Namų sienos atnešė raseiniškiams U15 „B“ diviziono nugalėtojų titulą

Balandžio 14-15 dienomis Raseiniuose „Karpynės“ sporto komplekse virė Lidl – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos U15 vaikinų (gim. 2003 m.) krepšinio čempionato B diviziono finalinės kovos.

Šeštadienį pirmajame pusfinalyje susikovė Raseinių KKSC (treneris Karolis Lendzevičius) ir V.Knašiaus KM II (Linas Kaziulionis) mokyklų auklėtiniai. Namų sienos ir geresnis žaidimas leido šeimininkas tvirtai žengti į finalą nugalint uostamesčio bendraamžius – 90:64.

Antrajame pusfinalyje Telšių SRC (treneris Stasys Krasauskas) tris kėlinius priešinos Kėdainių SC – „Nevėžis“ (treneris Laurynas Valuckas) ekipai, tačiau galiausiai kėdainiečiai perlaužė rungtynes ir į finalą žengė iškovoję solidžią pergalę – 84:68.

Sekmadienį rungtynėse dėl trečiosios vietos Telšių SRC užtikrintai įveikė Klaipėdos V.Knašiaus krepšinio mokyklos antrąją komandą. Galutinis rungtynių rezultatas – 70:50. Ši pergalė leis telšiškiams pratęsti sezoną. Serijoje iki dviejų pergalių jie susikaus su dešimtąją vietą A divizione užėmusia komanda. Šios serijos pergalės kaina – vieta kitų metų A divizione.

Vis tik, ryškiausiu šios finalo ketverto įvykiu tapo finalinės rungtynės. Kėdainiečiai ir raseiniškiai rungtyniavo toje pačioje grupėje reguliaraus sezono metu ir ankstesnės komandų dvikovos pasižymėjo ypatingu atkaklumu, todėl šių komandų susitikimas finale žadėjo intriguojančią kovą.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo svečiai iš Kėdainių ir palaipsniui didino pranašumą, kuris trečiajame kėlinyje buvo pasiekęs 14 taškų, (44:30), tačiau šeimininkams pavyko pelnyti du tritaškius be atsako ir paskutinį ketvirtį pradėti su 8 taškų deficitu, Gausiai sirgalių palaikomi ir kantriai ginadamiesi raseiniškiai sugebėjo išlyginti rezultatą likus dviem minutėms iki ketvirto kėlinio pabaigos (50:50). Likęs paskutinio ketvirčio laikas virto tikru nervų karu, tačiau komandoms jo nepakako, kad įrodyti savo pranašumą. Pagrindinio rungtynių laiko rezultatas – 55:55.

Pratęsimą sėkmingiau pradėję Raseinių KKSC komandą mikliai įgyjo 4 taškų panašumą, tačiau priešininkai nuolatos kvėpavo į nugarą. Viso pratęsimo metu komandas skyrė 2-3 taškai, tačiau kedainiečiams persverti rezultato nepavyko. Gražioje ir atkaklioje kovoje pergalę šventė K.Lendzevičiaus auklėtiniai. Galutinis rungtynių rezultatas -69:68.

Turnyrą organizavusi Raseinių kūno kultūros centro administracija komandų geriausiems žaidėjams įsteigė prizus. Geriausių komandų žaidėjais prizais buvo apdovanoti:

Mindaugas Puškorius (Klaipėdos V.Knašiaus KM)

Jegor Fedotov (Telšių SRC)

Armandas Macinavičius (Kėdainių SC-„Nevėžis“)

Ignas Bytautas (Raseinių KKSC)

Daugiau turnyro statistikos galima rasti čia:

Savaitgalį Raseiniuose vyko U15 vaikinų krepšinio čempionato "B" diviziono finalinis ketvertas. Plačiau apie varžybas galima rasti čia: https://goo.gl/yPX2rX Už nuotraukas dėkojame Alio, Raseiniai

Posted by Lietuvos moksleivių krepšinio lyga (MKL) on 2018 m. balandis 16 d.

Nuotraukos: „Alio Raseiniai“