Prasideda 17-asis „LIDL Lietuvos moksleivių krepšinio lygos“ sezonas (video, foto)

Prasideda 17-asis „LIDL Lietuvos moksleivių krepšinio lygos“ sezonas (video, foto)

Įsibėgėjant rudeniui, startuoja ir „LIDL Lietuvos moksleivių krepšinio lygos“ sezonas. Septynioliktąjį rudenį lyga pradeda atnaujinusi pavadinimą, mat ateities krepšinio žvaigždžių kalvės pagrindiniu rėmėju tapo prekybos tinklas LIDL. „LIDL Moksleivių krepšinio lygoje“ šiuo sezonu žais daugiau kaip 6000 jaunųjų krepšininkų, įvyks per 3500 rungtynių ir 12 įvairaus amžiaus kategorijų čempionatų.

„Partnerystė su nauju pagrindiniu rėmėju – tai galimybė patobulinti mūsų teikiamas paslaugas ir dar labiau pagerinti „LIDL Moksleivių krepšinio lygos“ dalyvių patirtį, – teigė „LIDL Moksleivių krepšinio lygos“ direktorius Martynas Račkauskas. – Bendradarbiavimas su LIDL taip pat yra erdvė naujoms idėjoms ir iniciatyvoms.“

Anot lygos direktoriaus, ypač džiugina naujųjų partnerių nuoširdus domėjimasis jaunųjų žaidėjų kasdienybe bei kūrybiškas požiūris į galimas bendradarbiavimo kryptis. Šitaip gimė bendras „LIDL Moksleivių krepšinio lygos“ ir prekybos tinklo LIDL projektas – rugpjūčio gale startavusi socialinė kampanija „Laikas tikėti yra dabar“, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į jaunosios kartos potencialą.

„Gausi mūsų bendrovės komanda didžiuojasi būdama Lietuvos moksleivių krepšinio lygos rėmėja, – sakė Radostin Roussev-Peine, UAB „Lidl Lietuva“ generalinis direktorius. – Kelias iki didžiųjų pergalių susideda iš mažų žingsnelių. Džiaugiamės galėdami lydėti juo einančius jaunuosius krepšinio žaidėjus ir šitaip prisidėti prie jų bei viso sporto ateities. Esame socialiai atsakinga bendrovė ir palaikome veiklas, kurios skatina jaunimo užimtumą, aktyvų šeimų laisvalaikį ir sveiką gyvenimo būdą“.

Lietuvos krepšinio federacijos prezidento Arvydo Sabonio teigimu, į naująjį sezoną žengiama puikios nuotaikos. „Nė neabejoju, kad vasarą  jaunieji krepšininkai ne gulėjo paplūdimyje, o sunkiai dirbo tobulindami savo individualius įgūdžius, – šypsojosi  A. Sabonis. – Jau netrukus pamatysime, kurie krepšininkai pažengė į priekį. Prižiūrimi trenerių ir tobulėdami, jie jau pavasarį galės ant kaklo kabintis čempionų medalius. Visi jaunimo ir nacionalinės komandos žaidėjai savo kelią pradėjo moksleivių lygoje, todėl kiekvienas jaunas krepšininkas turi žinoti, kad tik sunkus darbas  atveria kelius į didįjį krepšinį“.

Kaip ir kasmet, „LIDL Moksleivių krepšinio lyga“ dalyvius ir žiūrovus pasitinka atnaujinusi žaidimo taisykles.

„Šįkart dėl FIBA nustatytų krepšinio taisyklių traktavimo žaidimas taps greitesnis ir dinamiškesnis, – vylėsi MKL vadovas M. Račkauskas. – Manau, kad tai labiausiai pajus U13 čempionatų dalyviai, kurie jau praėjusiais metais žaidė pagal jauniausioms amžiaus grupės pritaikytas taisykles. Pakeitus žingsnių traktavimo taisyklę, individualiai stiprūs žaidėjai turės dar daugiau laisvės kurti ir improvizuoti. Spėju, kad tai turės įtakos trenerių sudaromiems treniruočių planams, nes reikės rasti laiko darbui gerinant žaidėjų individualų meistriškumą. Svarbu bus turėti žaidėjų, kurie galėtų atlikti puolimo veiksmus, o svarbiausia –  apsiginti”.

MKL vadovas džiaugiasi, kad geriausi jaunieji krepšininkai papildo aukščiausiose šalies lygose žaidžiančias komandas. Tai, anot M. Račkausko, jau tapo tendencija.

„Šį tarpsezonį į aukštesnį lygį jau pakilo tokie įvairaus amžiaus jaunimo rinktinių žaidėjai kaip Rokas Jokubaitis, Erikas Venskus, Nedas Kancleris, Martynas Arlauskas ir nemažai kitų, – vardino M. Račkauskas. – Jie buvo pagrindiniai savo krepšinio mokyklų žaidėjai. Nežinau, kiek sezono metu jiems pavyks vilkėti savo krepšinio mokyklų marškinėlius, tačiau tikiuosi, kad jie nebus blaškomi tarp kelių komandų ir galės koncentruotis į aukštesnio lygio čempionatus. Žinoma, MKL tai yra praradimas. Tačiau mūsų tikslas aukščiausiame lygyje turėti spartų žaidėjų progresą, o tai duos naudos visam Lietuvos krepšiniui“.

Naujasis „LIDL Moksleivių krepšinio lygos“ sezonas prasidės spalio 6-7 dienomis, kai Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokykloje vyks jaunių vaikinų ir merginų žaidynių finalai. „Tikiuosi, kad pradėsime aukšta nata ir užduosime toną visam sezonui“, – tikėjosi MKL vadovas.