Paaiškėjo šio sezono Talentų kartos projekto dalyviai

Paaiškėjo šio sezono Talentų kartos projekto dalyviai

Šeštus gyvavimo metus skaičiuojantis projektas „Talentų karta“, šį sezoną vėl sukvietė talentingiausius šalies krepšininkus į treniruotes. Savaitgalį Kaune vyko šio sezono atranka, kurioje dalyvavo būrys perspektyviausių jaunųjų krepšininkų ir krepšininkių, kurie siekė patekti į pagrindinę komandą.

„Į atranką iš visos Lietuvos atvyko kviestos mergaitės. Labai smagu, kad šiemet mergaites atlydėjo gausus tėvelių ir giminaičių būrys. Šeimos palaikymas bei supratimas mergaitėms ir jų treneriams yra itin svarbus – stovyklų, turnyrų, užduodamų namų darbų ritmas bus tikrai pašėlęs, bet tikiu, kad mergaitės yra pasiruošusios tokiam išbandymui. Taip pat džiaugiuosi, kad merginų trenere šiemet bus Utenos komandai vadovaujanti Eglė Žygelytė, kuri nestokoja energijos ir entuziazmo“, – sakė LKF moterų krepšinio projektų vadovė Lina Brazdeikytė.

Projekto dalyvius stebėjo ir vertino treneriai: Rokas Kondratavičius, Simas Juraitis, Jurgita Štreimikytė-Virbickienė, Vilius Stanišauskas, Giedrius Gustas, Mantas Šernius, Tadas Stankevičius, Giedrius Žibėnas, Laimonas Eglinskas, Lina Brazdeiytė ir Rolandas Radvila.

Vardas, pavardė Mokykla
Eva Pernavaitė Utenos DSC
Gelija Bartaškaitė Utenos DSC
Brigita Rimkevičiūtė Šiaulių KA „Saulė“
Miglė Kisarauskaitė Kauno KM „Žalgiris“
Erika Budajeva Klaipėdos V. Knašiaus KM
Eglė Kisarauskaitė Kauno KM „Žalgiris“
Gabija Strolytė Kupiškio KKSC
Urtė Ratavičiūtė Vilniaus KM
Austėja Rauckytė Panevėžio KKSC
Sintija Aukštikalnytė Biržų SC
Viltautė Adomaitytė Vilniaus KM
Erika Kraujelis Klaipėdos V. Knašiaus KM
REZERVINĖS
Karina Budajeva Klaipėdos V. Knašiaus KM
Arminta Petraitytė Utenos DSC

„Vaikinų atranka vyko labai sklandžiai ir svarbiausiai be traumų. Labai gaila, kad atrankoje negalėjo dalyvauti Mantas Kočanas, kuris šiuo metu gydosi rankos traumą. Tačiau būtent Mantui ir turime gerą naujieną, kad būtent jis vienintelis be atrankos pateko į projektą. Kitas įdomus aspektas, kad tik vos vienas žaidėjas buvo paminėtas visų trenerių, o tai reiškia nuomonių išsiskyrimą. Žaidėjai labai panašūs pagal lygį ir kaip treneriai sako, reiktų su jais padirbėti keletą dienų iš eilės, savo favoritams įvardinti.

Ši karta pasižymi iš tiesų didele sklaida ir tai rodo, jog per pusę metų gali labai stipriai daug kas pasikeisti – kuriais tikima, gali apleisti savo pozicijas, o kurie nepateko į dvylikutą ar net nebuvo pašaukti į atranką, gali padaryti labai didelę pažangą ir tapti labai pastebimais.

Suprantame, kad visiems geri nebūsime ir visų pasikviesti tikrai neturime galimybių, bet iš karto galiu pasakyti, jog nei iš vieno neatimame krepšinio, tik vienam kitam žaidėjui ieškome galimybių padėti labiau tobulėti ir tai perduoti savo komandos draugams. Tad linkime stipresniems neužriesti nosių ir nesijausti daug pasiekusiais, o kitiems labai linkėtume „įkąsti“tiems stipresniems ir tikimės, jog jų sportinis pyktis taip pat buvo užgautas“, – teigė LKF jaunimo rinktinių vyr. treneris Rolandas Radvila.

Vardas, pavardė Mokykla
Tauras Karabinas Raseinių KKSC
Dominykas Neverbickas Sostinės KM
Petras Padegimas Kauno KM „Žalgiris“
Adomas Stančikas Alytaus SRC
Deividas Žukauskas Šiaulių KA „Saulė“
Tomas Zelenskij Klaipėdos KM
Kristupas Leščiauskas Klaipėdos V. Knašiaus KM
Aleksas Bieliauskas Kauno KM „Žalgiris“
Danas Kazakevičius Sostinės KM
Antanas Rokas Čivilis Plungės SRC
Joris Kačinskas Šiaulių KA „Saulė“
Mantas Kočanas Kauno KM „Žalgiris“
REZERVINIAI
Justas Žiubrys Palangos SC
Robertas Veličko Vilniaus KM

Projekto metu bus surengtos penkios stovyklos įvairiuose Lietuvos miestuose, merginų rinktinė dalyvaus EYBL čempionate, o vaikinų komanda varžysis įvairiuose turnyruose. Tradiciškai projektą vainikuos birželio mėnesį vyksiantis tarptautinis Ramūno Šiškausko vardo turnyras.

„Talentų karta“ – ilgalaikis projektas. Visi projekto dalyviai gauna sportines aprangas, atliekami išsamūs jų fiziniai bei medicininiai tyrimai. Pagal juos specialistai sudaro individualias rekomendacijas, ką reikia tobulinti, kaip maitintis ir kokio režimo laikytis. Specialistai prižiūri jaunuosius krepšininkus ištisus metus. Projektą iš dalies finansuoja FIBA jaunimo plėtros fondas.

Pirmoji šio sezono stovykla spalio 11-13 dienomis vyks Anykščiuose.