Top 10: Perspektyviausi MKL žaidėjai, dedantys pirmuosius žingsnius vyrų krepšinyje

Top 10: Perspektyviausi MKL žaidėjai, dedantys pirmuosius žingsnius vyrų krepšinyje

Masiškiausioje Lietuvos sporto lygoje vis labiau įsibėgėja 2023/24 metų sezonas. Praūžus pirmajam mėnesiui komandos fiksuoja įvairius rezultatus 27 skirtinguose MKL čempionatuose, kurie kaip žinia skirstomi pagal amžiaus grupes arba meistriškumą.

 

Lietuvos moksleivių krepšinio lygos rungtynių komentatorius Justas Kučinskas parengė įdomią apžvalgą, kurios epicentre vyresni Lietuvos moksleivių krepšinio lygos žaidėjai, kurie deda pirmuosius žingsnius jau ir vyrų krepšinyje.

10 vieta. Titas Didžgalvis. Utenos „Juventus“ (LKL) ir „Juventus – Užpaliai“ (RKL). Jau praėjusiais metais LKL pirmuosius žingsnius dėjęs Titas, nors šiemet vis dar laukia savojo debiuto LKL, bet RKL B divizione fiksuoja labai solidžius skaičius komandoje, kuri yra turnyrinės lentelės viršuje. Didžgalvis čia renka beveik po 16 taškų, pridėdamas 5,5 rezultatyvaus perdavimo ir 4 atkovotus kamuolius. Mokykla – Utenos DSC.


9 vieta. Gabrielius Jokubauskas. „Rytas–2“ (NKL) ir „Rytas–3“ (RKL). Nors Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) Gabrielius sužaidė dar tik vienerias rungtynes ir didelės rolės Andriaus Šležo komandoje kol kas neturi, bet RKL A divizione šiemet jis labai įspūdingas. Negana to, kad A diviziono naujokai po 5 turų yra turnyrinės lentelės viršuje, čia Jokubauskas yra vienas iš komandos lyderių. 17 pelnomų taškų vidurkis, 4 atkovoti kamuoliai ir 3 rezultatyvūs perdavimai per rungtynes. Mokykla – SKM.


8 vieta. Kristupas Grybas. Klaipėdos „Neptūnas – Akvaservis“ (NKL) ir Klaipėdos „VKKM – Neptūnas“ (RKL). Statistiškai Nacionalinėje krepšinio lygoje Grybas kalnų neverčia: 3 taškai ir 3 atkovoti kamuoliai per rungtynes, bet trenerio pasitikėjimą antrojoje pagal pajėgumą Lietuvos lygoje Kristupas turi ir aikštelėje praleidžia labai daug laiko. RKL B divizione komandai padeda ne visada, bet kai padeda, skaičiai būna labai solidūs. Mokykla – VKKM.

 

7 vieta. Mantas Juzėnas. Kauno „Žalgiris–2“ (NKL) ir „Žalgiris–3“ (RKL). Puikią vasarą jaunimo rinktinėje turėjęs Juzėnas prie NKL komandos prisijungė ne nuo sezono pradžios, bet kai tai padarė, iškart tapo rotacijos dalimi NKL čempionų gretose. 3,5 taško ir 1,5 atkovoto kamuolio kol kas. RKL A divizione skaičiai dar įdomesni: 17 taškų, 5 atkovoti kamuoliai ir 5 rezultatyvūs perdavimai rodo, kad septyniolikmetis RKL jau įrodė, kad gali keliauti aukščiau. Mokykla – KM „Žalgiris“.

 

6 vieta. Džiugas Remeikis. Vilniaus „Rytas-2“ (NKL) ir „Rytas–3“ (RKL). Įžūlumo aikštėje gerąja prasme nestokojantis žaidėjas šiemet jau spėjo tapti „Ryto“ dublerių rotacijos dalimi. Labai įsiminė 21 Džiugo pelnytas taškas prieš vienus iš sezono favoritų Telšių „Telšius“. Fiksuojamas 7 taškų ir 1,5 perdavimo vidurkis NKL. Nors RKL skaičiai ir nėra labai įspūdingi: 10 taškų, 2 atkovoti kamuoliai ir 2,5 rezultatyvaus perdavimo, bet žaidėjas yra svarbi RKL A diviziono lyderių komandos dalis. Mokykla – VKM.


5 vieta. Nedas Raupelis. Kauno „Žalgiris–2“ (NKL) ir „Žalgiris-3“ (RKL). Iš Vilniaus į Kauną persikėlęs Nedas RKL A divizione renka tiesiog „kosminius“ skaičius: 26 taškai, 9,5 atkovoto kamuolio lyg ir rodytų, kad reikia keltis į aukštesnį lygį, bet Nacionalinėje lygoje Vokietaičio ir Bieliausko nukonkuruoti dar nepavyksta. Raupelis NKL renka po 2,4 taško ir 2,9 atkovoto kamuolio. Mokykla. Nors kaip ir pernai yra registruotas SKM komandoje, bet spėčiau, kad nuo atkrintamųjų gali apsivilkti ir „Žalgirio“ KM marškinėlius.


4 vieta. Armandas Bancevičius. Vilkaviškio „Perlas“ (NKL) ir Tornado „Tauras“ (RKL). Vos tik atvykęs į Vilkaviškį tapo rimtu komandos žaidėju, turinčiu trenerio pasitikėjimą net ir svarbiais rungtynių epizodais. Nacionalinėje lygoje 5,5 taško ir 3 atkovoti kamuoliai per rungtynes. RKL Armandas kol kas šiemet dar nedebiutavo. Mokykla – „Tornado“ KM.

 

3 vieta. Dovydas Buika. Kauno „Žalgiris–2“ (NKL). Jau ne pirmus metus vyrų krepšinyje jėgas išbandantis šešiolikmetis po truputį stiprina savo rolę Vytauto Pliaugos schemose „Žalgirio“ dubleriuose. Jaunuolis renka beveik po 6 taškus, atkovoja po 2 kamuolius ir prideda 2,5 rezultatyvaus perdavimo. Mokykla – klaustukas? Neabejoju, kad kaip „Žalgirio“ dubleris tikrai bus verbuojamas „Žalgirio“ KM sužaisti svarbias atkrintamųjų rungtynes. Jau pernai žaisdamas „Žalgiryje“ atstovavo savo gimtojo miesto krepšinio mokyklą.

 

2 vieta. Kristupas Smirnov. Jau praėjusiais metais savo jėgas „Ryto“ dubleriuose bandęs Kristupas šiemet persikėlė į naująją Kretingos areną ir atstovauja Kretingos „Kretingą“. Skaičiai čia net labiau žavingi nei pernai: 7 taškai, 2,5 atkovoto kamuolio ir 2 rezultatyvūs perdavimai per rungtynes. Mokykla – vis dar registruotas VKM, bet šiemet ten dar nei vienų rungtynių nesužaidė.

 

1 vieta. Gantas Križanauskas. Vilniaus „Rytas“ (LKL) ir „Rytas–2“ (NKL). Lyg iš giedro dangaus į elitinę lygą ir į starto penketą atskriejęs Gantas jau dabar gauna Giedriaus Žibėno kreditų. Apie LKL statistiką kalbėti kol kas neverta, bet pats faktas, kad žaidėjas gauna svarbių minučių LKL kalba pats už save. NKL Križanauskas irgi yra vienas iš komandos lyderių: 14 taškų, 3,5 atkovoto kamuolio ir beveik 3 rezultatyvių perdavimų vidurkis per rungtynes. Mokykla – SKM.