Norite išvysti įnirtingas krepšinio kovas? Šeštadienį-sekmadienį į Klaipėdą atvykite palaikyti Vaikinų U16 FINAL4 komandų! (Trenerių komentarai)

Norite išvysti įnirtingas krepšinio kovas? Šeštadienį-sekmadienį į Klaipėdą atvykite palaikyti Vaikinų U16 FINAL4 komandų! (Trenerių komentarai)

Gilias krepšinio tradicijas turintis Klaipėdos miestas gegužės 11-12 dienomis kviečia Jus apsilankyti Vaikinų U16 A diviziono finalinėse kovose. Šeštadienį-sekmadienį V. Knašiaus krepšinio mokykloje vyksiantis renginys sukvies 4 ambicingas ekipas, kurių epicentre žinomi strategai ir aišku, nemažas būrys perspektyvių jaunuolių.

Šeštadienį šventė startuos pirmuoju pusfinaliu, kuriame šeimininkai V.Knašiaus KM I (Treneris – Vilius Stanišauskas) sieks bilieto į finalą kovojant su Sostinės KM II (Treneris – Rokas Kasparavičius) komanda.

Įdomu pažymėti, kad V. Stanišausko auklėtiniai reguliariame sezone per 22 sužaistus turus patyrė vos vieną nesėkmę. Sezono starte, dar 2023 metais rugsėjo 30 dieną, klaipėdiečiai vienintelį pralaimėjimo kartėlį patyrė prieš Panevėžio atstovus ir po šios nesėkmės ekipa daugiau nei karto neklupo.

Tuo tarpu Sostinės KM II ekipa į finalinį etapą atvyksta taipogi geros nuotaikos. Reguliariame sezone trenerio Roko Kasperavičiaus auklėtiniai finišavo 5 vietoje (13-9) ir ketvirtfinalio etape įveikė ambicingą Andriaus Šležo treniruojamą ekipą (90:77 ir 88:80).

Antrajame pusfinalyje susigrums Klaipėdos KM (Treneris – Mindaugas Stašys) ir Kauno KM „Žalgiris“ I (Treneris – Remigijus Bardauskas) komandos. M. Stašio auklėtiniai šiame sezone du kartus nusileido KM „Žalgiris“ I komandai (65:88 ir 61:94). Vis tik prieš pat finalines Vaikinų U16 A diviziono kovas uostamiesčio krepšininkai pateikė rimtą paraišką ketvirtfinalyje eliminuodami vienus iš čempionato lyderių – Tornado I ekipą.

Tad prieš intriguojančias kovas Klaipėdoje pakalbinome visus FINAL4 šventės trenerius. Kaip sekasi ir kokiomis nuotaikomis gyvena komandų strategai pateikiame Jums šiuose komentaruose.

 

V.Knašiaus KM I, Vilius Stanišauskas, 1 vieta, 21-1

Kaip manote, tai, kad būsite šeimininkai – bus papildomas psichologinis spaudimas komandai ar atvirkščiai, virs papildomu 6 žaidėju Jums?

Aš jau kalbėjau su keliais treneriais ir kolegomis apie tai. Ar tai yra namų pranašumas ar ne. Gal vienais atvejais taip, kitais ne, tačiau noriu priminti, kad šitos amžiaus grupės 2008 m. gimimo čempionate dar kol kas nei viena finalo ketverto namų komanda nelaimėjo čempionato. Čia kaip pavyzdys, bet sakau, to nesureikšminu, tiesiog ruošiamės rungtynėms, žinome, kad reguliariajame sezone buvome pirmi, todėl ir finalo ketvertą pasitinkame tikslingomis ir ambicingomis nuotaikomis.

Kaip vertinate savo pusfinalio varžovą, kur matote jų stiprybes, silpnybes?

Labai stipri komanda, po naujų metų jie susijungė ir iš dviejų komandų sudarė vieną. Turi daug lygiaverčių žaidėjų. Nėra tokių kur galėtum išskirti kaip visišką lyderį, tas turbūt jų ir yra stiprybė. Sakyčiau tokia pati komanda esame ir mes: neturime tokio vieno išreikšto lyderio, turime ne vieną iniciatyvos galintį imtis žaidėją, todėl tikrai laukia labai įdomi kova. Gerbiame savo varžovus ir žinome, kad rungtynėse bus tikrai sunku.

