Aiškūs mergaičių ir berniukų U12 Pirmojo iššūkio čempionato finalininkai

Klaipėdoje prasidėjo LIDL – MKL Pirmojo iššūkio finalo ketverto kovos, po kurių paaiškėjo jauniausiųjų grupės finalininkai tiek mergaičių, tiek berniukų grupėse.

Siūlome susipažinti, kaip dvylikamečiams sekėsi pusfinaliuose ir ką žiūrovai galės išvysti šeštadienį, turnyro finalinę dieną.

Favoritės patvirtino statusą

Finalo ketvertas prasidėjo dvikova tarp šeimininkių Klaipėdos V. Knašiaus mergaičių ekipa ir Kauno KM Žalgirio I krepšininkių.

Laikinosios sostinės ekipa 79:62 (25:24, 20:11, 13:14, 21:13) įveikė V. Knašiaus KM ir žengė į turnyro finalą.

Antrąją vietą reguliariajame sezone užėmusios žalgirietės dviženklį pranašumą spėjo įgyti dar iki pertraukos – 45:35.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje komandas skyrė tik septyni taškai (51:58), tačiau tuomet kaunietės laimėjo atkarpą 7:1 (65:52) ir užtikrintai įveikė klaipėdietes – 79:62.

Nugalėtojų gretose fantastišką pasirodymą surengė Akvilė Babraitytė. Jaunoji krepšininkė pelnė net 43 taškus ir atkovojo 15 kamuolių.

Babraitytei neblogai talkino 28 taškus surinkusi ir 7 kamuolius atkovojusi Gustė Dziatkauskaitė.

Klaipėdiečių ekipoje, kurios reguliariajame sezone užėmė trečiąją vietą, išsiskyrė 35 taškus pelniusi ir 9 kamuolius atkovojusi Karolina Drakšaitė.

Knašiaus KM: K. Drakšaitė 35 tšk. (12/29 dvit., 8/12 baud., 9 atk. kam.), J. Mockevičiūtė 19 tšk. (7/23 dvit., 5/12 baud., 12 atk. kam.).

KM Žalgiris I: A. Babraitytė 43 tšk. (20/30 dvit., 3/12 baud., 15 atk. kam., 5 kld., 3 blk.), G. Dziatkauskaitė 28 tšk. (10/33 dvit., 5/12 baud., 3 blk.), S. Zalialajeva 6 tšk. (20 atk. kam.).

Antrajame pusfinalyje reguliariojo sezono nugalėtojos Vilniaus KM I krepšininkės 62:39 (9:8, 18:6, 20:9, 15:16) įveikė Marijampolės ŽSM – CIE LT FORGE ekipą ir išliko šį sezoną nepralaimėjusios.

Šeštadienį vilnietės finale susikaus su žalgirietėmis, o marijampolietės dėl bronzos medalių kovos su V. Knašiaus KM.

Suvalkietės čempionato favoritėms vilnietėms priešinosi tik pirmajame kėlinyje, kurį pralaimėjo minimaliu rezultatu (8:9).

Antrajame ketvirtyje sostinės ekipa įjungė aukštesnę pavarą ir įgijo dviženklį pranašumą – 27:14.

Po pertraukos vilniečių pranašumas abejonių nebekėlė ir jos iškovojo užtikrintą pergalę – 62:39.

Aiškus skirtumas tarp komandų atsispindėjo rezultatyvių perdavimų grafoje, kurių vilnietės atliko 16, o priešininkės – 0.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidusi Rusnė Utkaitė surinko dvigubą dublį: 13 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

Marijampolietėms 21 tašką pelnė ir 8 kamuolius atkovojo Rosita Rusovičiūtė. Vis dėlto suvalkietė suklydo 11 kartų.

Vilniaus KM I: R. Utkaitė 13 tšk. (10 atk. kam., 5 per. kam.), A. Kerulytė 11 tšk., G. Vaičiūnaitė 9 tšk. (1/8 baud.), J. Bajarūnaitė 4 tšk. (2/14 dvit., 22 atk. kam.).

