Palangoje spindėjo Moksleivių krepšinio lygos „Perlas“ žvaigždės (FOTO, VIDEO)

Palangoje spindėjo Moksleivių krepšinio lygos „Perlas“ žvaigždės  (FOTO, VIDEO)

Palangos universalioje sporto arenoje šeštadienį rinkosi geriausi Lietuvos jaunieji krepšininkai. Čia įvyko Moksleivių krepšinio lygos „Perlas“ Žvaigždžių diena 2017. Keturias valandas trukusiame renginyje perspektyviausi šalies žaidėjai ir jų pasižiūrėti susirinkę sirgaliai tikrai nenuobodžiavo.

Ant Palangos arenos parketo išbėgo ir krepšinio mylėtojams puikiai pažįstami veidai, ir dar tik į viršūnę kylančios jaunosios „žvaigždutės“.

Moksleivių krepšinio lygos „Perlas“ Žvaigždžių diena prasidėjo „LIDL bauduko“ konkursu. Mažiausių berniukų konkurse triumfavo Marius Gasparaitis iš Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“. Jis finale įveikė šventės „šeimininką“ Tadą Juozą Ruškį iš Palangos sporto centro. Mergaičių konkurse nugalėjo Kornelija Mauzaitė iš Marijampolės Žaidimų ir sporto mokyklos. Ji finale įveikė Ugnę Daukštaitę iš Kėdainių sporto centro. Nugalėtojams Moksleivių krepšinio lygos „Perlas“ direktorius Martynas Račkauskas įteikė 100 eurų LIDL čekius.

„Labai jaudinausi, galvojau, kad mesiu ir iškrisiu, tačiau pasisekė. Savimi pradėjau tikėti, kai jau patekau į aštuntuką“, – sakė „LIDL bauduko“ nugalėtoja K.Mauzaitė.

„Džiaugiuosi pergale, nors varžovai ir buvo jaunesni, tačiau esamu laimingas. Visada stengiuosi būti ramesnis, nepasiduoti provokacijoms, tai padėjome ir šiame konkurse“, – sakė M.Gasparaitis.

Toliau merginos ir vaikinai demonstravo kamuolio valdymo įgūdžius. „LCC universiteto Slalomo“ konkurse, vaikinų varžybose, puikius rezultatus pademonstravo Antano Sireikos krepšinio akademijos atstovas Kristupas Lukošius. Jis finale aplenkė Gytį Asačiovą iš Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“. Tarp dailiosios lyties atstovių nepralenkiama buvo Emilija Jakumaitė, atstovaujanti Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos komandai. Ji nugalėjo Kėdainių sporto centro atstovę Ugnę Daukšaitę.

„Mačiau, kad finale jau laimėjau, buvau nutolęs ir netikėjau, kad gali mane pavyti. Žinoma, buvo sunku, neturėjome daug laiko pailsėti. Treneris klausė, kas norėtų dalyvauti ir aš sakiau, kad noriu išbandyti save slalome, bandžiau padaryti viską, ką geriausiai moku“, – po pergalingo bėgimo sakė K.Lukošius.

„Nesitikėjau, kad laimėsiu. Buvau nusiteikusi labai gerai, todėl nebuvo svarbu galutinė vieta. Puiku šventė, reikėtų, kad dažniau tokios vyktų, merginoms juk reikia dėmesio ir motyvacijos“, – sakė slalomo laimėtoja E.Jakumaitė.

Jaunių ir jaunučių „Perlo Karavano“ konkurse nugalėjo Andrius Bardauskas iš Radviliškio švietimo ir sporto paslaugų centro. Jis finale įveikė Mindaugą Gružį iš Vilniaus krepšinio mokyklos. Merginų finale geriausiai sekėsi Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ atstovei Viktorijai Jonaitytei, kuri finale įveikė Nedą Venslavičiūtę iš V.Knašiaus krepšinio mokyklos. Prizus nugalėtojams įteikė Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

„Likdavau po treniruočių ir tobulindavau metimą, manau, tai padėjo. Esu snaiperis, nors daugiausiai per mačą esu įmetęs tik 4 tritaškius, tačiau šiandien viskas buvo puiku. Smagi šventė, malonu, kad palaiko radviliškiečiai“, – teigė nugalėtojas A.Bardauskas.

„Viskas labai gerai, esu laiminga, nors tikrai nesitikėjau, visos dalyvės buvo vertos“, – šypsojosi laimėtoja V.Jonaitytė.

Trijų amžiaus grupių (vaikų, jaunučių, jaunių) krepšinio turnyre „BRUM BRUM“ trys prieš į vieną krepšį, merginų varžybose nugalėtojos nepaaiškėjo. Vilniaus krepšinio mokyklos ir Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ kova baigėsi lygiosiomis 9:9, tačiau paskutinę sekundę traumą patyrė „Aisčių“ žaidėja Livija Sakevičiūtė ir organizatorių sprendimu buvo paskelbtos lygiosios. Nugalėtojomis tapo Vilniaus KM žaidėjos Audronė Zdanevičiūtė, Andrėja Pečiūraitė ir Aušra Verseckaitė bei Kauno KM „Aisčiai“ atstovės L. Sakevičiūtė, Nedia Pliatkutė ir Rebeka Maria Kinkevičiūtė.

„Ruošėmės, dėliojome schemas, kaip žaisti, tačiau laimėjo draugystė, žinoma, gaila, kad traumą patyrė Livija“, – sakė Vilniaus KM žaidėja A. Pečiūraitė.

