Vokiečių milžino Vilniuje sukurtas komfortas padarė įspūdį A. Gronskiui: žinomas treneris aiktelėjo iš nuostabos

Vokiečių milžino Vilniuje sukurtas komfortas padarė įspūdį A. Gronskiui: žinomas treneris aiktelėjo iš  nuostabos

Vokietijoje garsiausių klubų arenų ir stadionų apšvietimu besirūpinanti bendrovė „Ledvance“ skiria dėmesio ir Vilniaus sporto salių tobulinimui.

Naujajame sezone Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) krepšininkai ir tūkstančiai Vilniaus bendrojo lavinimo mokyklų moksleiviai sportuos geresnėmis sąlygomis.

SKM kartu su pasaulinės apšvietimo rinkos lyderių „Ledvance” iš esmės atnaujino ir modernizavo Fabijoniškių gimnazijos ir Taikos progimnazijos sporto salių apšvietimą.

Tai yra itin retas reiškinys, kai privatus verslas kartu su viešąja įstaiga inicijuoja bendrojo lavinimo mokyklų atnaujinimo darbus. Kaip gi kilo ši idėja?

Vienas iš SKM įkūrėjų ir nenuilstantis idėjų akceleratorius Andrius Čerškus pastebi:

„Su Ledvance“ graži draugystė užsimezgė lygiai prieš metus. Bekalbėdami apie jaunimo švietimą, tiesiogine ir perkeltine prasme, supratome, kad mus sieja tos pačios vertybės. Mūsų organizacijoms svarbu vaikų gerovė ir tai, kad jie sportuotų saugioje ir sveikoje aplinkoje. Nuo šio rugsėjo tūkstančiai Vilniaus moksleivių turės kokybiškiausią apšvietimą. „Ledvance“ yra tikri savo srities profesionalai, bendradarbiaujantys su aukščiausio lygio Vokietijos futbolo ir krepšinio klubais, todėl nenuostabu, kad organizuojant apšvietimą Taikos progimnazijoje ir Fabijoniškių gimnazijoje buvo atsižvelgta į įvairias smulkmenas, kurios galiausiai ir sudaro bendrą paveikslą. Tikiuosi, kad tą pokytį vaikai pajaus jau artimiausiu metu.“

A.Čerškus pasidžiaugė socialiai atsakinga „Ledvance“ organizacija ir vylėsi, kad ateityje pavyks atnaujinti ir daugiau Vilniaus bendrojo lavinimo mokyklų sporto salių.

„Kuo daugiau šalyje atsiranda tokių privačių iniciatyvų, tuo greičiau vytosi pats švietimas, ugdymas. Viena valstybė ir savivaldybė nepajėgi pasirūpinti viskuo, todėl labai svarbu į visuomeninį gyvenimą ir gerbūvio kūrimą įsitraukti ir privačiam verslui.“

Šiuolaikišku apšvietimu džiaugiasi ir patys mokyklų atstovai. Taikos progimnazijos direktorės pavaduotojas ūkio ir administracijos reikalams Paulius Kapšys sakė:

„Pokytis – labai stiprus. Vien jau dėl to, kad seni šviestuvai pas mus „gyveno“ nuo mokyklos pastatymo laikų – 1985 m. Jie dažnai perdegdavo, naudojo daug elektros energijos, todėl pribrendo reikalas atsinaujinti. Pasikvietėme „Ledvance“ atstovus, kurie paskaičiavo, kokia apšvieta reikalinga būtent šiai sporto salei. Buvo pateiktas geras variantas ir dabar turime naujus, atsparius šviestuvus. Kitaip tariant, vietoj 90 lempų, dabar turime 20 LED šviestuvų, kurie šviečia kelis kartus geriau nei prieš tai buvęs apšvietimas. Atnaujintoje salėje sportuos 1050 mūsų mokinių, gera šviesa mūsų sporto salėje galės džiaugtis SKM, „Atakos“  mokyklų auklėtiniai ir visi kiti nuomininkai.“

Paulius Kapšys taip pat atkreipė dėmesį ir į finansinį aspektą.

„Esame paskaičiavę, kad apšvietimas mums atsipirks per dvejus metus ir po to eisime į „pliusą“. Dėkoju Vilniaus miesto savivaldybei, kuri šiais metais parėmė daugelį mokyklų įvairiais atnaujinimais. Smagu, kad jaunajai kartai galėsime suteikti gerą apšvietimą. Linkiu visiems gero sporto ir gerų rezultatų!”

Tuo metu Fabijoniškių gimnazijos direktorius Linas Janulionis sakė:

„Mūsų gimnazijai svarbu, kad mokiniai turėtų kuo geresnes mokymosi ir sportavimo galimybes. Naujus mokslo metus pasitinkame atsinaujinę ir tikimės, kad moksleiviai tai įvertins.“

 Tuo metu „Ledvance“ atstovas Gintas Malašauskas sutiko papasakoti apie techninius modernaus apšvietimo įgyvendinimo sprendimus:

