Atnaujintų čempionatų rungtynių metu – pasaulinės Dauno sindromo dienos akcentai

Atnaujintų čempionatų rungtynių metu – pasaulinės Dauno sindromo dienos akcentai

Šį savaitgalį rungtynių maratonu buvo atnaujinti LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) čempionatai. Prie starto linijos stojo vyresniųjų amžiaus grupių krepšininkai, kurie laikydamiesi visų saugumo reikalavimų grįžo į aikšteles.

„Savaitgalį teko stebėti keletą lygos susitikimų. Labai nustebino rungtynių, o kartu ir žaidėjų energetika. Jaučiasi, kad visi yra labai pasiilgę varžymosi ir kovos, todėl buvo smagu vėl stebėti gyvą žaidimą, emocijas“, – įspūdžiais dalinosi LIDL – MKL direktorius Irmantas Birbalas.

Jaunieji krepšininkai ne tik varžėsi tarpusavyje, bet ir prisidėjo prie socialinės akcijos #nenurašykopalaikyk. Kovo 21 diena yra minima kaip pasaulinė Dauno Sindromo diena, todėl rungtynių metu žaidėjai ir treneriai dėvėjo skirtingų spalvų kojines. Skirtingos vienos poros kojinės yra tapusios tarptautiniu tolerancijos žmonėms su Dauno sindromu simboliu, kadangi tokia forma yra labai panaši į chromosomos.

 „Buvo džiugu, kad krepšinio mokyklų komandos sekmadienį prisijungė prie šios idėjos. Malonu, kad tai yra daugiau nei krepšinis ir bendruomenė išreiškė palaikymą Dauno sindromą turintiems žmonėms, dėvėdami skirtingas kojines rungtynių metu. Panašu, kad tai buvo geras impulsas šią gražią palaikymo akciją tęsti ir ateityje“, – teigė lygos direktorius I. Birbalas.

Kitą savaitgalį prie starto linijos stos ir merginų komandos bei kitų amžiaus grupių jaunimo ekipos. Planuojama, kad visų amžiaus grupių čempionatai vyks vieno rato sistema, o finalinės kovos prasidės birželio mėnesį.