Širvintose praūžė pirmasis MKL-BERGO 3×3 etapas (VIDEO)

Sekmadienio rytą, Širvintų sporto ir laisvalaikio centre, vyko pirmasis debiutinio MKL-BERGO 3×3 čempionato etapas, kuriame dalyvavo net 65 komandos.

Nuo pat ryto kovas pradėjo jauniausieji, U-14 grupėje besivaržantys krepšininkai. Vaikinų grupėje kovojo 14 komandų, o čempione tapo visas penkerias žaistas rungtynes laimėjusi Ukmergės sporto centro ekipa, finale po itin atkaklios kovos 11:10 palaužusi KM Žalgirio I ekipą.

Merginų grupėje varžėsi penkios komandos, kurios sužaidė vieno rato sistema, o vėliau dvi stipriausios ekipos finale papildomai išsiaiškino santykius. Geriausiomis pirmajame etape tapo Vilkmergės merginos, laimėjusios visas reguliariojo sezono rungtynes, o finale 9:6 palaužusios KM Žalgirio atstoves.

Įsibėgėjus renginiui į kovą stojo U-16 grupės atstovai. Vaikinų grupėje dalyvavo 18 komandų, o čempionų titulą nuskynė turnyre nė karto nepralaimėjusi Perkūno-Vytritos II ekipa finale gana lengvai 18:7 palaužusi SKM II atstovus.

Įdomu tai, kad U-16 grupės nugalėtojai didesnio vargo neturėjo ir pusfinalyje, kur net 20:9 sutriuškino Utenos DSC atstovus, o labiausiai vargo ketvirtfinalio etape, kuomet KM Perkūnas derbyje 10:9 palaužė savo mokyklos pirmąją ekipą.

Merginų grupėje kovojo keturios ekipos, kurios sužaidė vieno rato sistema, o vėliau stipriausia komanda paaiškėjo finale. Be didesnio vargo savo pranašumą prieš varžoves įrodė Šiaulių sporto gimnazijos auklėtinės turnyre žaidusios „Fuxes“ pavadinimu, kurios dominavo reguliariajame sezone, o finale 10:4 įveikė Pakruojo SC merginas.

Iki pat vėlaus vakaro užsitęsė U-18 grupės kovos. Vaikinų grupėje kovojo net 19 ekipų, o nugalėtojų titulą iškovojo Vilniaus KM atstovai finale 12:10 įveikė Tornado KM auklėtinius. Trečioje vietoje liko Sostinės KM I A komanda mažajame finale 18:14 palaužusi Biržų KKSC II atstovus.

Merginų grupėje varžėsi penkios komandos, o pirmąją vietą iškovojo KM Žalgirio atstoves finale 11:7 palaužusios savo koleges, turnyre žaidusias „Pirmos po Vaičės“ pavadinimu. Trečioje vietoje liko 3 iš 5 žaistų rungtynių laimėjusi Plungės SRC trijulė.

Renginyje apsilankė ir stipriausioms komandoms prizus įteikė Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vydas Gedvilas, Lietuvos moksleivių krepšinio lygos direktorius Petras Aleksonis ir Širvintų rajono administracijos direktorė Ingrida Baltušytė.

Pirmojo MKL-BERGO 3×3 etapo metu kūno kultūros mokytojai bei treneriai dalyvavo edukaciniame žinomo profesoriaus Alberto Skurvydo seminare apie fizinio aktyvumo naujausias tendencijas.
Renginio dalyviai nemokamai galėjo dalyvauti kineziterapijos testavimuose, kurie orientuoti į kūno balanso tyrimus.

Tai buvo pirmasis MKL-BERGO 3×3 čempionato turas, kuriame komandos kovojo ne tik dėl nugalėtojų titulų ir išskirtinių medalių, bet ir dėl reitingo taškų.

Po naujų metų vyks dar du reguliariojo sezono turai, o pavasarį 12 daugiausia taškų surinkusių vaikinų komandų ir visos merginų ekipos bus pakviestos į finalinį turą, kuriame ir paaiškės pirmieji MKL-BERGO 3×3 čempionato nugalėtojai.

Daugiau akimirkų iš renginio mūsų Lidl- Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) Facebook platformoje. Spausti čia.