„Su SKM vadovais pradėjome kalbėti apie teisingą ir sveiką apšvietimą ir tai, kad jis turi teigiamą įtaką mūsų visų savijautai ir sveikatai. Galiausiai kalba pakrypo apie tai, kad ne visose Vilniaus mokyklose yra teisingas apšvietimas. Nusprendėme bendromis jėgomis atnaujinti apšvietimą, kad vaikai jaustųsi komfortiškai. Kiekvienai mokyklai buvo pritaikyti labai individualūs sprendimai. Darydami modeliavimus, apšvietimo projektus įvertinome ir ekonomines naudas. Pavyzdžiui, Taikos progimnazijos mažojoje sporto salėje energijos suvartojimas buvo sumažintas kone keturis kartus. Palyginimui, vietoj 90 liuminescencinių lempų dabar turime 20, o pačios šviesos tapo daugiau. Tai reiškia, kad savivaldybė nuo šiol mokės už elektrą žymiai mažiau, tačiau pagrindinis fokusas vis tik buvo į vaikų sveikatą ir apšvietimą, kuris atitiktų higienos normas.“

Gintas Malašauskas jau išgirdo ir Arvydo Gronskio įspūdžius, kuriam kaip individualių įgūdžių „Skills Academy“ treneriui teko išbandyti naująjį Fabijoniškių gimnazijos apšvietimą.

„Visa ko esmė – vizualinis komfortas. Treneris A. Gronskis pabrėžė, kad dabar dirbti yra daug maloniau, o ankstesnis apšvietimas buvo lyg šuniui penkta koja (šypsosi). Labai malonu, kad geriausias Europos arenas kartu su Vilniaus „Ryto“ klubu aplankęs ir jose skambias pergales iškovojęs A. Gronskis įvertino ir „Ledvance“ pastangas. Žmonės kitą kartą net nesupranta, kad jaučiasi blogai ir išsiblaškę būtent dėl apšvietimo. Netinkamas apšvietimas neigiamai veikia ir nervinę sistemą. Turėjome tikslą, kad vaikams tas apšvietimas netrukdytų, o padėtų įsisavinti trenerio perteikiamas žinias.“

„Vos įėjus į sporto salę tampa jauku ir malonu. Jeigu atvirai, buvau taip nustebęs, kad net aiktelėjau. Niekada nebuvau susimąstęs, kad kokybiškas apšvietimas turi tiek daug įtakos.  Vienas džiaugsmas tokiose salėse treniruoti ir juolab žaisti“, – kalbėjo A. Gronskis.

G.Malašauskas tikisi, kad šios modernizuotos sporto salės – tik pirmosios kregždės SKM ir „Ledvance“ partnerystėje:

„Tikrai norisi padėti ir kitoms mokykloms bei jose sportuojantiems vaikams. Labai daug priklauso nuo pačios mokyklos noro kažką keisti, tobulėti. Galime atlikti auditą, viską įvertinti ir pateikti pasiūlymą. Šiai dienai turime bent 5–6 skirtingus variantus, kuriuos galime pritaikyti pagal individualius mokyklų poreikius. Pajuokaujant galima netgi pasakyti, kad esant naujam apšvietimui netgi krepšinio rungtynių nuotraukos bus gražesnės, kas šiais socialinių tinklų laikais yra labai svarbu“, – linksmai pastebi „Ledvance“ atstovas. G. Malašauskas.

„Man labai patinka 2023–2024 m. SKM sezono šūkis „Pirmas krepšinyje. Pirmas gyvenime.“ Kaip ir krepšinyje, taip ir gyvenime šviesa yra labai svarbus dalykas, kuris mus stimuliuoja ir mums padeda. Norime prisidėti prie to šūkio ir padėti tapti pirmiems ne tik krepšinio aikštėje. Žinoma, su malonumu seksime Arvydo Gronskio vadovaujamos komandos „SKM-I Ledvance“ pasirodymą Moksleivių krepšinio lygoje ir linkėsime kuo didžiausios sėkmės. Svarbiausia, kad vaikai tuos rezultatus pasiektų jausdami malonumą, o mes visokeriopai prisidėsime, kad jų ateitis būtų šviesesnė.“

Priminsime, kad 2023–2024 m. sezone „SKM-I Ledvance“ komanda rungtyniaus elitiniame Moksleivių krepšinio lygos (MKL) U13 A divizione.

Komandai vadovaus ilgametis Vilniaus „Ryto“ treneris Arvydas Gronskis. Būdamas Rimo Kurtinaičio asistentu A. Gronskis 2008–2009 m. su „Ryto“ klubu laimėjo visus įmanomus titulus, tarp kurių – Europos taurės ir Lietuvos krepšinio lygos (LKL) trofėjus.

A.Gronskis daugelį metų vadovavo Vilniaus „Ryto“ jaunimo komandai, su kuria 2018 m. laimėjo Eurolygos jaunimo finalinį etapą.

Vienas iš pasaulinės apšvietimo rinkos lyderių „Ledvance“ bendradarbiauja su Leverkuzeno „Bayer“ (Vokietija) futbolo klubu, kuris 2023–2024 m. „Bundesliga“ sezoną pradėjo dvejomis pergalėmis ir dabar yra tarp geriausių lygos komandų.  Profesionalų apšvietimą aukščiausio lygio sporto renginiuose garantuojanti „Ledvance“ įmonė taip pat yra Hamburgo „Towers“ krepšinio klubo techninė partnerė. Ši ekipa rungiasi aukščiausioje Vokietijos „Bundesliga“ divizione ir artėjantį sezoną žais Europos taurėje. Tarp „Ledvance“ draugų – ir vienas tituluočiausių Europoje Vokietijos rankinio klubų Kylio THW.

skm.lt straipsnis