Naujiena: „Healthy Stars“ programa skirta sportuojantiems – išbandyta profesionalų

Naujiena: „Healthy Stars“ programa skirta sportuojantiems – išbandyta profesionalų

„VS-Fitness“ sveikatingumo centras pristato ilgai brandintą naujieną – standartizuotą funkcinių judesių testavimo programą „Healthy Stars“.

„Mūsų centre testavimus ne pirmus metus atlieka daugelis Lietuvos sportininkų ir komandų: Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, Kauno „Žalgiris“, Vilniaus „Rytas“, jaunųjų krepšininkų rinktinės, „Talentų kartos“ projekto krepšininkai. Individualumas – labai svarbu kiekvienam, todėl ši sistema tuo ir patraukli. Testai nėra lyginami su kitų komandos narių rezultatais. Kiekvienam sportininkui yra suteikiamos individualios gairės ir patarimai“, – teigia centro kineziterapeutas Benas Blaudžiūnas.

Jis kartu su kolegomis Mantu Lesnicku, Deive Šurmaitiene, Dariumi Dzimidu, Daliumi Šiaučiūnu, Roberta Naruševičiūte prisidėjo prie šios  programos rengimo.

„Šis kineziterapijos paslaugų planas sudarytas atsižvelgiant į bet kuriai sporto šakai reikalingas atleto funkcines savybes. Prieš visus testavimus, pirmiausia sportininkas yra apžiūrimas, įvertinama laikysena, bei surenkama anamnezė apie anksčiau patirtas ar dar vis esamas traumas. Turint bazinius duomenis pradedame vykdyti testus. Pirmiausia funkcinių judesių ir stabilumo testu atletas apšyla. Tuomet specialia įranga matuojame atleto pusiausvyrą bei kojų jėgą dinaminiais šlaunies ir blauzdos judesiais. Įvertiname liemens raumenų statinę jėgą, taip pat atliekame kūno sudėties analizės testą tam, kad nustatytume riebalinės ir raumeninės masės santykį. Turint šiuos duomenis galime sudaryti individualią pratimų programą ir gaires kaip išvengti traumų ateityje“, – pasakojo kineziterapeutas Benas Blaudžiūnas.

„Dažniausiai sporto pasaulyje atliekami testai yra FMS (funkcinių judesių vertinimo sistema), YBT (dinaminio stabilumo vertinimo sistema) ir Biodex (kojų raumenų grupių jėgos vertinimo sistema). Mes papildomai atliekame tris testus, kurie leidžia sudaryti visapusiškesnį vaizdą apie funkcines ir fizines sportininko galimybes. Taip pat be šių testų sportininkas gauna kineziterapeuto konsultaciją bei individualios programos plano sudarymą“, – sakė centro kineziterapeutas Mantas Lesnickas.

Daugiau apie „Healthy Stars“ programą galite sužinoti „VS-Fitness“ sveikatingumo centre (Islandijos pl. 32, PLC Mega), registruotis galima tel. nr 863000100. Daugiau apie programą galite sužinoti čia.