Panevėžio sporto centras – Jaunimo U19 vaikinų pirmenybių čempionai!

Panevėžio sporto centras – Jaunimo U19 vaikinų pirmenybių čempionai!

Balandžio 28-29 dienomis Panevėžio „Kalnapilio” arenoje keturios stipriausios Jaunimo U19 vaikinų čempionato ekipos stojo į kovą dėl čempiono vardo.

Finaliniame pirmenybių etape susigrūmė Sostinės KM, Klaipėdos V.Knašiaus KM, Alytaus SRC ir aikštelės šeimininkai Panevėžio SC krepšininkai.

Penktadienį, pirmosiose pusfinalio rungtynėse nuo pirmųjų minučių vadžias į savo rankas paėmę Panevėžio SC (Treneris: Gintaras Leonavičius) auklėtiniai rezultatu 96:75 įveikė Alytaus SRC (Treneris: Sigitas Krukis) ir užtikrintai žengė į finalą.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė 30 taškų pelnęs ir 38 naudingumo balus surinkęs Nikas Stuknys. Alytaus SRC ekipoje ryškiausias buvo 28 taškus pelnęs ir 11 kamuolių atkovojęs Nojus Lebskas.

Antrasis pusfinalis klostėsi panašiu scenarijumi, kaip ir pirmasis. V.Knašiaus KM (Treneris: Mindaugas Bugys) auklėtiniai pirmavo visas rungtynes, o antrojoje rungtynių pusėje visiškai nutolę rezultatu 90:72 įveikė Sostinės KM (Treneris: Algirdas Milonas) ir pateko į čempionato finalą.

V.Knašiaus KM gretose po 20 taškų pelnė Arnas Knystautas ir Kristupas Keinys. Sostinės KM ekipoje pastebimiausias buvo Matas Klimantavičius pelnęs 19 taškų..

Mažojo finalo akistatoje Alytaus SRC auklėtiniai gražiose ir atkakliose rungtynėse rezultatu 96:90 įveikė Sostinės KM ir iškovojo Jaunimo U19 čempionato bronzos medalius.


Sostinės KM. Treneris – Algirdas Milonas (4 vieta)

Alytiškius į pergalę vedė 28 taškus pelnęs, 11 kamuolių atkovojęs ir 39 naudingumo balus surinkęs  Saimonas Jeremičius. Jam puikiai talkino 17 taškų pelnęs ir 16 kamuolių atkovojęs Nojus Lebskas. Vilniečių gretose rezultatyviausias buvo 22 taškus pelnęs Naglis Šadreika.

“Po vakar dienos rungtynių, kai pralaimėjome 20 taškų skirtumu, jautėmės nesmagiai. Šiandien buvo buvo lygių komandų dvikova, rezultatas svyravo į vieną ar į kitą pusę, gal pabaigoje mes buvome tvirtesni, todėl iškovojome pergalę. Labai džiaugiuosi, kad su šia komanda pavyko antrą kartą pasipuošti medaliais. Labai gražus taškas jų moksleivių krepšinio karjeroje.”, – po pergalės mažojo finalo rungtynėse sakė Alytaus SRC treneris S.Krukis.


Alytaus SRC. Treneris – Sigitas Krukis (3 vieta)

Didžiojo finalo rungtynės atnešė tikrą emocijų audrą. Nors V.Knašiaus KM antrajame kėlinyje jau buvo nutolę dviženkliu skirtumu, tačiau panevėžiečių tai iš vėžių neišmušė. Trečiajame kėlinyje vietos sirgalių palaikymo vedami šeimininkai prisivijo, o ketvirtajame perlaužė rungtynes ir rezultatu 86:85 nugalėjo ir padovanojo Panevėžio sporto centrui Jaunimo U19 čempionato aukso medalius ir čempionų trofėjų.


V.Knašiaus KM. Treneris – Mindaugas Bugys (2 vieta)

Čempionų gretose po 27 naudingumo balus surinko Vilhelmas Tallat-Kelpša ir Nikas Stuknys. V.Knašiaus KM ekipoje pastebimiausias buvo 21 tašką, 23 atkovotus kamuolius ir 33 naudingumo balus surinkęs Kristupas Keinys.

“Su šia komanda perėjome iš B diviziono į A. Svarbiausia, kad žaidėjai tikėjo, kad gali tai padaryti. Daug žaidėjų labai daug dirba asmeniškai ir turime rezultatą, kad žaidimas individualizuotas ir savo meistriškumu vaikinai gali daryti tokį teigiamą rezultatą, kokį visi čia šiandien susirinkę norėjo matyti. Užtikrinta komandėlė todėl, kad geri žmonės, vaikai, auklėtiniai – džiaugiamės mes jais. Ačiū.”, – po pergalės džiaugėsi Panevėžio SC strategas G.Leonavičius.


Panevėžio SC. Treneris – Gintaras Leonavičius (1 vieta)

Panevėžyje buvo išrinktas simbolinis Finalinio ketverto penketukas. Į jį pateko:

Nikas Stuknys, Panevėžio SC

Arnas Strikulys, Panevėžio SC

Kristupas Keinys, V.Knašiaus KM

Nojus Lebskas, Alytaus SRC

Naglis Šadreika, Sostinės KM


Jaunimo U19 čempionato finalinio ketverto simbolinis penketukas

Galutinė komandų rikiuotė:

  1. Panevėžio SC, treneris Gintaras Leonavičius
  2. V. Knašiaus KM, treneris Mindaugas Bugys
  3. Alytaus SRC, treneris Sigitas Krukis.
  4. Sostinės KM, treneris Algirdas Milonas.