Donatas Sabeckis: „Savanoriaudamas valiau grindis ir nesijaučiau dėl to žeminamas“

Donatas Sabeckis: „Savanoriaudamas valiau grindis ir nesijaučiau dėl to žeminamas“

Šiandien lieka lygiai 100 dienų iki vasarą Kaune vyksiančio „Always“ Europos jaunučių (U16) merginų A diviziono krepšinio čempionato. Rugpjūčio 17-25 dienomis Kauno sporto halėje ir Kaunokrepšinio mokyklos „Aisčiai“ salėje kausis 16 pajėgiausių Senojo žemyno komandų.

Tokio rango varžybos niekada nevyksta be savanorių pagalbos, kurie čempionato metu būna atsakingi už užsienio svečius ir komandas, žiūrovus arenose, palaikotvarką aikštelėse, talkinažurnalistams ir IT specialistams, organizuojakultūrinius renginius.

Savanorio duonos yra „ragavęs“ ir Donatas Sabeckis, kuris šiuo metu „Betsafe-LKL“ čempionate gina „Šiaulių“ ekipos garbę. Krepšininkas savanoriavo 2010 metų Europos vaikinų U18 čempionate Vilniuje.

„Didžiausia paskata manau buvo ta, jog galėsiu pamatyti patį čempionatą iš arti, stebėti žaidėjus ir rungtynes. Taip pat visą čempionato organizavimo eigą. Čempionato metu buvo įvairių darbų, tačiau daugiausiai buvau atsakingas už grindų valymą rungtynių metu. Tai ir buvo tas darbas, kurio labiausiai norėjau, kadangi galėjau iš arti stebėti rungtynes, žaidėjus ir aplinką. Pats žaidžiau krepšinį ir man buvo didelė nauda pamatyti, kiek daug trūksta ir kiek daug darbo reikia įdėti, kad galėčiau pasiekti tą krepšinio lygį. Taip pat sutikau daug gerų žmonių, kurie nori padėti ir nereikalauja naudos sau“, – krepsinionamai.lt sakė Donatas Sabeckis.

Kalbėdamas apie savanorio darbą ir įvairias pareigas, dabar krepšinį profesionaliai žaidžiantis Donatas Sabeckis teigia, kad nebuvo akimirkos, kad pasijaustų žeminamas ar menkinamas dėl atliekamų darbų.

„Aš buvau atsakingas už grindų valymą ir nesijaučiau žeminamas, nemanau, kad į mane kas nors žiūrėjo kitaip. Stengiausi atlikti savo darbą kuo geriau. Manau, kad visuomenė dažnai susiduria su tokia nuomone, kad kai kurie darbai yra nieko verti. Niekada negalvojau ką kiti žmones pagalvos, kai darysiu kokį nors darbą. Net ir žinant, kad pažinojau tos rinktinės žaidėjus, jaučiausi komfortabiliai, bendravau su jais. Savanoriavau savo noru, niekas nieko nevertė daryti. Puikiai praleidau laiką ir įgavau naudingos patirties. Manau svarbiausia išlikti paprastiems ir vertinti visus kaip lygius“, – sakė krepšininkas.

Čempionato organizacinis komitetas toliau kviečia visus savanorius, norinčius pamatyti tarptautinių varžybų organizavimo užkulisius, užpildyti anketą, kurią galima rasti internete krepsinionamai.lt/savanoriai/. Registruotis galima iki gegužės 18 dienos.