Artėjantį savaitgalį Vilkaviškyje laukiama įspūdingos Vaikinų U15 B diviziono šventės (Trenerių komentarai)

Artėjantį savaitgalį Vilkaviškyje laukiama įspūdingos Vaikinų U15 B diviziono šventės (Trenerių komentarai)

Šį ketvirtadienį Vilkaviškio sporto ir pramogų centre startuos Vaikinų U15 B diviziono finalinis ketvertas, kuriame ginklus surems 4 ekipos iš Kauno, Ukmergės, Vilniaus ir Vilkaviškio.

Pirmajame pusfinalyje dėl bilieto į finalą kovos antroje vietoje reguliariame sezone finišavę KM „Perkūno“ ir trečios vietos savininkai – Ukmergės SC atstovai.

Antrasis pusfinalis bus dar karštesnis, nes namų sienas ginsianti NKA-Perlas-„Coffee loft“ komanda kovos su visuomet ambicinga Sostinės KM II kompanija. Sostinės krepšinio mokyklos atstovai reguliariame sezone buvo ketvirti, o Justo Bagurskio vedami suvalkiečiai patyrę vos vieną nesėkmę finišavo pirmi.

Prieš lemiamas kovas pakalbinome trenerius ir paklausėme su kokiomis mintimis atvyksta į Vilkaviškį.

KM „Perkūno“ treneris Tadas Lukauskas (2 vieta, 14-4)

Kaip manote kokie bus pagrindiniai pusfinalio rungtynių akcentai?

Sveikas protas, neperskubėjimas ir mūsų komandinė koncentracija visas 40 minučių.

Kuo išsiskiria Jūsų priešininkas?

Priešininkas turi keletą vedančių žaidėjų, kuriuos reikės sustabdyti. Įvykdžius namų darbus gynyboje ir pristabdžius šiuos žaidėjus, tokiu atveju tikrai padidinsime savo šanus laimėti rungtynes.

Kaip manote ar gali keistis galutinė prizininkų lentelė, lyginant su reguliaraus sezono turnyrine lentele?

Finalo ketverte viskas įmanoma! Finaliniame ketverte iš esmės klysti negali. Labai greitai vienos pralaimėtos rungtynės gali pakeisti arba sujaukti turėtus planus. Tad kaip sakau, viskas gali būti visiškai priešingai nei buvo reguliariame sezone.

 

Ukmergės SC, Justinas Sakalauskas (3 vieta, 13-5)

Kaip manote, kokie bus pagrindiniai akcentai pusfinalio rungtynėse?

Be abejonės, koncentracija ir susikaupimas rungtynėms. Jau antrus metus dalyvausime, tad žinome kas laukia tokio mąsto renginiuose. Neslėpsiu, iš vaikinų tikiuosi didelio noro ir geros energijos.

Apie priešininkus trumpai, kokias pastabas sau pasirašėte?

„Perkūno“ komanda gerai pataikanti, turi puikius žaidėjus, kurie moka tam tikrose situacijose susikurti progas sau ir draugams, gynyboje taip pat gerai ištreniruota ekipa, tad reziumuojant laukia sunki kova. Reikės rasti būdų, kaip uždaryti jų svarbius tris žaidėjus.

Jūsų manymu, ar gali keistis galutinė prizininkų lentelė, lyginant su reguliaraus sezono turnyrine lentele?

Aš manau, kad tikrai taip. Pavyzdžiui lyginant praeitų metų čempionato baigtį, tai prisiminkime, jog Palanga buvusi ketvirtoje vietoje iškovojo pirmąją vietą.

Tad ir šįmet čia tikrai gali būti visokių siurprizų.

Vėlgi iš vienų varžybų žaidžiant, kam labiau sukris tie metimai, tritaškiai, vidutiniai, tas ir laimės tas rungtynes. Noriu pabrėžti, kad visos keturios komandos yra beveik apylygės, tad žiūrovų laukia labai įdomus finalinis ketvertas.

