U17 VAIKINŲ ČEMPIONATO APŽVALGA: vidurio lentelės komandos taikosi į nusistovėjusį ketvertą

U17 VAIKINŲ ČEMPIONATO APŽVALGA: vidurio lentelės komandos taikosi į nusistovėjusį ketvertą

Moksleivių krepšinio lyga (LIDL – MKL) 2019-2020 metų sezone toliau apžvelgia U18, U17, U16 vaikinų bei merginų čempionatus.

Šį kartą supažindiname su situacija Jaunių U17 vaikinų čempionate, kur įsibėgėjo antrasis reguliariojo sezono ratas.

Didysis ketvertas ir ambicijos už jo

Čempionate ir toliau be pralaimėjimų išlieka praėjusių metų čempionai Klaipėdos V. Knašiaus KM (14-0), o už jų rikiuojasi dvi Vilniaus komandos – Sostinės KM I (14-2) ir Vilniaus KM I (12-2).

Reguliariajame sezone dažnai be pagrindninių žaidėjų besiverčiantys Kauno KM Žalgiris I (10-4) krepšininkai tvirtai žengia 4-oje pozicijoje ir būtent šios išvardintos komandos yra neabejotinos favoritės patekti į finalo ketvertą.

Turnyrinės lentelės viduryje verda taip pat arši kova – penktoje vietoje žengia Panevėžio SC/R. Sargūno SG (9-6), 6-oje – Šiaulių KA Saulė (8-7), 7-oje – KM Perkūnas (7-8).

Būtent pastarieji šį sezoną itin banguoja – čempionatą pradėję 1 pergale ir 6 pralaimėjimais vėliau kauniečiai šventė laimėjimus šešis kartus paeiliui ir tik pastarieji du pralaimėjimai Vilniaus komandoms neleidžia Roko Tumpos auklėtiniams turėti teigiamo pergalių ir pralaimėjimų balanso.

„Kiekvieną sezoną siekiame vis geresnio rezultato, bet sezono pradžioje to žaidimo pagerėjimo nematėme, todėl tai mus papildomai motyvavo ir dabar pavyko sugrįžti į kovą dėl geresnių pozicijų“, – sunkią sezono pradžią, kalbėdamas su „mkl.lt“, prisiminė KM Perkūnas lyderis Tautvydas Baltrušaitis.

Paprašytas įvardinti tą tikslą, kuris būtų geras jo atstovaujamai komandai, T. Baltrušaitis nevyniojo žodžių į vatą.

„Tikslai yra nei per dideli, nei per maži – norime išstumti vieną komandą iš didžiojo ketverto“, – teigė puolėjas.

Taikinys aukščiau ir pavojus žemiau

Nors didžiojo ketverto galia ir nekelia abejonių, T. Baltrušaitis regi taikinį, kurį perkūniečiai turi galimybių įveikti atkrintamosiose.

„Mano manymu, tiek mums, tiek kitoms, ne pirmojo ketverto komandoms, parankiausiai būtų žaisti su Sostinės KM I ekipa, – svarstė dvimetrinis atletas. – Jie nepasižymi tokiu ūgiu kaip likusios ketverto komandos.“

Vis dėlto kauniečiams reikia galvoti ne tik apie aukščiau žengiančias ekipas, bet ir apie šalia kovojančias komandas.

Kaip labiausiai nustebinusią komandą T. Baltrušaitis įvardino iš B diviziono atėjusią KA Saulės (8-7) komandą.

Turnyrinės lentelės kaimynams KM Perkūnas spalio mėnesį Šiauliuose nusileido 59:77, o galimybę atsirevanšuoti prie savų sirgalių turės kovo 31-ąją.

„Šiauliečiai, kurie atėjo iš B diviziono, tikrai stebina. Sunku pasakyti jų sėkmės priežastis: galbūt dėl to, jog pasipildė naujokais, o gal tiesiog turi daugiau motyvacijos nei kitos komandos“, – mintis dėliojo kaunietis.

Šiaulių KA Saulė – ASKA | nuotr. Krepšinio akademija Saulė

Sunkiausiai stabdomi varžovai

Tautvydas Baltrušaitis yra vienas labiausiai dominuojančių U17 grupės januolių, čempionate vidutiniškai renkantis po 21,6 taško, atkovojantis po 13,2 kamuolio ir renkantis po 24,1 naudingumo balo.

Pagal pelnomus taškus ir renkamus naudingumo balus atletas lygoje yra šeštas, o pagal atkovotus kamuolius – trečias.

Nepaisant itin solidžios statistikos, komentuodamas savo stiprybes T. Baltrušaitis pripažino, jog privalo patobulinti daugelį žaidimo elementų.

„Viena iš didžiausių mano stiprybių yra ūgis ir rankos, dėl kurių galiu sėkmingai kovoti dėl kamuolių bei susikurti antruosius šansus pelnyti taškus, bet padirbėti turiu dar daug kur. Neturiu metimo floateriu kaire ranka, reikia gerinti tritaškių procentą, veržiantis į pasirinktą pusę nekeičiu krypties“, – savo žaidimą komentavo šešiolikmetis.

Lygoje pagal naudingumo balus užtikrintai pirmauja KM Žalgiris II (4-10) atstovas Rokas Jocius, renkantis jų net po 34,3.

Būtent pastarąjį ir KM Žalgirio I vidurio puolėją Olegą Kojenetsą T. Baltrušaitis įvardino kaip sunkiausiai stabdomus varžovus.

„Tiek Rokas Jocius, tiek Olegas Kojenetsas pasižymi ūgiu ir puikiais judesiais nugara į krepšį, o dėl šių savybių individualiai jie praktiškai yra neuždengiami. Taip pat jie turi daug jėgos, o dvigubinti nesinori, nes abu pasižymi geru aikštės matymu“, – baigė puolėjas.

Oleg Kojenets (KM Žalgiris I) | nuotr. mkl.lt