Marijampolės ŽSM: R. Rusovičiūtė 21 tšk. (4/25 dvit., 13/27 baud., 8 atk. kam., 11 kld.), R. Norkevičiūtė 12 tšk. (6/16 dvit., 9 kld.).

12:00 val.: Dėl I vietos | Vilniaus KM I – KM Žalgiris I

Finalinio ketverto varžybos vyks Vlado Knašiaus krepšinio mokykloje, Dubysos g. 10, Klaipėda

Neužmirškite paspausti „Dalyvausiu“ oficialiame Facebook renginyje čia>>>

Fantastiškas uostamiesčio derbis

Berniukų grupės pusfinalius pradėjusios Knašiaus KM I ir Klaipėdos KM žiūrovams padovanojo fantastišką reginį.

Dvikovoje prirekė pratęsimo, per kurį pergalę šventė Klaipėdos KM – 78:73 (11:18, 18:15, 17:22, 23:14, 9:4).

Andriaus Majauskio auklėtiniai pirmą kartą į priekį rungtynėse išsiveržė 40-ąją minutę (67:66), o likus trims minutėms iki mačo pabaigos dar atsilikinėjo dviženkliu skirtumu – 55:66.

Įspūdingai į dvikovą sugrįžę Klaipėdos KM krepšininkai, likus pusei minutės iki ketvirtojo kėlinio pabaigos, jau turėjo trijų taškų pranašumą (69:66), tačiau Knašiaus KM nepasidavė ir tikslus Nikitos Čikunovo dvitaškis metimas išplėšė pratęsimą – 69:69.

Vis dėlto, kovotojų charakterį pademonstravę, Klaipėdos KM jaunuoliai pratęsime susitvarkė su priešininkais ir iškovojo dramatišką pergalę – 78:73.

Nugalėtojams dvigubą dublį surinko Matas Liotisas – 23 taškai ir 11 atkovotų kamuolių.

Viliaus Stanišausko auklėtinių nuo pralaimėjimo neišgelbėjo puikus N. Čikunovo pasirodymas. Krepšininkas pelnė 32 taškus ir atkovojo 9 kamuolius.

Knašiaus KM: N. Čikunovas 32 tšk. (6/15 dvit., 6/13 trit., 9 atk. kam., 5 kld.), T. Rinkevičius 11 tšk. (8 atk. kam., 6 kld.), J. Švaras 10 tšk.

Klaipėdos KM: M. Liotisas 23 tšk. (9/26 dvit., 11 atk. kam.), T. Augustauskas 17 tšk., J. Sadauskas 12 tšk., K. Gliožys 10 tšk. (9 atk. kam.).

Antrajame pusfinalyje Sostinės KM I – #TRVLTM 76:69 (24:18, 23:15, 22:17, 7:19) įveikė KM Perkūno krepšininkus.

Finale vilniečiai susikaus su pusfinalyje dramatišką pergalę pasiekusiais Klaipėdos KM vaikinais, o kauniečiai dėl trečiosios vietos žais su V. Knašiaus KM I.

Sostinės ekipa pusfinalyje dominavo nuo pirmųjų minučių, o prieš lemiamą kėlinį turėjo įtikinamą pranašumą – 69:50.

Vis dėlto KM Perkūnas nesudėjo ginklų ir jau 35-ąją minutę komandas skyrė tik septyni taškai (64:71).

Modesto Bižio auklėtiniai atkūrė intrigą dvikovoje, tačiau galutinai mačo eigos perlaužti nesugebėjo ir nusileido varžovams – 76:69.

Nugalėtojams galingą dvigubą dublį surinko Dovidas Buika – 13 taškų ir 16 atkovotų kamuolių.

Dvigubą dublį kauniečių ekipoje surinko Kajus Gerdžiūnas, pelnęs 18 taškų ir atkovojęs 11 kamuolių.

Sostinės KM I: J. Milovanovas 14 tšk., D. Buika (1/7 baud., 16 atk. kam.) ir E. Sirgedas po 13 tšk.

KM Perkūnas: D. Grunkis 19 tšk. (8/12 dvit.), K. Gerdžiūnas 18 tšk. (11 atk. kam., 5 kld.), J. Jančiauskas 10 tšk.