„LIDL – MKL“ U16 amžiaus grupės finalai: lemiamos kovos be aikštės šeimininkų

„LIDL – MKL“ U16 amžiaus grupės finalai: lemiamos kovos be aikštės šeimininkų

Kol vieni dar tik ruošiasi lemiamoms kovoms, kiti jau jaučia artėjančių medalių skonį. Šį savaitgalį „LIDL – Moksleivių krepšinio lygos“ (MKL) geriausiųjų kovos keliasi į Klaipėda, kur Vlado Knašiaus krepšinio mokykloje čempionus ir prizininkus išsiaiškins Jaunučių U16 (gim. 2002 m.) vaikinų krepšinio čempionato komandos.

Įdomus faktas, kad net 3 komandos, kurios praėjusiame sezone kovėsi 2002 m. gimusių vaikinų finalo ketverte, jame dalyvauja ir šiemet. Vienintelė naujokė – Sostinės krepšinio mokyklos komanda.

Ar čempionai apgins titulą?

Praėjusio sezono čempionai Mažeikių sporto mokyklos komanda „Dubgiris“ kol kas užtikrintai žygiuoja ir šį sezoną. Vlado Šulco auklėtiniai reguliariame sezone per 22 rungtynes patyrė tik 1 nesėkmę ir tapo reguliaraus sezono nugalėtojais. Tiesa, ketvirtfinalyje mažeikiškiai turėjo padirbėti su „Tornado“ krepšinio mokyklos komanda.

Jiems iššūkį pusfinalyje mes jau minėta Sostinės krepšinio mokyklos komanda „Electrolux“. Iš krepšinio žemėlapio išnykus Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos komandai, dalis buvusių „akademikų“ patraukė į SKM, todėl treneriui Tomui Purliui prireikė laiko, kad naujasis ir senasis kolektyvai atrastų vienas kitą. SKM reguliariame sezone iškovojo 13 pergalių, užėmė 4 vietą, o ketvirtfinalyje eliminavo Sabonio krepšinio centro komandą.

Mažeikių SM į pergales šį sezoną veda Edgaras Preibys, kuris renka po 26 taškus ir atkovoja po 12 kamuolių. Jokūbas Rubinas pelno po po 17 taškų, o Kasparas Bružas po 16 taškų.

„Turime tik vieną tikslą – apginti čempionų titulą“, – sako Mažeikių SM narys E.Preibys. – Manau, kad turime daugiau finalo ketvertų patirties ir tuo stengsimės pasinaudoti. Varžovai šį sezoną paliko tikrai gerą įspūdį, visi 12 žaidėjų gali žaisti, nuo suolo kylantys krepšininkai įneša energijos. O mums turi padėti mūsų užsivedimas bei tikslus trenerio nurodymų vykdymas. Man pusfinalio varžovas nėra parankus dėl kibios ir aktyvios gynybos.  SKM turi aiškų lyderį H.Pivorių, kuriam skiriamas žaidimas, turime stengtis jį stabdyti“.

Sostinės KM komandoje Hubertas Pivorius pelno po 17 taškų, Julius Vaitkus po 16, o Kristupas Keršanskas po 8.

„Komanda nusiteikusi pozityviai ir kovingai“, – teigia SKM puolimo lyderis H.Pivorius. – Pusfinalyje laukia stiprus varžovas, tačiau finalo ketverte visos komandos gali pateikti staigmenų. Sezono pabaiga, mūsų komanda puikiai susižaidusi, atmosfera gera ir draugiška. Esame tikra komanda ir visose srityse galime vienas kitą papildyti“.

Šį sezoną Mažeikių ir Vilniaus komandos MKL kovose žaidė 2 kartus ir abu stipresni buvo reguliaraus sezono čempionai. Mažeikių SM šventė pergales 41 ir 16 taškų skirtumais.

Praėjusių metų pakartojimas

Kitose pusfinalio poroje Vilniaus krepšinio mokyklos komanda „Alpi Baltika“ susigrums su Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ atstovais. Šios dvi komandos pusfinalyje grūmėsi ir praėjusiais metais, o tada stipresni buvo kauniečiai.

Tiesa, šį sezoną Vilniaus ir Kauno ekipos jau 2 kartus kovojo „LIDL – MKL“ čempionate ir jau abu sykius stipresni buvo vilniečiai. Vilniaus KM šventė pergales 95:68 ir 70:60.

Pauliaus Budėno treniruojama Vilniaus KM komanda iš viso, reguliariame sezone, suklupo tik 2 kartus ir užėmė 2 vietą, o ketvirtfinalyje nugalėjo finalo ketverto šeimininkus V.Knašiaus KM komanda.

„Aisčiai“ reguliariame sezone iškovojo 14 pergalių, suklupo 8 kartus ir užėmė 3 vietą. Ketvirtfinalyje Sauliaus Marčiukaito auklėtiniai susitvarkė su R.Sargūno sporto gimnazijos ir Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro komanda.

Kauno KM „Aisčių“ komandoje šį sezoną Dominykas Stenionis renka po 23 taškus ir atkovoja po 8 kamuolius. Joris Mulvinskas įmeta po 12 taškų, o Arminas Puišys po 11.

„Džiugu, kad jau penkerius metus iš eilės patenkame į finalo ketvertą“, – sako „Aisčių“ lyderis D.Stenionis. – Po atkrintamųjų pradėjome ruoštis lemiamoms kovoms, nes laukia tikrai galinga Vilniaus KM komanda. Jie turi daug talentingų žaidėjų, todėl mes turime žaisti agresyviai ir greitai. Mūsų tikslai patys aukščiausi“.

VKM gretose Ąžuolas Tubelis meta po 21 tašką ir atkovoja po 11 kamuolių, olimpinio čempiono Šarūno Marčiulionio sūnus Augustas pelno po 15 taškų ir atlieka po 7 rezultatyvius perdavimus, o buvusios LMKL snaiperės Rimos Valentienės sūnus Aras Valenta renka po 11 taškų.

„Nuotaikos tikrai darbinės, treniruojamės, kartojame derinius, ruošiamės“, – tikina Vilniaus KM atstovas Ą.Tubelis. – Visos keturios komandos, kurios čia pateko, yra stiprios. Todėl jos ir čia. „Aisčiai“ demonstruoja komandinį krepšinį, gerai meta tolimus metimus, kibiai ginasi. Mes norime tik pirmos vietos, o kaip bus – pamatysime jau netrukus“.

Jaunučių U16 vaikinų krepšinio čempionatas:
(V.Knašiaus krepšinio mokykla – Dubysos g. 10/2, Klaipėda)

05-12 16:45 val. Mažeikių SM – „Dubgiris“ – Sostinės KM I-„Electrolux“
05-12 19:00 val. Vilniaus KM I-„Alpi Baltika“ – Kauno KM „Aisčiai“

05-13 14:30 val. rungtynės dėl 3 vietos
05-13 16:45 val. rungtynės dėl 1 vietos (tiesioginė transliacija per MKL Facebook ir DELFI TV)