U15 vaikinų čempionato apžvalga: favoritai, statistikos lyderiai ir finalinio ketverto prognozė

U15 vaikinų čempionato apžvalga: favoritai, statistikos lyderiai ir finalinio ketverto prognozė

LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lyga (LIDL- MKL) tęsia rubriką, kurioje apžvelgiami LIDL-MKL čempionatai.

Šį kartą Jūsų dėmesiui – Jaunučių U15 vaikinų čempionato A divizionas. 

Sezonas artėja prie kulminacijos, o komandoms sužaidus po 16-20 rungtynių jau pradėjo aiškėti kas šiemet pretenduoja patekti į finalinį čempionato etapą.

Favoritai

Praėjusių metų finalininkai Tornado KM I-„Xiaomi“ (18/1) šiemet čempionate dominuoja ir panašu kad išlaikys savo pozicijas. Aivaro Grigaliūno ekipa išsaugojo branduolį ir nuosekliai dirbdama šiandien yra stipriausia šio čempionato ekipa. Komandą į priekį veda Ramas Burokas ir Kimas Ulanovas. Savo indėlį į pergales įneša ir pastebimai sustiprėjęs Tauris Aliukonis.

Antroje vietoje čempionų vardą ginanti Viliaus Stanišausko vadovaujama V. Knašiaus KM I (14/2) ekipa. Brolių Edeno ir Emono Žilinsko vedami klaipėdiečiai taip pat demonstruoja solidų žaidimą šiame sezone. Komandoje taip pat pastebimi puikiai rungtyniaujantys Emilis Prekevičius ir Aironas Žymantas. Panašu, kad ši ekipa tikrai mes rimtų iššūkių varžovams ir savo vietą finaliniame ketverte iškovos.

Andriaus Šležo vadovaujama Vilniaus KM I (14/4) ekipa išlaiko žaidimo lygį. Pastebėtina, kad šios ekipos dominavimas šiek tiek sumenko lyginant su pastaraisiais sezonais ir šiemet vilniečiai varžovų pranašumą turėjo pripažinti jau 4 kartus. Komandoje pirmaisiais smuikais griežia Motiejus Daunys ir Gabrielius Kerys.

LIDL-MKL redakcija pakalbino Vilniaus KM I (14/4) ekipos lyderį Motiejų Daunį ir paklausė, kokius tikslus komanda kėlė šio sezono pradžioje:

„Pradžioje, reguliariajame sezone, tikslas yra užimti kuo aukštesnę pozicija turnyrinėje lentelėje. Žinoma, visada keliame tikslą kovoti dėl patekimo į finalinį ketvertą ir užimti kuo didesnę prizinę vietą čempionate.” , – sakė sportininkas.


Motiejus Daunys Nr.29. Vilniaus KM I. Treneris – Andrius Šležas.

Didžiausia šio sezono staigmena ko gero galime laikyti Sostinės KM II (12/6), kurie šiuo metu turnyrinėje lentelėje lenkia net ir Sostinės KM I-„SNYKS“ (9/10) ekipą. Komanda neturinti stipriai išreikšto lyderio į priekį kelią skinasi komandinio žaidimo dėka. Pastebimiausiai ekipoje rungtyniauja Artiom Rogalskij bei Ugnius Burdaitis. Šiuo metu vilniečiai kaunasi dėl namų aikštelės pranašumo, kuris ekipai būtų tikrai svarbi pergalė. Panašu, kad Donato Sabaliausko auklėtiniai šiemet tikrai sieks kovoti dėl vietos tarp keturių geriausių.

Paklaustas, kas šiemet iš varžovų ekipų labiausiai nustebino Motiejus Daunys sakė:

„Šiemet visos komandos žengė didelį žingsnį ties žaidimo kokybę, čempionate nebegalima nuvertinti nei vieno varžovo, nors ta komanda gali turėti tik kelias pergales. “, – kalbėjo Vilniaus KM auklėtinis.

Tuo tarpu Sostinės KM I-„SNYKS“ (9/10) komanda šiemet nedemonstruoja laukto žaidimo. Tikriausiai pagrindinė to priežastis į Vilniaus KM I (14/4) persikėlęs vienas iš lyderių Benas Redecki. Panašu, kad komanda į atkrintamasias prasibraus, tačiau ten jų tikriausiai lauks turnyrinės lentelės lyderiai ir neturint aikštelės pranašumo Roko Kasparavičiaus auklėtiniams kovoti bus tikrai sunku. Ekipoje pastebimiausiai rungtyniauja Giedrius Šulga bei Martynas Radžius.

Kauno KA „Žalgiris“ I (12/7) ekipą atkrintamosiose taip pat panašu, kad tikrai išvysime. Šiame sezone komanda sustiprėjo pasipildžiusi iš Panevėžio SC atvykusiu ekipos lyderiu Dovydu Jakštoniu. Dabar vaikinas yra ir Kauno ekipos lyderis pirmaudamas komandoje pagal efektyvumą ir atkovotus kamuolius bei būdamas antras pagal pelnomus taškus. Ekipoje taip pat pastebimai rungtyniauja Ignas Štombergas bei Nojus Mištautas.


Kauno KA „Žalgiris“ I. Treneris – Arūnas Visockas.

Savo vietą atkrintamosiose taip pat užsitarnavo ir Mindaugo Stašio vadovaujama Klaipėdos KM (10/9) ekipa. Arno Erlickio ir Dominyko Agajev vedami klaipėdiečiai šiuo metu rikiuojasi šeštoje čempionato pozicijoje.

