„Pirmojo iššūkio“ pirmenybėse – rekordiniai skaičiai

„Pirmojo iššūkio“ pirmenybėse – rekordiniai skaičiai

Beveik tūkstantis mažųjų krepšininkų pradeda „Pirmojo iššūkio“ U12 pirmenybes. Jauniausioje LIDL-MKL čempionatų amžiaus grupėje užsiregistravo net 71 ekipa. Mergaičių pirmenybėse startuos 15 komandų, kovosiančių dėl pirmųjų savo karjeroje Moksleivių krepšinio lygos medalių.

Berniukų varžybose daugiausia komandų deleguoja Sostinės KM. Šiai krepšinio mokyklai atstovaus net septynios U12 ekipos. Vilniaus KM garbę gins šeši kolektyvai, Kauno KM „Žalgiris“ ir Nacionalinės krepšinio akademijos – po penkis, krepšinio akademija Saulė, Vlado Knašiaus KM ir Klaipėdos krepšinio mokyklos – po tris. Savo atstovus delegavo ir mažesni miestai bei miesteliai – Kelmė, Palanga, Kalvarija, Švenčionys bei daugelis kitų.

Mergaičių varžybose daugiausia ekipų atstovaus Vilniaus miestui – Sostinės KM1, Vilniaus KM1 ir KM2 komandos. Du kolektyvus deleguos Alytus, o Kaunas, Klaipėda, Kėdainiai, Panevėžys, Pakruojis, Kuršėnai, Šiauliai, Utena, Ukmergė ir Telšiai – po vieną ekipą.

„Daugiau nei 70 berniukų komandų – fantastiški skaičiai mūsų nedidelei valstybei. Jie dar kartą įrodo, kad lietuviška krepšinio piramidė stovi ant tvirtų pamatų. Didžiulė padėka tenka sporto mokykloms, kurios deleguoja savo komandas į mūsų čempionatą. Puikiai suprantame, kad ne visuose rajonuose lengva surinkti jauniausiųjų amžiaus komandas. Jas reikia ir treniruoti, ruošti, kad būtų konkurencingos, rasti lėšų kelionėms. Todėl matyti tokį aktyvumą labai smagu“, – pabrėžė LIDL-MKL direktorius Petras Aleksonis.

Pasak lygos vadovo, tikėtina, kad iš tokios didelės kiekybės neišvengiamai išaugs ir kokybė – būsimieji LKL, o gal ir Europos bei pasaulio čempionai. O tie vaikai, kurie netaps aukšto lygio žaidėjais, tikėtina, liks greta krepšinio – taps klubų vadybininkais, vadovais, teisėjais – galų gale, augs sveikesni nei jų nesportuojantys bendraamžiai.

U12 čempionatas oficialiai startavo lapkričio 5 d. ir tądien įvyko net 20 rungtynių.

Įdomu tai, jo pirmą kartą „TOP 16“ etapo grupių varžybos vyks keturiose skirtingose sporto mokyklose, atsižvelgiant į geografinį patogumą komandoms. Iki šiol visos 16 ekipų rinkdavosi į turnyrą vienoje mokykloje, o tai būdavo nepatogu nei logistiškai, nei organizacine prasme.

U12 pirmenybės truks iki pat vasaros, o jų kulminacija taps finalo ketverto varžybos.