U18 vaikinų čempionato apžvalga: geriausi individualūs pasirodymai, ryškėjantys favoritai ir autsaideriai

U18 vaikinų čempionato apžvalga: geriausi individualūs pasirodymai, ryškėjantys favoritai ir autsaideriai

LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lyga (LIDL – MKL) pradeda rubriką, kurioje reguliariai apžvelgsime 2022-2023 metų sezono LIDL-MKL vaikinų bei merginų čempionatus.

Šią savaitę jūsų dėmesiui –  Jaunių U18 vaikinų krepšinio čempionatas.

Ryškėjantys favoritai

Komandoms sužaidus po 2-4 rungtynes jau spėjo išryškėti lygos lyderiai. Čempionatą sėkmingai pradėjo Aurimo Puodžiūno vadovaujami Panevėžio SC auklėtiniai iškovodami tris pergales iš tiek pat galimų. Be pralaimėjimų taip pat žengia ir Vytenio Tupčiausko Vilniaus KM I. Tiesa, pastarieji čempionate kol kas yra sužaidę tik dvejas rungtynes.

Panašu, kad šiame sezone lyderių pozicijas ir toliau sieks išlaikyti praėjusio sezono Jaunių U17 čempionato nugalėtojai KA „Žalgiris“ II krepšininkai. Trenerio Arūno Visocko vadovaujami vaikinai šiame sezone iškovojo tris pergales bei patyrė vieną nesėkmę bei šiuo metu įsitaisė pirmojoje turnyrinės lentelės pozicijoje.

Vis dėlto sezono pradžioje išryškėjusių lyderių Panevėžio SC komandos strategas Aurimas Puodžiūnas nenorėjo sureikšminti.

Anot trenerio, čempionate yra ne viena labai stipri komanda, o gerą komandos žaidimą čempionato pradžioje lėmė kitos priežastys.

„Šiemet turime šiek tiek sustiprėjusią ir labai vieningą komanda. Vaikinai ryžtingai nusiteikę ir pasiruošę siekti kiekvienos pergalės. Psichologinis krepšininku pasiruošimas puikus, o rūbinėje turime puikią atmosferą.“, – sakė A. Puodžiūnas.

Praėjusį sezoną U17 čempionate už atkrintamųjų borto likę Panevėžio SC krepšininkai šiemet neslepia ambicijų pakovoti dėl kur kas aukštesnių pozicijų.

„Gerai pradėję čempionatą pradėjome sau kelti ir aukštesnius tikslus. Prieš prasidedant sezonui kalbėjome apie buvimą šešetuke.  Dabar, sėkmingai startavus matome save finaliniame ketverte ir tikime, kad šiemet galime žaisti su visomis komandomis. – “, – ryžtingai kalbėjo A. Puodžiūnas.

Panevėžio SC komandą papildęs Arnas Strikulys netruko tapti vienu iš komandos lyderiu.

Gynėjas LIDL-MKL U18 čempionate per sužaistas tris rungtynes vidutiniškai pelnė po 21,7 taško ir rinko po 22,3 naudingumo balo.

Sėkmingą jaunojo krepšininko įsiliejimą į komandą išskyrė ir A. Puodžiūnas, kuris supažindino su vasarą ekipoje įvykusiomis permainomis.

„Šiemet čempionatą pradėjo stipresnės sudėties nei įprastai. Komandą papildė praėjusiais metais su metais vyresniais rungtyniavę krepšininkai Matas Mickeliūnas ir Arnas Strikulys. Vaikinams puikiai pavyko įsilieti į žaidimą ir komandos žaidimas pastebimai geresnis.“, – teigė A.Puodžiūnas

Arnas Strikulys (Panevėžio SC) | nuotr. mkl.lt

Nuviliantis startas

Tuo metu autsaiderių gretos sezono starte išryškėjo labai greitai. Plungės SRC (0-3), Tornado KM I-„Alburnus“ (0-3), Marijampolės SC-„Kalstata“ (0-3), Biržų SC (0-2) savo pirmosios pergalės 2022-2023 metų sezone dar nesumedžiojo.