Kova dėl paskutinio atkrintamųjų kelialapio kovo užvirs tarp Nacionalinė KA I ir Šiaulių KA „Saulė“ I – ŠSG ekipų. Pirmosiose šių komandų tarpusavio rungtynėse pergalę rezultatu 77:64 šventė Nacionalinės KA I ekipa.

Už atkrintamųjų borto šiemet liks Plungės SRC (4/16), Panevėžio SC (4/15) ir Kauno KM „Žalgiris“ II (0/20) ekipos. Primename, kad 10-11 vietas užėmusios komandos dėl išlikimo A divizione dalyvaus peržaidime su 2-3 vietas B divizione užėmusiomis komandomis. 12 vietą užėmusi komandos baigia varžybas ir sekančiame sezone rungtyniaus B divizione.

Statistikos lyderiai

Šiame Jaunučių U15 čempionato A divizione pagal efektyvumą lyderiauja jau minėtas Kauno KA „Žalgiris“ I (12/7) ekipos lyderis Dovydas Jakštonis. Keturiolikmetis šiame sezone sužaidė 17 rungtynių ir vidutiniškai rinko 27.3 naudingumo balo.

Jam įkandin seka Plungės SRC (4/16) talentas Gabrielius Pečiulis. Vaikinas per 17 šio sezono rungtynių vidutiniškai rinko 26.3 efektyvumo balo. Gabrielius čempionate lyderiauja ir atkovotų kamuolių grafoje atkovodamas jų 16.7 per rungtynes.

Pelnomų taškų lyderis Kauno KA „Žalgiris“ I (12/7)  auklėtinis Nojus Mištautas. Vaikinas per 18 sužaistų rungtynių vidutiniškai pelnė 21.6 taško. Iš kart po jo su 21.4 taško per rungtynes rikiuojasi jo komandos draugas Dovydas Jakštonis.

Kamuolius čempionate geriausiai skirsto Tornado KM I-„Xiaomi“ (18/1) auklėtinis Kimas Ulanovas. Po Kimo perdavimų sėkmingai komandos draugai taškus pelno vidutiniškai 6.5 karto per rungtynes. V.Knašiaus KM I (14/2) ekipos atstovas Emonas Žilinskas rikiuojasi antras su 5.3 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes.


Emonas Žilinskas Nr.8. V.Knašiaus KM. Treneris – Vilius Stanišauskas.

Kalbėdamas apie individualiai stiprius varžovų krepšininkus Motiejus Daunys išskyrė:

„Mūsų čempionate yra tikrai daug gerų krepšininkų prieš kuriuos žaisti visada sunku. Jeigu reikėtų išskirti kelis, sakyčiau Kimas Ulanovas ar Nojus Mištautas, nes jie yra tikrai gerai individualiai rungtyniaujantys žaidėjai. Gynyboje visada gerai pasitinka Dovydas Jakštonis bei Ramas Burokas, bet susitikę su jais, nemanau, kad turėsime didelio vargo.” , – šyptelėjo keturiolikmetis.

Šiame Jaunučių U15 vaikinų čempionate pastebimas aiškus lyderis blokų grafoje. V.Knašiaus KM I (14/2) krepšininkas Aironas Žymantas per 9 šio sezono rungtynes vidutiniškai blokuoja net 5.1 varžovo metimo.

Finalinio ketverto prognozė

Pagal demonstruojamą žaidimą, panašu, kad finaliniame šio čempionato etape tikrai išvysime Tornado KM I-„Xiaomi“ (18/1) ir V.Knašiaus KM (14/2) ekipas. Tikėtina, kad ketvirtfinalio etape dėl vietos Final4 galime išvysti labai rimtą akistatą tarp Vilniaus KM I (14/4) ir Sostinės KM I-„SNYKS“ (9/10) ekipų. Ketvirtą kelialapį priglausti turėtų Kauno KA „Žalgiris“ I (12/7) arba Sostinės KM II (12/6) ekipa.

Paprašytas išskirti, kokias ekipas finaliniame čempionato etape mato Motiejus Daunys krepšininkas sakė:

„Nors kaip ir minėjau, čempionate visos ekipos tikrai stiprios, finaliniame čempionato etape prognozuočiau matyti V. Knašiaus KM I (14/2), Tornado KM I-„Xiaomi“ (18/1), Kauno KA „Žalgiris“ I (12/7) ir žinoma mus – Vilniaus KM I (14/4).”, – sakė jis.

Panašu, kad šis čempionatas žiūrovams padovanos daug gerų rungtynių, todėl kviečiame stebėti ir sekti Jaunučių U15 čempionato A diviziono kovas.

Turnyrinė lentelė:

REGULIARUS SEZONAS
Nr. Komanda W/L Turnyriniai taškai
1. Tornado KM I-„Xiaomi“ 18/1 37
2. Vilniaus KM I 14/4 32
3. Kauno KM „Žalgiris“ I 12/7 31
4. V.Knašiaus KM I 14/2 30
5. Sostinės KM II 12/6 30
6. Klaipėdos KM 10/9 29
7. Sostinės KM I-„SNYKS“ 9/10 28
8. Nacionalinė KA I 7/12 26
9. Šiaulių KA „Saulė“ I – ŠSG 8/10 26
10. Plungės SRC 4/16 24
11. Panevėžio SC 4/15 23
12. Kauno KM „Žalgiris“ II 0/20 20