Pirmasis oficialus išbandymas – keturiolikmečių rinktinėms

Pirmasis oficialus išbandymas – keturiolikmečių rinktinėms

Pasibaigus Lietuvos moksleivių krepšinio lygos sezonui ir prasidėjus vasarai, jauniesiems krepšininkams nėra laiko galvoti apie poilsį. Šį savaitgalį jaunausių Lietuvos rinktinių laukia pirmasis oficialus jėgų išbandymas – Baltijos taurės turnyras, kuriame dalyvaus šalies mergaičių ir berniukų komandos. Be lietuvių turnyre taip pat dalyvaus Estijos ir Latvijos rinktinės bei metais vyresnės Estijos mergaičių ir berniukų komandos.

Lietuvos mergaičių rinktinė beveik savaitę stovyklavo Ukmergėje ir atsakingai ruošėsi pirmoms oficialioms rungtynėms.

„Daugelis dalykų joms yra nauji ir jos susiduria pirmą kartą, reikėtų daugiau dėmesio skirti savose komandose, tą atidirbinėti. Per savaitę išmokinti kažką naujo yra sunku, bet kiek pavyko tai pagrindinius krepšinio elementus „praėjome“ ir žiūrėsime kaip mums seksis. Visada smagu laimėti ir eisime kautis dėl aukščiausios vietos, norėtųsi, kad pavyktų išpildyti ką mes čia planavome, ką mokėmės. Kad visa tai pavyktų, kad mergaitės būtų drąsios, kovotų“, – sakė rinktinės trenerė Eglė Žygelytė.

„Sekėsi labai gerai, išvengėme traumų ir galėjome planuoti treniruotes visiems penkiems trejetams. Labai vargino šiluma, be proto šilta, bet jokių priekaištų iš mergaičių nesulaukėme. Jos turi vieną tikslą – jos nori važiuoti, nori dirbti. Tokių klausimų net negali būti ir tas labai džiugina. Tik šešias dienas treniravomės, labai norime per rungtynes išbandyti tas mergaites, žinoma norisi tų aukštesnių vietų ir jei matysime, kad tai įmanoma – žinoma to sieksime“, – teigė rinktinės trenerė Diana Anužienė.

LIETUVOS MERGINŲ U14 RINKTINĖ

VARDAS PAVARDĖ KREPŠINIO MOKYKLA PIRMASIS TRENERIS
Gabija Jokubonytė Panevėžio KKSC Ilona Rimšienė
Eva Pernavaitė Utenos DSC Eglė Žygelytė
Viktorija Matulevičius Čikaga Aurimas Matulevičius
Erika Budajeva Klaipėdos V. Knašiaus KM Diana Anužienė
Patricija Tamašauskas Čikaga Aurimas Matulevičius
Austėja Rauckytė Panevėžio KKSC Ilona Rimšienė
Gelija Bartaškaitė Utenos DSC Eglė Žygelytė
Miglė Kisarauskaitė KM „Žalgiris“ Lina Dambrauskaitė
Arminta Petraitytė Utenos DSC Eglė Žygelytė
Gabija Strolytė Kupiškio KKSC Alvydas Puzelis
Eglė Kisarauskaitė KM „Žalgiris“ Lina Dambrauskaitė
Urtė Ratavičiūtė Vilniaus KM Ina Revinskienė

„Pasiruošimas sekasi neblogai, nors už lango toks vasariškas oras. Vaikinai dirba tikrai noriai, pirmą kartą atstovaus šaliai Baltijos taurės turnyre. Visi stengiasi, dirba ir džiaugiamės dėl to. Lyderius išskirti sunku, bandysime daugiau žaisti komandinį žaidimą ir laukti visų indėlio“, – sakė Lietuvos vaikinų U14 rinktinės treneris Remigijus Bardauskas.

„Turime tris treniruotes, rytoj (ketvirtadienį) turėsime dar vieną, vaikinai dirba puikiai nusiteikę, nėra jokių traumelių. Viskas kryptingai ir judame teisinga linkme. Jų nereika raginti, ateina pusvalandžiu ankščiau, dirba ir nori patekti į tą išsvajotą dvyliktuką. Yra ilgalaikis tikslas – pasiruošti U16 čempionatui, bet visada norisi laimėti, negali ateiti ir sakyti, kad čia nėra svarbu. Reikia suderinti abu dalykus“, – pasakojo Lietuvos vaikinų U14 rinktinės treneris Karolis Čyžius.

LIETUVOS VAIKINŲ U14 RINKTINĖ

VARDAS PAVARDĖ KREPŠINIO MOKYKLA PIRMASIS TRENERIS
Aidas Užpalis KM „Žalgiris“ Kazys Maksvytis
Tauras Karabinas Raseinių KKKSC Karolis Lendzevičius
Tomas Stankevičius KM „Žalgiris“ Modestas Bižys
Dominykas Neverbickas Sostinės KM Tomas Urbelionis
Tomas Zelenskij Klaipėdos KM Rolandas Kasparavičius
Adomas Stančikas Alytaus SRC Mindaugas Jaruševičius
Deividas Žukauskas Šiaulių KA „Saulė“ Robertas Stankevičius
Joris Kačinskas Šiaulių KA „Saulė“ Egidijus Vasiliauskas
Kasparas Šumskis Vilniaus KM Mindaugas Sakalauskas
Danas Kazakevičius Sostinės KM Vytautas Zapalskis
Aleksas Bieliauskas KM „Žalgiris“ Arūnas Visockas
Petras Padegimas KM „Žalgiris“ Arūnas Visockas

Lietuvos merginų rinktinė penktadienį susikaus su Estijos U15 rinktine, šeštadienį laukia rungtynės su Estijos bendraamžėmis, o sekmadienį dvikova su Latvija. Vaikinai penktadienį išmėgins jėgas su Estijos penkiolikmečiais, šeštadienį vyks rungtynės su Estijos bendraamžiais, o sekmadienį turnyrą lietuviai baigs dvikova su latviais.