 

Sostinės KM II, Rokas Kasparavičius, 5 vieta, 13-9

Kokiomis emocijos pasitinkate finalo ketvertą?

Tikriausiai šventiškomis. Praėjusį sezoną neturėjome tokios džiaugsmo, tad džiaugiamės sugrįžę. Savo pirminius tikslus pasiekėme, tad į būsimą šventę atvyksime geros nuotaikos, kovingai ir šventiškai.

Kokius ruošiate namų darbus prieš šeimininkus?

Specialių kažkokių paruoštukų nedarysime. Kaip ir visą sezoną kryptingai dirbame, treniruojamės ir į FINAL4 atvykstame duoti gerą kovą. Kaip sako jaunimas neapsikrauname.

Ar daug sirgalių turėsite Klaipėdoje?

Nežinau, bet tikiuosi, tikiuosi. Pamatysime šeštadienį-sekmadienį (šypsosi).

 

Kauno KM „Žalgiris“ I, Remigijus Bardauskas, 3 vieta, 17-5

Treneri, kaip vertinate savo būsimus priešininkus, kuriuos į pergales veda NKL krepšinio aikštelėje siaučiantis M. Stašys?

Taip, Klaipėdos komanda turi labai stiprų, gudrų trenerį, trenerį žaidėją, kuris sukaupęs didelę patirtį krepšinio aikštelėje ir moka ją pritaikyti jaunimui. Puikiai suprantame, kad treneris mums bus paruošęs siurprizų. Kad priešininkai tikrai grėsmingi, tai jie įrodė ketvirtfinalyje eliminuodami praėjusių metų čempionus. Kadangi jie žaidžia namuose, savų žiūrovų palaikymą tikrai jaus.

Nors jie nerodė įspūdingų rezultatų reguliariame sezone, bet lemiamas kovas  tikrai moka žaisti. Manau, labai svarbu bus skirti didelį dėmesį jų pagrindiniam žaidėjui Dominykui Agajevui, kuris sprendžia svarbiausius rungtynių momentus. Be abejonės ruošiamės, vaikinai nusiteikę kovingai, rimtai dirba treniruotėse.

Kokius pagrindinius akcentus išskirtumėte pusfinalio rungtynėse?

Jau minėjau, kad pagrindiniu akcentu bus – kiek įmanoma daugiau pristabdyti jų lyderį Dominyką. O mums žaisti savo žaidimą, ką žaidėme visą sezoną. Taip pat kuo greičiau prisitaikyti prie netikėtumų, bei išvengti duobių žaidime.

Ir pabaigai treneri, ar didelę sirgalių armiją atsiveš Kaunas?

Taip, tikrai laukiame savų žiūrovų palaikymo!

 

Klaipėdos KM, Mindaugas Stašys, 7 vieta, 11-11

Kokių vaistų reiks rasti, norint įveikti „Žalgirio“ barjerą?

Aš manau, kad reikės taip pat žaisti kaip žaidėme ketvirtfinalio serijoje. Nepaisyti autoritetų ar žiūrėti, kad jie reguliariame sezone buvo už mus aukščiau.

Reikės išeiti su tokia pat gera energija, padaryti gerą darbą gynyboje, protingai žaisti puolime. Reikės kiekvieno žaidėjo indėlio. Tik sudėjus prie visų šių punktų varneles, galėsime tikėtis pergalės.

Įveikus ketvirtfinalio barjerą komanda turbūt dar daugiau motyvuota?

Taip, iš tikrųjų norėčiau paminėti, kad komanda pirmą kartą pateko į finalinį ketvertą. Daug metų trūko to mažo žingsnelio ir todėl labai džiaugiuosi už šią komandą.

Tikiuosi, kad bus padėtas ir dar vienas žingsnelis, nes tikiu komanda! Tikrai dauguma žaidėjų per tuos kelis metus padėjo žingsnį į priekį ir labai prisidėjo prie tų rezultatų.

Dabar išsigydėme traumas, esame konkurencingi ir su ta gera energija, kurią turėjome ketvirtfinalyje, tikiuosi ateisime ir į pusfinalį.