 

Sostinės KM, Gediminas Bražionis (5 vieta, 10-8)

Kaip manote kokie bus pagrindiniai akcentai pusfinalio rungtynėse, kaip vertinate savo varžovą?

Varžovų komanda yra pakankamai gerai sukomplektuota, turi lygius žaidėjus, nėra daug silpnų vietų, tai vienas iš pagrindinių dalykų su kuo reikės susitvarkyti, tai eliminuoti jų greitą puolimą.

Man kaip treneriui bus labai įdomu stebėti savo komandos progresą, kaip vaikai sugebės susitvarkyti su varžybiniu stresu. Įdomu į kurią pusę jį pakreipsime – sau naudinga linkme, ar atvirkščiai. Nereikia slėpti, į finalinį ketvertą važiuosime mėgautis procesu.

Kaip manote ar gali keistis galutinė prizininkų lentelė, lyginant su reguliaraus sezono turnyrine lentele?

Manau, kad gali. Visos keturios komandos pakankamai stiprios. Aš tikiuosi, kad keisis, o kaip bus matysime.

Kas, jūsų manymu, yra finalo ketverto favoritai?

Aš manau, kad NKA-„Perlas“ yra finalinio ketverto favoritai, tiek mūsų pusfinalyje, tiek ir visame finaliniame ketverte. Ne veltui komanda reguliariame sezone yra suklupusi tik vieną kartą.

Labai svarbus dalykas žaidžiant finalinius ketvertus, ypatingai dar mažame vaikų amžiuje yra namų salės pranašumas. Tad aš manau, kad favoritai yra Vilkaviškio ekipa, tačiau kamuolys yra apvalus. Visos atvykstančios komandos stengsimės kovoti, prasibrauti į finalą, ir žinoma laimėti jį.

 

NKA-Perlas-„Coffee loft“, Justas Bagurskis (1 vieta, 17-1)

Kaip manote kokie bus pagrindiniai akcentai pusfinalio rungtynėse?

Iš krepšinio pusės pusfinalio varžybos yra tos, kurios neatspindi viso reguliaraus sezono. Reguliariajame sezone mes prieš Vilniaus komandą laimėjome 10 ir didesniu taškų skirtumu, tačiau tai nereiškia jog pusfinalyje bus lengva ir rezultatas pats savaime sukris.

Visko gali būti, kad pusfinalyje bus sunkiausios sezono rungtynės, bet taip ir turi būti, nes čia jau finalinis etapas.

O kaip vertinate savo priešininkus?

Pradėjome ruoštis prieš daugiau nei savaitę. Po ketvirtfinalio etapo turėjome gana ilgą laiko tarpą pasiruošti svarbiausioms kovoms. Ar tai bus į naudą, paaiškės ketvirtadienį.

Vis tik manau, kad prieš Vilniaus komandą savo pranašumą turėtume įrodyti. Sostinės komanda pasižymi tikrai agresyvia, energinga gynyba, kas mums prieš juos kelią problemų, tačiau mes turime aukštesnio meistriškumo žaidėjų ir tikime, kad viskas baigsis sėkmingai.

Kaip manote ar gali keistis galutinė prizininkų lentelė, lyginant su reguliaraus sezono turnyrine lentele?

Geras įrodymas, kad Sostinės krepšinio mokykla iš 5 vietos reguliariame sezone jau šoktelėje į minimum 4 vietą. Tad Final4 šventėje visų komandų sportinė sėkmė ant svarstyklių padėta lygiomis dalimis ir žiūrovai gali tikėtis bet ko.

Pasinaudodamas proga norime pakviesti Jus į Vilkaviškį. Nesvarbu kurios komandos krepšinio sirgalius esate, visų lauksime išskėstomis rankomis. Atvykite, palaikykite savo mėgiamas komandas, žaidėjus, padarykime visi kartu gražią šventę!