Pralaimėjimo kartėlio sezone nepatyrusios Vilniaus KM I krepšininkės – Pirmojo iššūkio čempionės

Klaipėdoje finišavo LIDL – MKL Pirmojo iššūkio mergaičių grupės kovos, po kurių komandos išsiaiškino galutines vietas.

Vilnietės išliko nepralaimėjusios

Didžiajame finale reguliariojo sezono nugalėtojos Vilniaus KM I krepšininkės 70:52 (14:14, 25:2, 13:24, 18:12) įveikė Kauno KM Žalgirio I ekipą ir tapo turnyro čempionėmis.

Gitauto Kievino auklėtinės šį sezoną nei karto nepatyrė pralaimėjimo kartėlio.

Sostinės ekipai pergalę lėmė fantastiškai sužaistas antrasis kėlinys, kurį vilnietės laimėjo net 25:2 ir įgijo triuškinamą persvarą – 39:16.

Kaunietės trečiąjį ketvirtį pradėjo atkarpa 14:2 (30:41), o trečiojo kėlinio pabaigoje atsilikinėjo jau tik 10 taškų skirtumu (40:50).

Vis dėlto vilnietės galutinai nepaleido rungtynių kontrolės ir užtikrintai užbaigė dvikovą – 70:52.

Rezultatyviausiai nugalėtojų ekipoje žaidusi Rusnė Utkaitė pelnė 11 taškų. Krepšininkė taip pat atkovojo 7 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Laikinosios sostinės ekipoje dar vieną fenomenalų pasirodymą surengė Akvilė Babraitytė. Žalgirietė pelnė 38 taškus ir atkovojo 25 kamuolius.

Vilniaus KM I: R. Utkaitė 11 tšk. (4/12 dvit., 3/8 baud., 5 rez. perd.), G. Vaičiūnaitė (3/14 dvit.) ir M. Boreišytė po 9 tšk., G. Liužinaitė 8 tšk. (4/17 dvit., 9 atk. kam., 6 kld.).

KM Žalgiris I: A. Babraitytė 38 tšk. (14/39 dvit., 10/17 baud., 25 atk. kam., 7 kld.), S. Zalialejeva (3/12 dvit., 16 atk. kam.) ir G. Dziatkauskaitė (2/16 dvit., 8 kld.) po 6 tšk.

Šeimininkės pasidabino medaliais

Kovoje dėl 3-iosios vietos šeimininkių Klaipėdos V. Knašiaus KM ekipa 62:50 (18:11, 16:11, 24:11, 4:17) įveikė Marijampolės ŽSM –CIE LT FORGE mergaites ir pasidabino bronzos medaliais.

Klaipėdietės jau pirmoje mačo dalyje pabėgo į priekį ir įgijo dviženklį pranašumą – 34:22.

Po pertraukos Dianos Anužienės auklėtinės nemažino apsukų ir prieš paskutinį ketvirtį turėjo triuškinamą persvarą – 58:33.

Ketvirtajame kėlinyje suvalkietėms pavyko sumažinti atsilikimą, tačiau tai mačo baigties nepakeitė ir šeimininkės iškovojo užtikrintą pergalę – 62:50.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo 32 taškus pelniusi Karolina Drakšaitė.

Justė Mockevičiūtė klaipėdietėms surinko galingą dvigubą dublį – 26 taškai ir 15 atkovotų kamuolių.

Marijampoliečių gretose rezultatyviausiai žaidė Rosita Rusovičiūtė, pelniusi 24 taškus.

Knašiaus KM: K. Drakšaitė 32 tšk. (14/35 dvit.), J. Mockevičiūtė 26 tšk. (10/25 dvit., 6/17 baud., 15 atk. kam., 6 kld., 3 blk.).

Marijampolės ŽSM: R. Rusovičiūtė 24 tšk. (7/24 dvit., 10/18 baud., 5 kld.), R. Valaitytė (4/12 dvit., 2/8 baud., 5 kld.) ir E. Dapkūnaitė (5/14 dvit.) po 10 tšk.