Naujienos iš sostinės: „1×1“ turnyre apsilankęs RKL čempionas įsitikinęs, kad Lietuvoje auga stipri karta

Naujienos iš sostinės: „1×1“ turnyre apsilankęs RKL čempionas įsitikinęs, kad Lietuvoje auga stipri karta

Projektas „Pažink sportą su „Skills Academy“ tęsia kelionę po Lietuvą. Šįkart individualių įgūdžių populiarinimo programa lankėsi šalies sostinėje Vilniuje.

Savaitgalį vykusiame „1 prieš 1“ turnyre jėgas išbandė beveik 50 moksleivių. Iš pradžių kovos užvirė grupių etape, o atkrintamąsias jaunieji krepšininkai pradėjo nuo ketvirtfinalio etapo.

Turnyro dalyviai varžėsi penkiose amžiaus grupėse, o prizininkus ir nugalėtojus apdovanojo Regionų krepšinio lygos (RKL) čempionu su Vilniaus „Steku“ 2021–2022 m. tapęs Lukas Pivoriūnas.

20-metis krepšininkas liko maloniai nustebintas jaunųjų vilniečių pasirodymais:

„Jeigu atvirai, nesitikėjau, kad dešimtmečiai ar dvylikamečiai turi tokius kamuolio valdymo įgūdžius. Žiūrint į jų prasiveržimus, metimus ir jau dabar turimą įgūdžių paketą, likau ne kartą maloniai nustebintas. Akivaizdu, kad auga stipri lietuvių karta. Palinkėsiu jiems neužriesti nosies, nes tai yra tik pati jų kelio pradžia.“

L.Pivoriūnas šį sezoną kartu su „Steko“ klubu rungsis Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL).

Nuo 2021 m. rudens vykstantis „Pažink sportą su „Skills Academy“ projektas su 1×1 bei 3×3 turnyrais jau aplankė 23 miestus. Iš viso projekto metu planuojama aplankyti 48 Lietuvos miestus ir miestelius. Pagrindinis projekto tikslas – sveikos gyvensenos propagavimas ir dalijimasis gerosios praktika patirtimi.

Susirinkę tėveliai modernioje Gabijos progimnazijos salėje turėjo galimybę stebėti savo atžalų pasirodymus ir krepšinio techniką, kurią vaikai gludino vasarą vykusių individualių treniruočių metu.

Projekto „Pažink sportą su „Skills Academy“ vadovas Vidas Svetikas, kalbėdamas apie „1 prieš  1“ turnyrą Vilniuje, sakė:

„Labai malonu matyti, kokiais žingsniais tobulėja mūsų jaunimas. Pasaulio krepšinio čempionate dar kartą pamatėme, kad pergalingas ir modernus krepšinis yra paremtas individualiais įgūdžiais ir žaidimu „1 prieš 1“. Anksčiau turnyrus rengdavome mažesniuose miestuose, o šį kartą ajo ir sostinės eilė, kur gabių krepšininkų tikrai netrūksta. Labai smagu, kad vaikai nuo mažų dienų drąsiai žengia ant parketo ir pasitinka iššūkius. Kai kam šiandien buvo pirmosios rungtynės (šypteli). Džiugu, kad kartu su Sporto rėmimo fondu ir Nacionaline sporto agentūra galime prisidėti prie sporto masiškumo, formuoti teisingus įpročius, įkvėpti vaikams drąsos ir taip prisidėti prie geresnės Lietuvos krepšinio ateities.“

Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

Naujienos autorius: Skills Academy