U17 VAIKINŲ ČEMPIONATO APŽVALGA: sunkus vicečempionų treniruočių procesas bei kova dėl atkrintamųjų

U17 VAIKINŲ ČEMPIONATO APŽVALGA: sunkus vicečempionų treniruočių procesas bei kova dėl atkrintamųjų

LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lyga (LIDL – MKL) 2019-2020 metų sezone tęsia naują rubriką, kurioje reguliariai apžvelgiami U18, U17, U16 vaikinų bei merginų čempionatai.

Šią savaitę Jūsų dėmesiui –  Jaunių U17 vaikinų krepšinio čempionatas.

Talentas turi kitą medalio pusę

Dauguma komandų čempionate jau sužaidė po šešerias rungtynes ir lyderiaujančių ekipų ketvertas per jas išsiskyrė daugiau nei aiškiai – Vilniaus KM I (6-0), Sostinės KM I (6-0), KM Žalgiris I (6-0) ir V. Knašiaus KM I (6-0) dar nė sykio nepatyrė pralaimėjimo.

Visos šios komandos praėjusiame sezone varžėsi finalo ketverto varžybose ir tokie rezultatai, anot KM Žalgiris I vyriausiojo trenerio Rolando Rakučio, neturėtų stebinti.

„Sezono startas tikrai nenustebino. Išryškėjo lyderiai, tačiau visos tos komandos – pastarųjų kelių metų finalo ketverto dalyvės“, – tvirtino R. Rakutis.

Nuolatiniai finalo dalyviai ir praėjusį sezoną vicečempionais tapę KM Žalgiris I krepšininkai vasarą neišvengė permainų.

Beveik pusė vicečempionų komandos treniruojasi su RKL bei NKL žaidžiančiomis ekipomis, o tai neabejotinai apsunkina treniruočių bei rungtynių procesą.

„Į JAV išvyko mokintis Justas Bardauskas, penki žaidėjai pakilo laipteliu aukščiau į Žalgirio sistemą, kur treniruojasi su Žalgiris-3 bei dublerių komandomis. Tai apsunkina treniruočių procesą, bet džiaugiuosi dėl savo žaidėjų, kurie turi galimybę tobulėti geriausioje krepšinio sistemoje Lietuvoje. Tikiu, kad komandos lyderiai atsiskleis pavasarį per atkrintamąsias“, – dėstė žalgiriečių treneris.

Šioje sezono stadijoje ne visi žalgiriečiai gali rungtyniauti MKL, o šiuo metu lyderio vaidmens ėmėsi Rokas Kabašinskas, kuris per mačą vidutiniškai renka po 16,5 taško ir 21,5 naudingumo balo, o šalia šių rodiklių atlieka ir po 7,5 rezultatyvaus perdavimo.

Talento kupina žalgiriečių ekipa, veikiausiai, MKL U17 grupėje turi giliausią rotaciją, o tuo džiaugiasi ir vasarą Lietuvos U16 rinktinei vadovavęs R. Rakutis.

„Jei visi žaidėjai bus sveiki, atkrintamosiose turėsime puikiai subalansuotą sudėtį: turime stiprius gynėjus, gerus metikus bei labai pajėgią priekinę liniją. Žinoma, žaidimo kokybę visada yra kur tobulinti“, – teigė specialistas.

Rokas Kabašinskas (KM Žalgiris I) | nuotr. mkl.lt

Gyvenimas už ketvertuko

Jei sezono starte išryškėjo lyderių ketvertai, tai už jo verda arši kova dėl vietų atkrintamosiose.

Geriausiai savo pozicijas sutvirtinę yra Panevėžio R. Sargūno SG/KKSC (3-3) krepšininkai, kurie įveikė tiesioginius oponentus dėl geresnių vietų KM Tornado (0-6), KM Perkūnas (1-5) bei Šiaulių KA Saulė (2-3).

Vis dėlto pralaimėjimas pačiose pirmosiose sezono rungtynėse namuose 72:84 KM Žalgiris II (1-4) buvo neplanuotas – žalgiriečiams tai buvo kol kas vienintelė pergalė šį sezoną.

Žydrūno Valuckio treniruojama ekipa yra itin priklausoma nuo Augusto Gaivenio ir Dominyko Butkos, kurie surenka net 52,6 taško iš 76,3 komandos pelnomų.

Butka panevėžiečiams renka po 27,2 taško, 12,2 atkovoto kamuolio ir 27,8 naudingumo balo, o A. Gaiveno vidurkiai siekia 25,4 taško, 11,6 atkovoto kamuolio ir 25 naudingumo balus.

Čempionate 7-12 vietas skiria vos viena pergalė, todėl sezono metu kova dėl atkrintamųjų turėtų išlikti labai artima.

Paklaustas apie galimą „juodąjį arkliuką“, R. Rakutis nenorėjo jo išskirti ir teigė, jog šiame čempionate dirba didelis būrys aukštos klasės trenerių, kurie bet kada gali nustebinti.

„U17 čempionate yra tikrai daug pajėgių komandų, kurias treniruoja puikūs treneriai, todėl staigmenų ir netikėtumų čia galime tikėtis kiekviename ture. Sunku išskirti vieną ekipą, kuri gali maloniai nustebinti“, – sakė R. Rakutis.

Statistikos lyderiai

Minėtieji D. Butka ir A. Gaivenis dominuoja ne tik savo komandoje, bet ir yra daugiausiai taškų čempionate per vienerias rungtynes renkantis žaidėjai.

Jiems už nugarų rikiuojasi po 24,7 taško per rungtynes pelnantys Rokas Jocius (KM Žalgiris II) ir Gytis Valickas (Sostinės KM I).

Būtent šis duetas lygoje dominuoja pagal naudingumo balus, o labiausiai išsiskiriantis aukštaūgis R. Jocius per dvikovą jų surenka net po 36, atkovodamas po 12,7 kamuolio. G. Valicko naudingumo balų vidurkis siekia 33.

Rakutis pripažino, jog ši karta išsiskiria savo talentu, tačiau nėra linkęs akylai išskirti statistikos grafų lyderių, nes, anot jo, visas krepšininkų potencialas atsiskleidžia atkrintamosiose.

„Tikrai yra ne vienas žaidėjas šiame čempionate, kuris demonstruoja puikius rezultatus, bet tikrieji lyderių veidai pasimatys finaliniame etape, kai reikės imtis atsakomybės lemiamose rungtynėse. Tikras lyderis geresniais padaro komandos draugus, o tai lemia pergales“, – baigė R. Rakutis.

Rokas Jocius (Lietuva) | nuotr. basketnews.lt