„Įtempta kova, tikras finalas“, – nedaugžodžiavo Kauno KM „Aisčiai“ krepšininkė R.M. Kinkevičiūtė.

Vaikinų „BRUM BRUM 3×3“ finale Vilniaus Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos komanda, po pratęsimo, 12:10 palaužė Kauno „Tornado“ krepšinio mokyklą. Nugalėtojais tapo Rokas Rudžinskas, Rytis Lemežis ir Domantas Pauža.

„Stiprūs varžovai, buvo sunki kova, prireikė pratęsimo. Žinoma, kažkiek kaustė jaudulys. Manau, kad mums padėjo labiausiai susižaidimas. Pavyko pergudrauti varžovus ir pataikyti lemiamą metimą“, – po finalo sakė nugalėtojai „marčiulioniukai“.

„NIKE tritaškių metimų konkurse“, merginų varžybose, triumfavo V.Knašiaus krepšinio mokyklos atstovė Livija Kaktaitė, kuri itin nerezultatyviame finale 7:3 pranoko Rimgailę Jakštaitę iš Vilniaus krepšinio mokyklos. Vaikinų varžybose triumfavo Vilniaus KM snaiperis Justas Vieversys, kuris finale paskutiniais metimais 13:11 pranoko Paulių Vilką iš A.Sireikos KA. Nugalėtojus apdovanojo Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas A.Sabonis.

„Savimi tikėjau, ėjau ir mečiau“, – sakė geriausia snaiperė L.Kaktaitė. – Šį sezoną pakeičiau metimo techniką, daug lengviau viskas vyksta. Patvirtinome, kad Klaipėda tritaškininkų miestas“.

„Specialiai nesiruošiau, tiesiog, kažkiek pasilieku pamėtyti po treniruočių. Tai pirmas toks mano titulas MKL Žvaigždžių dienose, o esu laimėjęs Prancūzijoje“, – kalbėjo geriausias tritaškių metikas J.Vieversys.

Didžiausio dėmesio sulaukė „Rytų-Vakarų“ kova, kurioje vienu metu ant parketo žengė patys perspektyviausi vaikai (2003 metais gimę ir jaunesni), jaunučiai (2001-2002 m. gimimo) ir jauniai (1999-2000 m. gimimo). Aikštelėje petys petin stojo geriausi savo amžiaus vaikinai ir lygių neturinčios merginos.

Tiesa, šiais metais tradicines krepšinio rungtynes tarp Rytų ir Vakarų pakeitė įdomios krepšinio rungtys, kuriose abiejų komandų žaidėjai turėjo įrodyti krepšinio įgūdžių pranašumą, o jų nugalėtojai atnešė taškus savo atstovaujamai komandai. Pergalę 91:78 šventė Vakarai.

Daugiausia emocijų sukėlė dėjimų į krepšį konkursas. Septynis varžovų nugalėjęs bei žiūrovų ir komisijos simpatijas pelnęs Tomas Butrimas tapo Moksleivių krepšinio lygos „#Mezon“ Oro karaliumi. Nugalėtojas rungtyniauja Vilniaus krepšinio mokykloje. Jis finale aplenkė Deividą Visockį iš Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“ ir Igną Jasiulevičių iš „Tornado“ krepšinio mokyklos.

Komisiją sudarė buvęs Lietuvos rinktinės treneris Ramūnas Butautas, Lietuvos moterų rinktinės treneris Mantas Šernius, Nacionalinės krepšinio lygos vykdantysis direktorius Giedrius Grybauskas, Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ atstovė Klaudija Serkevčiūtė.

„Stengiausi įdėti savo dėjimus, ruošiausi vieną dieną, viskas puikiai pavyko“, – sakė dėjimų konkurso nugalėtojas T.Butrimas.

„Malonu matyti pilnas Palangos arenos tribūnas, puiki šventė. Galime pamatyti kiek daug gražaus jaunimo turime, esame labai laimingi. Mums svarbu, kad geriausi MKL žaidėjai kartu susirinktų į vieną vietą, pabendrautų, pamatytų vieni kitus“, – teigė MKL „Perlas“ direktorius M.Račkauskas.

„Smagu matyti tiek jaunimo vienoje vietoje, man tikrai džiaugiasi širdis. Krepšinis yra neatsiejama Palangos dalis, tikiuosi, kad taip bus ir ateityje“, – kalbėjo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

„Vaikai patenkinti, viskas gerai, o tai ir yra svarbiausia“, – džiaugėsi Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis. – Susirenka geriausi jaunieji krepšininkai į vieną vietą, varžosi tarpusavyje, gauna prizų. Smagu, kad daug žiūrovų susirinko, tėveliai atvažiavo. Miestas irgi patenkintas. Viskas puiku“.

„Smagi šventė, gražu, daug žiūrovų“, – sakė Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas. – Svarbiausia, kad šventė patiktų patiems jauniesiems krepšininkams. Man visos kovos įdomios, buvo daug emocijų, labiausiai, žinoma, džiaugiasi tie, kurie laimėjo, tačiau, manau, kad įvertinimas yra visiems patekusiems. Palanga yra unikali vieta, smagu, kad čia vyksta tokios šventės“.

Šventės dalyvių ir žiūrovų nuotaiką kaitino jauni, bet Lietuvos hip-hop‘o scenoje gerai žinomi atlikėjai – reperis Omerta, grupė „Operatyvūs“ ir Palangos orkestras,  o šventės žiūrovai galėjo laimėti Moksleivių krepšinio lygos rėmėjo „LIDL“ įsteigtas dovanas.