Finalas pateisino vardą: trilerį laimėję Knašiaus KM I krepšininkai tapo U16 čempionais

Klaipėdoje pasibaigė LIDL – MKL U16 finalo ketverto kovos, o paskutinė turnyro dvikova žiūrovams padovanojo fantastišką reginį.

Didžiąją rungtynių dalį besivejančių vaidmenyje buvę Klaipėdos V. Knašiaus KM I – LED HEAD krepšininkai dramatiškai 59:58 (12:16, 12:13, 18:18, 17:11) palaužė Kauno KM Žalgirio I ekipą.

Pirmoji mačo dalis nieko blogo Rolando Rakučio auklėtiniams nežadėjo, kurie po dviejų kėlinių turėjo penkių taškų pranašumą – 29:24.

Trečiajame kėlinyje Rokas Kabašinskas pataikė iš toli ir padidino kauniečių persvarą iki devynių taškų (43:34), tačiau šeimininkai neleido varžovams įgyti dviženklio pranašumo ir prieš lemiamą atkarpą turėjo penkių taškų deficitą – 42:47.

Atmosfera tribūnose iki maksimalaus taško įkaito likus penkioms minutėms iki mačo pabaigos, kai Radvilas Kneižys tolimu metimu po ilgos pertraukos išlygino rezultatą – 53:53.

Likus šiek tiek daugiau nei minutei, Mintautas Mockus išprovokavo varžovų pražangą atakuojant iš toli bei realiazvęs visus tris baudų metimus išvedė savo komandą į priekį – 59:58.

Žalgiriečiai dar turėjo kelis bandymus išsigelbėti, tačiau tiek Liutauro Lelevičiaus tolimas metimas, tiek R. Kabašinsko dvitaškis skriejo pro šalį.

KM Žalgiris I vaikinai gali kaltinti patys save už itin prastą pataikymą nuo baudų metimo linijos (17/30 baud.). Klaipėdiečiai realizavo 15 baudos metimų iš 19.

Rezultatyviausiai nugalėtojų ekipoje žaidęs M. Mockus pelnė 20 taškų ir atkovojo 7 kamuolius.

Žalgiriečiams dvigubą dublį surinko Olegas Kojenets: 12 taškų ir 15 atkovotų kamuolių.

Knašiaus KM I: M. Mockus 20 (5/10 dvit., 7/8 baud., 7 atk. kam.), R. Kneižys 17 (3/8 dvit., 3/10 trit., 6 rez. perd.), G. Mažeika 10 (1/7 dvit., 9 atk. kam.).

KM Žalgiris I: R. Kabašinskas 13, O. Kojenets 12 (3/11 dvit., 6/8 baud., 15 atk. kam., 6 rez. perd.), L. Lelevičius 11 (7 atk. kam.), E. Valenta 8 (4/10 baud., 12 atk. kam.).