U16 VAIKINŲ ČEMPIONATO APŽVALGA: aiškūs favoritai, „juodasis arkliukas“ ir įspūdingi pasirodymai

U16 VAIKINŲ ČEMPIONATO APŽVALGA: aiškūs favoritai, „juodasis arkliukas“ ir įspūdingi pasirodymai

LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lyga (LIDL – MKL) 2019-2020 metų sezone pradeda naują rubriką, kurioje reguliariai bus apžvelgiami U18, U17, U16 vaikinų bei merginų čempionatai.

Šią savaitę jūsų dėmesiui –  Jaunučių U16 vaikinų krepšinio čempionatas.

Favoritai pateisina statusą

Praėjusio sezono finale susikovusios KM Žalgiris I (4-0) ir Sostinės KM I (5-0) ekipos pirmenybių starte pateisina favoričių statusą.

Šios komandos išliko vienintelės čempionate, kurios nepatyrė pralaimėjimo kartėlio. Algirdo Milono treniruojami čempionai spėjo įveikti Ukmergės SC (71:57), Šiaulių KA Saulė I (89:72), Kauno KM Perkūnas (113:65), Vilniaus KM I (100:62) ir antrąją Sostinės ekipą (112:44).

Per šias dvikovas spėjo išryškėti vilniečių lyderiai. Rezultatyviausiai ir naudingiausiai čempionų gretose rungtyniauja Gediminas Alisas, renkantis po 15,2 taško ir 22 naudingumo balus bei atkovojantis po 9,8 kamuolio. G. Alisui geriausiai talkina po 12,4 taško pelnantis Gytis Auruškevičius bei po 11,6 pridedantis Kristupas Vigraitis.

Tuo metu Edgaro Voronovo vadovaujami žalgiriečiai laimėjo prieš KM Perkūnas (79:30), Vilniaus KM I (110:92), Sostinės KM II (71:63) ir KM Žalgiris II (82:77).

Vasarą sudėtyje pasikeitimų neišvengę vicečempionai turėjo ieškoti naujų lyderių, o jais tapo Arūnas Rimkus ir Žygimantas Sabaliauskas. Pirmasis žalgiriečiams renka po 22,3 taško ir 19,3 naudingumo balo, o Ž. Sabaliauskas tapo tikra dvigubų dublių mašina, fiksuojantis 17 taškų ir 15,8 atkovotų kamuolių vidurkius. Aukštaūgis taip pat prideda po 5,8 rezultatyvaus perdavimo ir su 34 efektyvumo balų vidurkiu yra naudingiausias lygoje.

„Pasikeitimai komandoje įvyko, bet jie šiais laikais yra neišvengiamas dalykas ir aš tai laikau natūraliu procesu, – bendraudamas su mkl.lt kalbėjo E. Voronovas. – Tai – geras šansas atsiskleisti kitiems žaidėjams, ką ir parodė sezono startas.“

Nors vicečempionų komandoje įvyko nemažai pasikeitimų, E. Voronovas nežada mažinti tikslų.

„Pirminis tikslas – finalo ketvertas, – aiškią viziją dėstė žalgiriečių strategas. – Ten visų jėgos tampa apylygės, nes finalo ketvertas yra visai kitas pasaulis, lyginant su reguliariuoju sezonu.“

Edgaras Voronovas (KM Žalgiris I) | nuotr. mkl.lt

Lygus čempionatas su aiškiu favoritu

Komandoms sužaidus nuo trejų iki penkerių rungtynių čempionate vienintelės Klaipėdos KM I (0-4) ir KM Perkūnas (0-4) ekipos lieka be laimėjimų.

Vertindamas čempionato pajėgumą E. Voronovas nenorėjo išskirti komandų, pretenduojančių į finalo ketvertą, tačiau pripažino, jog pirmenybės turi aiškų favoritą.

„Vasarą keletoje komandų taip pat įvyko pasikeitimai, bet prireiks laiko, kad pamatytume, ar jie buvo į naudą. Konkrečių komandų, kas per vasarą sustiprėjo, ar susilpnėjo, negalėčiau įvardinti, tačiau Sostinės KM I yra aiškus pirmenybių favoritas, kuri atrodo sustyguota visose pozicijose. Kitos 6-7 komandos yra panašaus pajėgumo ir gali pateikti staigmenų“, – dėstė E. Voronovas.

Kaip „juodąjį arkliuką“ vicečempionų treneris išskyrė KA Saulė (3-2) krepšininkus, kurie sezono starte įveikė Ukmergės SC (80:65), Klaipėdos KM I (95:60) ir V. Knašiaus KM I (89:54) bet pripažino abiejų Sostinės KM komandų pranašumą: „goriloms“ nusileista 72:89, o prieš „liūtus“ pralaimėta rezultatu 61:64.

„Kaip galimą „juodąjį arkliuką“ įvardinčiau Šiaulių krepšininkus, – sakė E. Voronovas. – Jie anksčiau niekada nebuvo tarp favoritų, bet šiemet, atrodo, gali pateikti ne vieną staigmeną.“

Išsiskiriantys žaidėjai

Jau sezono starte netrūko ir įsimintinų pasirodymų, o jų viršūnėje – minėtasis naudingiausias lygos žaidėjas Ž. Sabaliauskas.

Aukštaūgis dvikovoje su Sostinės KM II pelnė 24 taškus, atkovojo 17 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 46 naudingumo balus.

Šeštoje vietoje pagal naudingumo balų vidurkį lygoje esantis Emilis Bartninkas (vid. 21,3 naud. bal.) šiemet jau spėjo per vienerias rungtynes surinkti 36 naudingumo balus.

Vasarą į KM Žalgirio antrąją komandą persikėlęs aukštaūgis dvikovoje su Alytaus SRC pelnė 23 taškus ir atkovojo 17 kamuolių.

Antras pagal naudingumą lygoje yra KA Saulės atstovas Kajus Leliukas, kuris vidutiniškai renka po 27,5 efektyvumo balo. Į tris pergales šiauliečius atvedęs K. Leliukas yra rezultatyviausias lygos žaidėjas (vid. 22,5 tšk.).

Tarp sezono starto ryškiausių žaidėjų būtina paminėti Modestą Babraitį, kuris yra neabejotinas Kauno KM Tornado lyderis. Puolėjas per dvikovą pelno po 20,3 taško ir renka po 27 naudingumo balus, o tokie skaičiai atvedė kauniečius į dvi pergales per trejas rungtynes.

Minėtasis G. Alisas yra penktas pagal naudingumo balus lygoje, o atsižvelgiant į tai, kad jis gina čempionų komandos garbę, jo pasirodymai tampa dar vertingesni.

Žygimantas Sabaliauskas (KM Žalgiris I) | nuotr. mkl.lt