Jei mažiau patyrusių Marijampolės bei Biržų ekipų prastas sezono startas ir neturėtų labai stebinti, tai praėjusių metų finalinio ketverto dalyvių Plungės SRC prasta atkarpa, žiūrint iš šono, atrodo netikėta.

Vis dėlto Mindaugo Tamušausko auklėtiniams sezono starte kliuvo stiprūs varžovai – Panevėžio SC (3-0), Sostinės KM I-„Vilniaus duona“ (1-1) bei Vilniaus KM I(2-0).

Fortūna kol kas nesišypso ir Tornado KM I-„Alburnus“ krepšininkams. Pastarieji tiek sezono atidarymo rungtynėse su Kauno KA „Žalgiris“ I(2-1), tiek prieš V.Knašiaus KM(2-1) turėjo visus šansus iškovoti pergalę.

Dvikovoje su KM Žalgiris I ekipa Šarūno Zablockio auklėtiniai visas rungtynes kovojo kaip lygus su lygiais ir tik pačioje mačo pabaigoje nusileido 74:77, o rungtynėse su V.Knašiaus KM nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis mačo sekundėmis.

Likus žaisti septyniolika sekundžių Kasparas Latkauskas įmetė dvitaškį ir išvedė Tornado KM I-„Alburnus“ į priekį (83:82), likus 7 sekundėms iki mačo pabaigos Kristupas Leščiauskas atsakė taip pat tiksliu  dvitaškiu metimu (83:84) ir paliko Š.Zablockio auklėtiniams šansą išsigelbėti tačiau lemiamas Edvino Bublio metimas skriejo pro šalį, o kamuolį puolime sugriebusiam komandos draugui Armandui Bancevičiui metimo pataisyti nepavyko.

Lyderių pasirodymai

Jaunių U18 čempionate pagal pelnomus taškus bei naudingumo balus pirmauja Plungės SRC atstovas Nojus Radžius. Vaikinas vidutiniškai pelno 28,7 ir renka po 30,3 efektyvumo balo, o paskutinėse rungtynėse su Vilniaus KM I (2-0) surinko trigubą dublį pelnydamas 34 taškus, atkovodamas 10 kamuolių bei atlikdamas tiek pat rezultatyvių perdavimų. Gaila, sėkmingas žaidimas kol kas neatnešė ekipai nei vienos pergalės.

Čempionate taip pat labai pastebimas Kauno KM „Žalgiris“ II ekipos žaidėjas Augustas Navickas. Vidurio puolėjas per tris sužaistas LIDL-MKL reguliariojo sezono rungtynes vidutiniškai pelno po 16 taškų, atkovoja po 13,7 kamuolio ir renka 26,3 naudingumo balus. Jam puikiai talkina komandos draugas Aleksas Bieliauskas renkantis po 25 naudingumo balus.

Geru žaidimu išsiskyrė ir dviem pergalėm čempionatą pradėjusios Vilniaus KM I ekipos lyderis Artūras Vilutis. Šešiolikmetis čempionate vidutiniškai pelno 20 taškų bei renka 27 naudingumo balus.

Nojus Radžius (Plungės SRC) | nuotr. mkl.lt

Turnyrinė lentelė:

REGULIARUS SEZONAS
Nr. Komanda W/L Turnyriniai taškai
1. Kauno KM „Žalgiris“ II 3/1 7
2. Panevėžio SC 3/0 6
3. Šiaulių KA „Saulė“ – ŠSG 2/1 5
4. Kauno KM „Perkūnas“ 2/1 5
5. V.Knašiaus KM 2/1 5
6. Kauno KM „Žalgiris“ I 2/1 5
7. Vilniaus KM I 2/0 4
8. Sostinės KM I-„Vilniaus duona“ 1/1 3
9. Plungės SRC 0/3 3
10. Tornado KM I-„Alburnus“ 0/3 3
12. Biržų SC 0/2 2