Naujame mergaičių projekte jėgas išbandė ir „Neptūno“ krepšininko dukra

Naujame mergaičių projekte jėgas išbandė ir „Neptūno“ krepšininko dukra

Savaitgalį startavo naujas Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) projektas skirtas mergaitėms – „NIKE Vikruolių taurė“. Kaune, Ukmergėje, Telšiuose ir Radviliškyje mergaitės iki 10-ies metų varžėsi, kurios greičiau ir tiksliau atliks įvairias užduotis ir pateks į turnyro pusfinalį.

Kauno etape geriausiai pasirodė krepšinio mokyklos „Žalgiris“ komanda „Žalgirietės“, Ukmergėje greičiausios buvo Vilniaus krepšinio mokyklos sportininkės, Telšiuose – Klaipėdos V. Knašiaus krepšinio mokyklos komanda, o Radviliškyje nugalėjo Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro mergaitės. Visos pirmajame etape dalyvavusios komandos buvo apdovanotos VIČI, LIDL ir „Rokiškio sūrio“ dovanomis.

Vienos iš Klaipėdos komandos garbę gynė ir „Neptūno“ ekipos krepšininko Jerai Granto dukra Halle, kuri su savo komanda pateko į pusfinalį ir vasario mėnesį Jonavos arenoje bandys pratęsti sėkmingą pasirodymą.

„Pirmojo etapo renginys tikrai pavyko. Norėčiau padėkoti už labai šiltą priėmimą Telšiuose ir Radviliškyje, kur sporto centrų vadovai mums suteikė galimybę naudotis puikiomis krepšinio arenomis. Taip pat reikia paminėti itin šventišką ir kupiną emocijų atmosferą Ukmergėje. Labai smagu matyti tiek daug mergaičių su plačiomis šypsenomis ir krepšinio kamuoliais rankose. Jos turi tiek noro, tiek energijos ir tiek įvairiausių spalvų emocijų, kad užtektų mums visiems ir dar neturėtume kur dėti. Tikras melas, kad mergaitėms ir jų tėveliams krepšinis nėra įdomus. Šis projektas – puikiausias to melo įrodymas!

Labai nudžiugino mūsų mažesniųjų miestų – Naujosios Akmenės, Radviliškio, Telšių, Anykščių komandos, kurios atvyko gerai pasiruošusios, labai drausmingos ir mokančios išgirsti trenerių pastabas. Šiek tiek nuvylė kai kurių komandų negatyvios reakcijos į nesėkmę, kai nesistengiama taisyti savo klaidas, o ieškoma pasiteisinimų aplinkoje. Tačiau tai taip pat yra šio projekto dalis – turime išmokti garbingai pralaimėti ir mokytis iš nesėkmių“, – sakė šio projekto iniciatorė Lina Brazdeikytė.

Pirmojo etapo metu jaunosios sportininkės taip pat turėjo atlikti projekto ambasadorės Dalios Belickaitės namų darbus. Juos tiksliausiai atliko Kintė Krikščiūnaitė („Žalgirietės“), Monika Cimalonskytė („VKM“), Ugnė Mataitytė (Palangos SC) ir Rasa Kazakevič („Radviliškio ŠSPC). Joms atiteko Lietuvos krepšinio federacijos ir rėmėjų dovanos.

„Truputėlį pritrūko įdirbio namų darbų užduotyje. Suformuotas teisingas požiūris į savarankišką individualų darbą – pirmas didelis žingsnis į sėkmę tiek krepšinio aikštelėje, tiek mokykloje, tiek kasdieniame gyvenime. Nekantriai laukiu antrojo etapo, kuris vyks vasario 2 dieną Jonavos arenoje. Tikiuosi pamatyti mergaičių progresą ir dar didesnį ryžtą su krepšinio kamuoliu daugiau nebesiskirti“, –  sakė LKF moterų krepšinio projektų vadovė Lina Brazdeikytė.

Pagrindinis šio projekto tikslas – skatinti bei motyvuoti mergaites rinktis krepšinį, sudominti ir įtraukti tėvelius, mokyklas ir sporto bendruomenę. Vienas iš svarbiausių tikslų – populiarinti moterų krepšinį. Projekto nugalėtojoms ir prizininkėms atiteks NIKE, VIČI, „Rokiškio sūrio“, LIDL ir „Hesburger“ dovanos.

Į antrąjį etapą patekusių komandų sąrašas:

Komandos pavadinimas Mokykla Trenerė/-is
„Žalgirietės“ Kauno KM Žalgiris B. Jankauskienė
„Marijampolės ŽSM“ Marijampolės ŽSM S. Žaliabarštis
„Saulutės“ Alytaus SRC I. Špėgienė
„Senamiestis“ Alytaus SRC I. Špėgienė
„VKM“ Vilniaus krepšinio mokykla D. Velishaieva
„Ukmergės SC I“ Ukmergės sporto centras R. Troškienė
„Ukmergės SC II“ Ukmergės sporto centras R. Troškienė
„SKM“ Sostinės krepšinio mokykla Š. Valinskaitė
„Akmenės gimnazija“ Akmenės gimnazija S. Momkauskas
„V. Knašiaus I“ Klaipėdos V. Knašiaus krepšinio mokykla R. Kumpienė
„V. Knašiaus II“ Klaipėdos V. Knašiaus krepšinio mokykla R. Kumpienė
„V. Knašiaus III“ Klaipėdos V. Knašiaus krepšinio mokykla R. Kumpienė
„Radviliškio ŠSPC“ Radviliškio švietimo ir paslaugų centras R. Augustinienė
„Gudrutės“ Šiaulių krepšinio akademija Saulė J. Bertulienė
„Greituolės“ Panevėžio kūno kultūros ir sporto centras I. Rimšienė
„Vikruolės“ Panevėžio kūno kultūros ir sporto centras J. Četkauskienė

Daugiau foto akimirkų iš Vikruolių taurės atrankos finalų etapų galite rasti čia: A pogrupis>>>, B pogrupis>>>, C pogrupis>>>, D pogrupis>>>.

 

Informacija: www.krepsinionamai.lt