis, kova buvo labai sunki. Paskutinėmis minutėmis jėgų beveik nebebuvo, tačiau mūsų trenerė kartoja – „baigiantis jėgoms įsijungia charakteris“. Gaila, bet šiuo atveju pritrūko ir jo.

Atsitiesti po pralaimėjimo nebuvo lengva. Rungtynių su Panevėžiu pradžia nebuvo labai gera, abi komandos siekė laimėti, prireikė net ir pratęsimo. Trečia vieta mums reiškia gana daug, labai džiaugiuosi už savo komandą ir manau, kad esame to vertos.

Namuose žaisti yra daug geriau. Palaikymas yra labai svarbus, jis išties motyvuoja ir noras laimėti tampa dar didesnis. Alytuje jis buvo begalinis. Džiaugiuosi ir labai dėkoju tiems, kas mus palaikė – jūs prie pergalės labai prisidėjote!“